Aprilia SR 50

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

Bom kr tuki predstavu, po 1 letu sm se odpovedu, težko ampak sm se, svojmu frčiju k sm mu namenu velik časa za vzdrževanje ipd. Prodal sm ga za 250€, in k sm meu tud rojstn dan sm si kupu skuterja. Ker ljubim hitrost, pa tud izgled more bit dobr sm kupu tegale skutrja čeprov je že 9 let od 1. registracije :) Kupoprodajna je overjena, tud prometno sm dubu samo še registreram ga pa bo. :) Drgač še nism probavu kok ma končne, pospeške ma odlične končna pa mislm da manjša od 90km/h nebi smela bit. Vm sporočim k bom vidu kok bo končna, drgač ma pa Stage 6 avspuh, lažje valčke, Malossi 70ccm kit. Styling je pa nove ročke (yamaha yzf), uzadi rdeče led diode, spredi pa okol luči trak k svet modro (prklučen na akumulator). Drgač pa nedela hupa, števc pa štarter to je vse od okvar. Mam par vprašanj za vs, če bi znal pomagat:

1.) A je štarter čist zanč al je akumulator zanč, ker k hočm na štarter pržgt motor, slišm samo en "klik". Seprav a je akumulator zanč al je treba celotn štarter zamenat?

2.) Hupa, je zanč al je to da ne dela posledica da je akumulator fuč?

3.) Mam še omejevalec obratov na stikalo, na stikalo mam tud taspredne luči. In tm mam zravn še prostor za en stikalo in bi si dal sireno od policajev notr, k prtisnm se pržge sirena. Bi mi znov kdo povedat kako bi se to dal naštimat?

4.) Tm k mam ta 2. stikala monterana + 1 če bo od sirene je pač tko v luknji (glej 1. in 2. sliko) in me zanima če ve kdo kje bi lahko dobil kakšno pokrivalo tko da bi samo dvignu, da bi meu pokrit da se nebi takoj ta stikala opazl.. PROSM tole bi najbol rabu ker rabm nujno za tehničnega.

Hvala vm, še slike;

http://www.shrani.si/f/9/55/11uOvyUq/1/p1000951.jpg

http://www.shrani.si/f/1Y/tq/2SX84GXn/1/p1000952.jpg

http://www.shrani.si/f/r/gW/djVWfA3/1/p1000954.jpg

http://www.shrani.si/f/2s/Fb/1JD18A56/p1000953.jpg

http://www.shrani.si/f/2P/J4/4xWLqJiL/p1000955.jpg

http://www.shrani.si/f/R/V9/4pZBlqt8/p1000957.jpg

http://www.shrani.si/f/3J/HR/4BIu1VLM/p1000960.jpg
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a golnar »

verjetno je akumulator fuč. prklop gor aku od kakega avta pa probaj.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

Kavka. napisal/-a: 2.) Hupa, je zanč al je to da ne dela posledica da je akumulator fuč?

3.) Mam še omejevalec obratov na stikalo, na stikalo mam tud taspredne luči. In tm mam zravn še prostor za en stikalo in bi si dal sireno od policajev notr, k prtisnm se pržge sirena. Bi mi znov kdo povedat kako bi se to dal naštimat?

4.) Tm k mam ta 2. stikala monterana + 1 če bo od sirene je pač tko v luknji (glej 1. in 2. sliko) in me zanima če ve kdo kje bi lahko dobil kakšno pokrivalo tko da bi samo dvignu, da bi meu pokrit da se nebi takoj ta stikala opazl.. PROSM tole bi najbol rabu ker rabm nujno za tehničnega.
1. poglej ščetke
2.to je taka glupa fora da boli glava in kaj boš z sireno? ganjal aute? pobiral multo na črno? res glupa fora, poleg tega da je kazniva,najebal bi več kot če te dobijo z omejevalcem ;)
3.naredi nekaj iz plastike neka ''vratca'', pa magari čez nalepko, ki ji ob strani malo praha prilepiš da se ti bodo vratca odpirala lažje če me razumeš, ali pa da res lepo estetsko narediš tale vratca da se bo komaj vidlo robove

edit: motor je itak tvoj, zaradi mene si lahko daš tudi gasilsko sireno gor pa boš na kšni šagri tapravi car
Zadnjič spremenil smejko1, dne Če Jul 07, 2011 3:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Samo dve možnosti so ali je akumulator zanič ali pa krtačke v štarterju. Z multimetrom zmer napetost na akumulatorju, Če je le ta 14V je dobr, poli pa pust kr prklučn multimeter na akumulatorju in probi zaverglat pa 3 sekunde tišč pa glej multimeter , po tem ko boš nehu tiščt in če je na multimetru napetost 12V ali manjša je akumulator fuč če pa je napetost ista ko je bila prej potem je sigurno nekaj narobe s štarterjem. Upam d razumeš kr sm povedu, če ne me še kej praši.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

smejko1 napisal/-a:
Kavka. napisal/-a: 2.) Hupa, je zanč al je to da ne dela posledica da je akumulator fuč?

3.) Mam še omejevalec obratov na stikalo, na stikalo mam tud taspredne luči. In tm mam zravn še prostor za en stikalo in bi si dal sireno od policajev notr, k prtisnm se pržge sirena. Bi mi znov kdo povedat kako bi se to dal naštimat?

4.) Tm k mam ta 2. stikala monterana + 1 če bo od sirene je pač tko v luknji (glej 1. in 2. sliko) in me zanima če ve kdo kje bi lahko dobil kakšno pokrivalo tko da bi samo dvignu, da bi meu pokrit da se nebi takoj ta stikala opazl.. PROSM tole bi najbol rabu ker rabm nujno za tehničnega.
1. poglej ščetke
2.to je taka glupa fora da boli glava in kaj boš z sireno? ganjal aute? pobiral multo na črno? res glupa fora, poleg tega da je kazniva,najebal bi več kot če te dobijo z omejevalcem ;)
3.naredi nekaj iz plastike neka ''vratca'', pa magari čez nalepko, ki ji ob strani malo praha prilepiš da se ti bodo vratca odpirala lažje če me razumeš, ali pa da res lepo estetsko narediš tale vratca da se bo komaj vidlo robove

edit: motor je itak tvoj, zaradi mene si lahko daš tudi gasilsko sireno gor pa boš na kšni šagri tapravi car
Hvala za nasvete, glede sirene sem si pa res premislil :)
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

sinko.dejan napisal/-a:Samo dve možnosti so ali je akumulator zanič ali pa krtačke v štarterju. Z multimetrom zmer napetost na akumulatorju, Če je le ta 14V je dobr, poli pa pust kr prklučn multimeter na akumulatorju in probi zaverglat pa 3 sekunde tišč pa glej multimeter , po tem ko boš nehu tiščt in če je na multimetru napetost 12V ali manjša je akumulator fuč če pa je napetost ista ko je bila prej potem je sigurno nekaj narobe s štarterjem. Upam d razumeš kr sm povedu, če ne me še kej praši.
Hvala ti, bom probal. A bi mogoče še kdo vedu, k mam omejevalec obratov prklučn motor sploh noče užgat, če mam pa izklučnga pa motor užge v prvo, ampak medtem ko laufa če ne držim gasa ko omejevalec priključim spet crkne, tud ko je motor na mestu z omejevalcem crkne, brez omejevalca laufa.. Je res akumulator zanič? Pa kok ma tale akumulator 6 al 12 voltov?
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a aljoško »

akumulator je 12V ko pritisneš na stikalo za štarter ti lahko pade na 10,4v pa bi še poleti moglo bit vredi. čene pa štarter narazen pa poglej ščetke kot ti je napisal @sinko.dejan
Lp,Aljoša
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

Je pršu en štromar pa smo mal odprl pa pogledal;

Akumulator je ok, štarter je sfukan. Hupe sploh nima tko da me je un nategnu k mi je motor prodau. Tko da hupo pa popravljen štarter dobim zdej hmal, pol pa samo še zajlo za števc kupm pa zvežm in je to-to. Aja pa a bi mogoče kdo vedu, predn sm motor razdru, mislm sej sm dau dol samo štarter pa sprednjo masko se je par kablov utrgal oz. odvezal (bli so površno skupi dani, je ta električar k je biu pr ns reku da bomo zrihtal to use) in od takrt naprej k motor pržgem mi mal težji užge, pa še to k dam gas ga ful mori.. A bi vedu kdo kaj bi lohka blo? Ker mi je še prej čist normalno delu.. Filter ni dol padu iz ferga, res nevem kaj bi lohka blo..

Drgač pa stikala bom premaknu pod sedež, kjer se res neopazjo, tm čez bom pa dau eno plastiko, sam tok da nebo lukne..

Pomoč, pohvale, graje ipd. so dobrodošle
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a koroman »

Kavka. napisal/-a:Je pršu en štromar pa smo mal odprl pa pogledal;

Akumulator je ok, štarter je sfukan. Hupe sploh nima tko da me je un nategnu k mi je motor prodau. Tko da hupo pa popravljen štarter dobim zdej hmal, pol pa samo še zajlo za števc kupm pa zvežm in je to-to. Aja pa a bi mogoče kdo vedu, predn sm motor razdru, mislm sej sm dau dol samo štarter pa sprednjo masko se je par kablov utrgal oz. odvezal (bli so površno skupi dani, je ta električar k je biu pr ns reku da bomo zrihtal to use) in od takrt naprej k motor pržgem mi mal težji užge, pa še to k dam gas ga ful mori.. A bi vedu kdo kaj bi lohka blo? Ker mi je še prej čist normalno delu.. Filter ni dol padu iz ferga, res nevem kaj bi lohka blo..

Drgač pa stikala bom premaknu pod sedež, kjer se res neopazjo, tm čez bom pa dau eno plastiko, sam tok da nebo lukne..

Pomoč, pohvale, graje ipd. so dobrodošle


Tvoj skuter ma verjetno elekticni zaug. Ko so se izmaknili kabli in ste dali skupaj ste to spregledali. Vsaj simptomi ki si jih napisal so tocno taki kot ce vzigas mrzli motor brez zauga
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Aprilia SR 50

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

koroman napisal/-a:
Kavka. napisal/-a:Je pršu en štromar pa smo mal odprl pa pogledal;

Akumulator je ok, štarter je sfukan. Hupe sploh nima tko da me je un nategnu k mi je motor prodau. Tko da hupo pa popravljen štarter dobim zdej hmal, pol pa samo še zajlo za števc kupm pa zvežm in je to-to. Aja pa a bi mogoče kdo vedu, predn sm motor razdru, mislm sej sm dau dol samo štarter pa sprednjo masko se je par kablov utrgal oz. odvezal (bli so površno skupi dani, je ta električar k je biu pr ns reku da bomo zrihtal to use) in od takrt naprej k motor pržgem mi mal težji užge, pa še to k dam gas ga ful mori.. A bi vedu kdo kaj bi lohka blo? Ker mi je še prej čist normalno delu.. Filter ni dol padu iz ferga, res nevem kaj bi lohka blo..

Drgač pa stikala bom premaknu pod sedež, kjer se res neopazjo, tm čez bom pa dau eno plastiko, sam tok da nebo lukne..

Pomoč, pohvale, graje ipd. so dobrodošle


Tvoj skuter ma verjetno elekticni zaug. Ko so se izmaknili kabli in ste dali skupaj ste to spregledali. Vsaj simptomi ki si jih napisal so tocno taki kot ce vzigas mrzli motor brez zauga
Najbrž je res to, hvala. Ker enih kablov niti nisem skupaj dajal nazaj..
Odgovori