Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Jaz bi pa prosil, če mi lahko kdo slika, kako spraviti dell14/12 na original apn 6(mašina, okvir)? Zdaj sem sežagal tisto cev, ki je za zrak, tolikor, kolikor se je dalo, da ne bi poškodoval okvirja (to bi blo nekje 8mm).
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

tomosak napisal/-a:kako se vam zdi? apn cilinder...
ni fenomenalno itak kr to je bilo prvo moje piljenje cilindra. Pa ker usi tako govorijo čez tiste zelene iskrine biax-e. Čist super so, delu sm cirka 40 min. na povno. Iz priključkom,če nastavek malo bolj vn porineš dosežeš vse kanale v cilindru. Le pretočne težje :roll:
Piljeno je bilo pa tako kot mi je svetoval dolinar, vendar sm kje pa kje še malo bolj popilil. Če je le uspešno napiljen, ga brusim na 40,zbrusim rob in podložim za 2mm, skrajšam bat za 1mm pa kapo znižam + squish in najbrž dellorto 14/12 gor upam da bo uredu. :)
ka res ni niti enega majstra ki zna povedat če je uredu al ne?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
ridder
zobnik
Prispevkov: 238
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 7:37 pm
Kraj: litija

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a ridder »

tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kako se vam zdi? apn cilinder...
ni fenomenalno itak kr to je bilo prvo moje piljenje cilindra. Pa ker usi tako govorijo čez tiste zelene iskrine biax-e. Čist super so, delu sm cirka 40 min. na povno. Iz priključkom,če nastavek malo bolj vn porineš dosežeš vse kanale v cilindru. Le pretočne težje :roll:
Piljeno je bilo pa tako kot mi je svetoval dolinar, vendar sm kje pa kje še malo bolj popilil. Če je le uspešno napiljen, ga brusim na 40,zbrusim rob in podložim za 2mm, skrajšam bat za 1mm pa kapo znižam + squish in najbrž dellorto 14/12 gor upam da bo uredu. :)
ka res ni niti enega majstra ki zna povedat če je uredu al ne?


ja če si po kakem ala junior portmapu(junior kanale) delu pol je ok. Kok ga boš podložu je odvisno od portmapa. Pa ferg za kakšne dobre mere je premajhen. Jst sm meu apn cilinder fi40 pa junior mere pa sm meu dellorto 19 gor pa je blo čist ok.

l.p.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kako se vam zdi? apn cilinder...
ni fenomenalno itak kr to je bilo prvo moje piljenje cilindra. Pa ker usi tako govorijo čez tiste zelene iskrine biax-e. Čist super so, delu sm cirka 40 min. na povno. Iz priključkom,če nastavek malo bolj vn porineš dosežeš vse kanale v cilindru. Le pretočne težje :roll:
Piljeno je bilo pa tako kot mi je svetoval dolinar, vendar sm kje pa kje še malo bolj popilil. Če je le uspešno napiljen, ga brusim na 40,zbrusim rob in podložim za 2mm, skrajšam bat za 1mm pa kapo znižam + squish in najbrž dellorto 14/12 gor upam da bo uredu. :)
ka res ni niti enega majstra ki zna povedat če je uredu al ne?
glede zelenga iskrienega biaxa sm tud jst tko govoru k sm pilu cilinder..na začetku prvih 6 ur k sm ga pilu je blo ok pol se je pa začnu jebat.. ga upalim.. pod najnižjimi obati pa se sploh ne zavrti... nima moči več uglaunem.. stročnica opleta ko zmešna o pregibni gredi pa sploh da ne govorim.. opleta za 1 cm majkemi.. in pa sm mal namazu z oljem.. pa se je smodilo in mi kar prekurlo tisto gumo. okoli zajle.. uglaunem edn kar je solidno so nastavki.. le 2 sm porabu za kar pošten porting. :) uglaunem raj daš 90€ za nek pamtnga + 20€ pametno rezilo (1) in maš mir.. pa kotni nastavek (90°) za pretok. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a si_me »

a na Tomos colibri avtomatika paše izpuh od navadnega a3/a35 avtomatika :?:
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Katere matice so za a3 cilinder -fi7?

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

No zanima me če so fi7 prave matice za mašino a3, aja kaj je bolše dolge al kratke?
HVALA!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a Pata »

http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... g5brvjq98g

http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... g5brvjq98g

no z dnarjem sm prišu na svetlo stran tko da bom nabavu ferg :D zdaj pa ne vem odločam se med temi dvemi.. gre za pilen lamo cly ne vem kirga naj nabavim za unga stage6/koso se ne dobi diz spod 100 tko da se mi ne dopade glih, za stage6/dellorto pa se dobi.. tudi male.. zdaj pa ne vem kir je bolši pač kvaliteta in dobavljivost rezervnih delov. lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Katere matice so za a3 cilinder -fi7?

Odgovor Napisal/-a Pata »

šaltomatiK napisal/-a:No zanima me če so fi7 prave matice za mašino a3, aja kaj je bolše dolge al kratke?
HVALA!
stojni vijaki pr a3 so m7 ja.. bolš so dolge k primejo več navoja kot male. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
borut1300
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: To Nov 23, 2010 7:03 pm
Kraj: Trojane

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a borut1300 »

Zanima me ce kdo ve ali ima apn 6 s 3 lamelno kuplongo drugacno salcko za sklopko kot novejsa alipina s 4 lamelno. Prosil bi za odgovor.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a Pata »

borut1300 napisal/-a:Zanima me ce kdo ve ali ima apn 6 s 3 lamelno kuplongo drugacno salcko za sklopko kot novejsa alipina s 4 lamelno. Prosil bi za odgovor.
men so rekl da ja... ampak ne me držat za besedo k se nism še prepirču na lastne oči..
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori