TOMOS YOUNGST'R

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
neo
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:34 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a neo »

aljo69 napisal/-a:
ridder napisal/-a:viewtopic.php?f=10&t=345
če je a55 mašina mu ne koristi kej dost... ker nemorš štroma zrihtat... ter vrjetno so že kaj spremenili ...
Fantje!

Enkrat za vselej si zapomnite, razlike v "elektroniki" oz. CDI enoti-njeni zapečeni krivulji- za A55 med 25 km/h in 45 km/h NI!
Zanima me, zakaj vstrajate vedno pri isti debati okoli tega?
Je pa res, da zapečena krivulja limitira vrtljaje motorja. Pomeni, če bi imeli enega spretnega mojstra-podjetje, ki bi lahko v celoti modificiralo zapečeno krivuljo (krivuljo predvžiga) bi s tem naredili dosti več, kot z raznimi dragimi predelavami za A55. Celo več! Lahko bi ta vžig (ta je s pick up-om) montirali na vse tomosove agregate in dosegali večje moči pri isti oz. manjši porabi goriva.
Zakaj ne prinese zamenjava cilindra, izpuha in vplinjača tistega potenciala, katerega si želimo imeti, oz kateri je neizrabljen potencial v teh predelavah? Odgovor je preprost! Ker v zapečeno krivuljo pri višjih obratih spadajo zelo nizki koti predvžiga, ki pa zakasnijo zgorevanje in posledično s tem zmanjšajo tlak pri zgorevanju. Torej če bi komu uspelo narediti neko dodatno elektroniko (celotno vezje s čipom, kot pri skuterjih), bi lahko uporabljali tomosove vžige za vrtljaje do 10.000 1/min, kar pa je že nekaj..

L.p.!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a filius »

neo napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
ridder napisal/-a:viewtopic.php?f=10&t=345
če je a55 mašina mu ne koristi kej dost... ker nemorš štroma zrihtat... ter vrjetno so že kaj spremenili ...
Fantje!

Enkrat za vselej si zapomnite, razlike v "elektroniki" oz. CDI enoti-njeni zapečeni krivulji- za A55 med 25 km/h in 45 km/h NI!
Zanima me, zakaj vstrajate vedno pri isti debati okoli tega?
Je pa res, da zapečena krivulja limitira vrtljaje motorja. Pomeni, če bi imeli enega spretnega mojstra-podjetje, ki bi lahko v celoti modificiralo zapečeno krivuljo (krivuljo predvžiga) bi s tem naredili dosti več, kot z raznimi dragimi predelavami za A55. Celo več! Lahko bi ta vžig (ta je s pick up-om) montirali na vse tomosove agregate in dosegali večje moči pri isti oz. manjši porabi goriva.
Zakaj ne prinese zamenjava cilindra, izpuha in vplinjača tistega potenciala, katerega si želimo imeti, oz kateri je neizrabljen potencial v teh predelavah? Odgovor je preprost! Ker v zapečeno krivuljo pri višjih obratih spadajo zelo nizki koti predvžiga, ki pa zakasnijo zgorevanje in posledično s tem zmanjšajo tlak pri zgorevanju. Torej če bi komu uspelo narediti neko dodatno elektroniko (celotno vezje s čipom, kot pri skuterjih), bi lahko uporabljali tomosove vžige za vrtljaje do 10.000 1/min, kar pa je že nekaj..

L.p.!
No potem mi pa povej zakaj na tuljavi od yongsterja drugačna "koda" oz zakaj jo na servisu prodajajo kot različne? Če bi ble enake, jih nebi prodajali kot različne... nekje je fora..
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
neo
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:34 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a neo »

Zdravo!

Napisal si le, da je drugačna koda na Youngstr-u. Na katerem z A35 ali z A55 motorjem, 25km/h ali 45 km/h??? A35 ima drugačen vžig od A55 motorja!
Če si pogledate katalog rezervnih delov, boste opazili, da "elektronika" oz. CDI enota je po šifrah za 25 km/h in 45 km/h identična!

L.p.!
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a koroman »

na hidriini strani piše da vžig z tamalim magnetom, kakega majo a35 novejše gre do 12000 obratov.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Senekiš
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 04, 2011 1:16 am
Kraj: Ljubljana

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a Senekiš »

A bom kej izboljšal končno hitrost če bom zamenjal dizo (za večjo) in zračni filter?
Andrej
neo
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:34 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a neo »

koroman napisal/-a:na hidriini strani piše da vžig z tamalim magnetom, kakega majo a35 novejše gre do 12000 obratov.
Zdravo!

Na hidriini strani res piše, da je limit vrtilne frekvence za magnet do 12.000 1/min, ne piše pa katere, statične ali dinamične.. Prej mislim da je statične.

L.p.!
neo
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:34 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a neo »

Senekiš napisal/-a:A bom kej izboljšal končno hitrost če bom zamenjal dizo (za večjo) in zračni filter?
Zdravo!

Zamenjati boš mogel celoten vplinjač, kajti drsnik pri 25 km/h verziji je 30, pri 45 km/h pa 40. Filter je identičen.
http://www.tomos.si/downloadfile.aspx?fileid=536

L.p.!
Uporabniški avatar
alen231
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Feb 27, 2011 5:31 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a alen231 »

Danes sem se jaz zopet nekaj igral z mojim youngsterjem in končna je nekje okoli 50, 55 km/h. Na njem pa so sledeče predelave tisto gumijasto koleno pri fergazerju je drugo, tista dihtunga kot si jo sam ven vzel je zamenjana, manjši zobnik(20zob), v filtru odrezana cevka. In to je vse res da slabše vleče vendar je dovolj močan v najvišji breg pelje 30 km/h moggoče 25. Auspuh bom mogoče zamenjal z tistim od 45 ali pa kakim podobnim da bi zgledalo čim manj predelano. Edino ferg nwm kaj naj .
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, where the heck is the ceiling.
Uporabniški avatar
alen231
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Feb 27, 2011 5:31 pm

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a alen231 »

alen231 napisal/-a:Danes sem se jaz zopet nekaj igral z mojim youngsterjem in končna je nekje okoli 50, 55 km/h. Na njem pa so sledeče predelave tisto gumijasto koleno pri fergazerju je drugo, tista dihtunga kot si jo sam ven vzel je zamenjana, manjši zobnik(20zob), v filtru odrezana cevka. In to je vse res da slabše vleče vendar je dovolj močan v najvišji breg pelje 30 km/h moggoče 25. Auspuh bom mogoče zamenjal z tistim od 45 ali pa kakim podobnim da bi zgledalo čim manj predelano. Edino ferg nwm kaj naj .
Ja in drug bat meteor .
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, where the heck is the ceiling.
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: TOMOS YOUNGST'R

Odgovor Napisal/-a aljoško »

ferg pa daš lahk gor od alpinota phva 14 al neka takega
Lp,Aljoša
Odgovori