tomos colibri 1968

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a umetnik »

no tkole da še jest pokažem enga od svojih mopedov.

kot vsak še ne restavreran veteran ma tudi tale nekaj pomankljivosti ampak tudi te bomo počas poštimal. v dolgoročnem planu je definitivno popolna obnova ki pa bo počakala da najprej sestavim vespo px200e in še en tomosov motorček ki pa ni veteran.

tkole je letnik 68 kar ga uvršča med zlato sredino po starosti mojih mopedov in je žal trenutno najstarejši delujoč moped :(, poleg njega imam še trobrzinca letnik 58 ki je bolj ali manj smrtno ranjen in bom potreboval kar nekaj novih delov in truda da se sploh premakne, in pa enega ki sicer nima ploščice ampak glede na to da je zadnja serija trobrzincov je nekje po letniku 70. je pa od vseh treh najbolj originalen. na njem ni bilo zamenjano še nič in naj bi imel še prvo barvo. funkconalne so vse ključavnice za katere mam dejansko vse originalne ključke. končna hitrost je dobrih 40 kar ni za zamerit saj moped na leto ne nardi več kot 20 kilometrov oz tolko da iz 2 leti stare gume še ni postrgal ježkov :) v glavnem motorček vzdržujem v delujočem stanju in se z njim zapelem kak paradni krog v lepem vremenu. zato mi tud ni tok važno da se prfektno sveti na soncu ampak da ga čimdlje obdržim takega kot je pršu iz tekočga traku

ena slikca

Slika

l.p. samo
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
primoz_123
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jul 06, 2010 12:26 pm
Kraj: Zg.Kungota

Re: tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a primoz_123 »

full mi je všeč..barva se mi dopade :D lepo da ga vzdržuješ :)

lp. Primož
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a umetnik »

ja se trudim da je na suhem in lepo pokrit z eno staro rjuho :oops: žal pa vseeno nemorem skrit da ma motor dobrih 19000 kilometrov in se to pozna na kromu, kaki buški na ščitniku za noge in kaki rjavi piki na plehu. mašina dela lepo ampak ima nekaj prizvoka ( zdi se mi da vsake tolko vetrnica mal podrsa po pokrovu ) kar pripisujem verjetno že malo dotrajanim ležajem v motorju. mam namreč občutek da bo počas treba menjat ojnico oz. ležaje v bloku. če primem magnet se mi zdi da ma ojnica malenkost lufta.

l.p. samo
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Po mojem naredi kar generalko na motorju ;) .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a aljoško »

saj to glede ojnice je za pričakovat po tolikih letih delovanja. samo za njegova leta je moped še res zelo dobro ohranjenih pazi ga ker je malo takih lepih orginalnih. kaj si ti prvi lastnik?
Lp,Aljoša
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: tomos colibri 1968

Odgovor Napisal/-a umetnik »

ja generalna motorja pride .... sej bo zdržu še kako leto pr kilometrih ki jih dela ;)

vem da je mal originalnih delujočih mopedov tega letnika ravno zato ga probavam čimbolj čuvat in ga vzdrževat

glede na letnik je starejši od mene za 7 let tko da prvi lastnik nisem ... sm pa tretji in edino drugi lastnik je z motorjem delov k svina z mehom. striček ki je bil prvi lastnik ga je vzdrževal in rihtal, mladec ki ga je mel pa pred mano pa sam gas do konca pa dokler bo bo. in ko se je zarad mal smeti zamašu frgazar ga je porinu v garažo in tam je počakal mene ;) spucu sm ferg, našravfov gor pokrove hlajenja k jih je pobrav dol, mal poštelu elektriko in evo ga.

l.p. samo
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Odgovori