ferg ali vzig problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a lucija »

pozdrav

na ctxu imam delorto phbg21 brez čoka-odprtina zamašena..filter zraka malossi-rdeč konus..glavna diza je 84..svečka ngk b7hs je kavna mogoče celo pretemna a se mi zdi čudna pri tako majhni dizi in športnem-odprtem filtru da bi blo benzina preveč..vžig imam od aet-elektronski 12 50w nastavljen približno na sredini..zadeva je taka: hladen motor vžgem na zalet ker nimam čoka in po cca minuti že lepo teče v leru..vozim na najnižjih in lepo vleče dam gas do polovice in motor začne trokirat dam gas čez to mrtvo točko in ga privijem do konca in spet vleče a ob glasnem mooo..po nekaj 10 minutah vožnje ko motor ugreje pa mi v leru crkuje in ga na kurbel ne morem vžgat kot bi ga zalivalo..

kje bi bil problem?mogoče bi moral dat svečko druge temperaturne vrednosti? mogoče b6hs?

kakršnakoli ideja in pomoč zelo dobrodošla..

lp
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a pomartin »

lahko svečka, lahko pa tudi vžig. poskusi ga nastavit točno, s pomočjo šublerja (kljunasto merilo), ker s tem da daš ploščo nekam na sredo ponavadi ne narediš lih dosti...

LP
bol star bol nor!
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a lucija »

ja..fora je ker vžig je brez platinski-elektronski..in ne vem kdaj preskoči iskra..kakšen nasvet?pri ctxu je 1mm predvžiga če se ne motim..

še tole..izpuh je master ali laser-un k jih prodaja bo_ra in naj bi bil za atx/bt/ctx ceprav mi fi stingerja deluje malo majhen..je možno da zaradi izpuha trokira?izpuh je nov torej nikakor ni zabasan..
hvala
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a Pich »

Imaš premajhno dizo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a lucija »

Pich napisal/-a:Imaš premajhno dizo.
to mi je cudno..ker je diza 84 res majhna za ta setup..ampak mi je svečka ngk b7hs-mislim da je to isti toplotni razred kot bosna f100- temno rjava na momente celo črna..ne vem se bom jutri moral z vžigom in fergazerjem malce igrat..mogoče bi pa moral za pravilno diagnozo nastavitev ferga in vžiga dati svečko z manjšo toplotno vrednostjo-mislim da je v katalogu ctxa predpisana bosna f80..

popravite me če se kakorkoli motim

hvala in lp
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: ferg ali vzig problem

Odgovor Napisal/-a lucija »

Da osvezim ce koga slucajno xanima kje je tical problem..danes sem si vzel cas in se igral z nastavitvijo vziga in spoznal da je bilo vse v vzigu..edino cudno mi je da je diza ostala ista 84 glede na to da je malossijev filter zelo odprt..kaksna bi bila diza sele z original airboksom?74?!v glavnem pogledal sem v katalog ctxa in pise da je svecka bosna f100..zamenjal sem 3 bosne in 2 ngk in se vozil in svecka je vedno kavno rjava..motor tudi ne pregreva tko da mislim da je zadeva resena..sej kopomislim kaksni so original ctxovi kanali me ne cudi da ne rabi vec soka :D

Kakorkoli hvala za vso pomoc
Odgovori