Tomos APN 6s

Predstavite nam svoj moped
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

No, pa da vam še jaz predstavim moj moped. Moj moped je APN 6s letnik 1989. Prvotno je ta moped uporabljal poštar v naših krajih a približno 8 let nazaj pa sem ga jaz dobil v roke. Bil ni nič posebnega a za 8 letnega mulčka kot sem bil jaz je bil celo bogastvo zame. Sedaj po 8 letih pa sem se odločil za obnovo. Sedaj je minilo približno 1 leto odkar je bil cilinder brušen in nov L-bat 38,5. Moped ima končno hitrost približno 65 km/h. Sedaj pa še pričakujem na Izpuh lipnik in pa na novo ga bom pobarval. Moped sem razstavil in čaka na barvanje.

Tukaj pa je še nekaj slik:
Moj APN
Moj APN
Na kosih
Na kosih
Grušt
Grušt
Še ostali deli
Še ostali deli
Še mašina
Še mašina
Imam pa tudi nekaj vprašanj, če zna kdo odgovorit nanje:
- Ali mi zna kdo povedat za dober način, kako se dobro odstrani rjo s felten
- Moje sprednje vilice se čudno premikajo v tem delu, ki prikazuje slika. Ali je kakšna rešitev za to, ali bi bilo pametno da bi naredil puše iz medenine in jih vtaknil tja, da bi preprečil premikanje, ker me to med vožnjo močno moti.
Tukaj se vilice premikajo
Tukaj se vilice premikajo
LP, Dominik
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

za rjo uporabi kopel v citronski kislini ...

približno 100g zrnc na 10l vode ... lahko daš malo več oz. manj vode ... pa pusti par dni pri sobni temparaturi ... pa sproti čisti rjo z krpo dol ... to citronsko kislino v zrncih pa dobiš povsod saj se to uporabla kot dodatek k hrani, pecivu, napitkom itd.
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

aljo69 napisal/-a:za rjo uporabi kopel v citronski kislini ...

približno 100g zrnc na 10l vode ... lahko daš malo več oz. manj vode ... pa pusti par dni pri sobni temparaturi ... pa sproti čisti rjo z krpo dol ... to citronsko kislino v zrncih pa dobiš povsod saj se to uporabla kot dodatek k hrani, pecivu, napitkom itd.
Hvala. bom proval takoj, ko kupim citronsko. Kaj pa za vilice morda veš odgovor, kaj bi lahko storil?
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a aljoško »

tam ko se ti vilice premikajo zgorno štango odvij in poglej če imaš zlomlene fedre slučajno čene jih pa potem samo močneje privij in bi mrali biti bolše. aja pa drugače si imel oni del železa privijačen ko povezuje obe vilci ker tisti jih naredi bolj trdne
Lp,Aljoša
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

aljoško napisal/-a:tam ko se ti vilice premikajo zgorno štango odvij in poglej če imaš zlomlene fedre slučajno čene jih pa potem samo močneje privij in bi mrali biti bolše
Vilice sem kupil nove pred približno 1 letom in so na začetku delale uredu, kasneje pa se je začelo to dogajati (se ne čudim ker je MADE IN TAIWAN) in kot si rekel se že poskušal močneje priviti vilice vendar brez uspeha. Kar se pa tiče odvijanja pa samo vrtim tisto v nasprotno stran in naj bi pišlo dol?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

če je pa rja površinska lahko pa uporabiš klasiko ... Purol pasta ter obilico glancanja ... če je pa že vžrta si pa pomagaj z citronko :D
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a aljoško »

ja spodnji del pa z drugo roko primi da boš dobil ven. jaz sem sicer imel te vilce na mojem in lahko pogledam kako je s tem luftom pri meni ampak ne morem prej ko jutri popoldne če ti kaj koristi.
Lp,Aljoša
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

aljoško napisal/-a:ja spodnji del pa z drugo roko primi da boš dobil ven. jaz sem sicer imel te vilce na mojem in lahko pogledam kako je s tem luftom pri meni ampak ne morem prej ko jutri popoldne če ti kaj koristi.
Bil bi ti zelo hvaležen, saj jaz se z vilicami nisem kaj dosti ukvarjal in ne vem ravno dosti o njih. Če bi bil tako prijazen bi mi res prav prišlo :D
primoz_123
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jul 06, 2010 12:26 pm
Kraj: Zg.Kungota

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a primoz_123 »

jaz sem za rjo na feltnah uporabil kar najbolj fini vodobrusni papir..pa so sedaj lepe. :D
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Tomos APN 6s

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

primoz_123 napisal/-a:jaz sem za rjo na feltnah uporabil kar najbolj fini vodobrusni papir..pa so sedaj lepe. :D
Kaj pa s tisto kovinsko gobico ki se jo uporablja pri pomivanju posode se tudi lahko uporablja?
Odgovori