A3 problem!

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

A3 problem!

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

Da še tu opišem svoj problem.. takole gre: Peljem se normalno in po nekej časa kr zmanka gasa, kot da nebi več hotu gas prjet.. pol mal popustim gas pa spet stisnm pa učasih zagrab za sekundo, 2 potem pa spet ga spusti tko mi rata parkrat pol sploh več ne zagrab gasa in ugasne.. Včasih mi takoj užge pa se peljem ok. 100m pa spet ista zgodba učasih sploh noče užgt več morm ga neki časa pustit pr mer. No, če mi ne užge takoj dam zaug in zakurblam motor in užge, se pelem spet 100m in ponovnoma- ista zgodba! Ferg sm upucu u nulo, pipco pr kestlu sm spucu, filtrčk k je gor sm spucu, cevko sm zamenju, cel ferg sm nalil v čist bencin... Iz fergom sm USE naredu, svečka tud ni ker če da iskro pol je čist kul.. Zdej če se komu sanja kaj bi lohk blo, ste dobrodošli komentiranja!

Lp

Vozim pa A3 MS letnik 85'
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a si_me »

mogoče maš plovček zataknjen pa ti zapira benz.. vžig maš pravilno nastavljen? svečka?
pa samo spucal al tudi spihal dize/pipco?
Uporabniški avatar
turbocharger
vplinjač
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe Okt 02, 2009 10:05 pm
Kraj: Koper-(okolica)

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a turbocharger »

Imel sem tak isti probem enkrat in ugotovil da mi ne prihaja dovolj bencina...Pa pogledam v rezervar in vidim da je skoraj pazen..heh :)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a koroman »

to je značiln problem pri takih letnikih kot ga maš ti. sicer ni to nič hudega da neboš mislo da si ti kaj kriv. finta je v tem da je v keslu dosti svinjarije ki se nabira na podnu. ko maš bencina polno ni problema. ko pa daš na rezervo pa ti zaradi svinjarije v keslu ne potegne dovolj bencina v ferg in zato se ti pelješ 100 metrov pa vgasne - takrat se ti sprazni šalčka v fergu in ko se vstaviš spet nateče noter in spet 100m in tak dalje...

lahko tudi da to ni krivo in da je mogoče kaj z dizo al pa filtrom ampak najpogosteje je to kar sem ti zgoraj napisal
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

koroman napisal/-a:to je značiln problem pri takih letnikih kot ga maš ti. sicer ni to nič hudega da neboš mislo da si ti kaj kriv. finta je v tem da je v keslu dosti svinjarije ki se nabira na podnu. ko maš bencina polno ni problema. ko pa daš na rezervo pa ti zaradi svinjarije v keslu ne potegne dovolj bencina v ferg in zato se ti pelješ 100 metrov pa vgasne - takrat se ti sprazni šalčka v fergu in ko se vstaviš spet nateče noter in spet 100m in tak dalje...

lahko tudi da to ni krivo in da je mogoče kaj z dizo al pa filtrom ampak najpogosteje je to kar sem ti zgoraj napisal
Ne, sej nimam na rezervi, je pa res da mam še zlo mal bencina.. Bom jutr naliv poln tank pa bom sprobu, če bo isto bom nekje drugje iskal težavo.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a koroman »

sprobaj ja. dosti stvari je lahko narobe ampak boš vsaj odpravil eno od možnih varijant
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: A3 problem!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

kateri ferg pa imaš?
meni se je to dogajalo na encarwijo kar pogosto in sicer diza se je mašila
sej ferg nima toliko veze ampak useeno ti povem lastne izkušnje
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Odgovori