Problem z menjalnikom (APN6s)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomosaki484
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Mar 03, 2011 5:54 pm
Kraj: Sevnica

Problem z menjalnikom (APN6s)

Odgovor Napisal/-a tomosaki484 »

Imam problem z menjalnikom na moji APN6s, in sicer noče prestavit iz lera v nobeno prestavo. Preveril sem zobnike, vsi so na mestu in niso poškodovani ali premaknjeni, prestavne vilice niso zvite ali zlamane, sem pa odkril en federček ki je zvit. Je to vzrok za nedelovanje?
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Problem z menjalnikom (APN6s)

Odgovor Napisal/-a pomartin »

zelo možno.
Moral boš razdreti mašino na prafaktorje.
Če tega še nisi počel, ti toplo priporočam, da poprosiš koga ki je to že delal, da ti pomaga.

(če si iz okolice postojne, ti lohk tud js ;))
bol star bol nor!
tomosaki484
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Mar 03, 2011 5:54 pm
Kraj: Sevnica

Re: Problem z menjalnikom (APN6s)

Odgovor Napisal/-a tomosaki484 »

pomartin napisal/-a:zelo možno.
Moral boš razdreti mašino na prafaktorje.
Če tega še nisi počel, ti toplo priporočam, da poprosiš koga ki je to že delal, da ti pomaga.

(če si iz okolice postojne, ti lohk tud js ;))
Žvim v čist drugem koncu Slovenije. Sem že razstavlju, sam še nism vidu da bi tak mali federček povzroču tako škodo. Hvala za reply ;)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Problem z menjalnikom (APN6s)

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Imam tudi js eno idejo zaredi katere mogoče ne bi deloval menjalnik. Sm serviseru enmu modelu bt mašino in sm se kr doug jebu da sm najdu težavo. Uglaunm če je bla mašina brez olja se lahko na uni gredi k ma žlebove(k kuglice not padejo) naredijo ostri robovi in kuglice nočejo zapustit žleba. Zmeri mi je blo čudn ker ko je biu motor hladen je v redu delu, ko pa si se neki cajt pelu je pa zašteku v eni prestavi in se ni več premaknl. Potem pa spet če sm ga pustu je blo pset v redu. Pol sm pa sam z okroglo pilo pobrau une robčke in je blo zrihtan.

lp, Simon
Odgovori