VŽIG ALPINO brezplatinski

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Alpino
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 3:26 pm
Kraj: Okolica Lj =)

VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a Alpino »

Imam preprosto vprašanje kako naštelat BREZPLATINSKI vžig na alpino 2008 letnik (iskro da vžgat pa noče) prosm za nasvet

PS: pa nimam nobenih črtic al pa kšnih cahnov da bi se saj vidl ane kako naštelat ... ne ni jih pa a je varjanta da se je skuru pa če je kako se to vidi pa če se skuri je ševedno iskra na svečki :D?? prosm za odgovore

L.P

Alpino
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Zej če maš iskro ti težave dela nekaj drugega kot pa sam vžig in bi zadeva mogla kresnit če maš iskro. Dovod bencina si preveril? Če nisi probaj tako na motor rineš in daj malo gasa. Če ne vžge daj dol svečko in poglej če je zalita(če bo mokra pomen da ti res neki iskra ne valja, če pa ne bo pa nima bencina). Pa še zagotovi da ima motor dovolj zraka(da nisi delal kakšnih svojih filtrov ali kaj podobnega). Mogoče probaj še kakšno drugo svečko.
A motor ti je kar naenkrat crknil a si kj narazn daju pa pol ni več vžigu?

Lp, KVASoooO
Alpino
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 3:26 pm
Kraj: Okolica Lj =)

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a Alpino »

huh pr motorju sm menu svečko NGK (8) racing k mam pilene kanale ane pa spuščeno glavo eTc... ane no in pol mi je enkrat kz začeu slabo vlečt najprej je slabo vleku sm mislu da je izpuh zapacan sm ga z (drajtom po domače) spucu ane no pol k sm se spet vozu je bla pa spet ista pesem no zdej smo pa tle 3x mi je to nardil al pa 4 al pa 5 krat no velikrat in mi ni blo nč jasn kaj je ane pol k sm pa hotu nasledn dan užgat motor pa kr ni hotu pol k se je cilindr segreu je šele užgau pa k sm hotu dt gas ga je pa kr zamoril ok sm reku da bom menu dizo k sm vidu da je bla sveča mal mokra dobr menu manjšo dizo spet rinu tok cajta da se ni segreu cilindr pol je pa užgau in spet k sm dau gas ga je spet zamoril no dons pa probam užgat pa tut tok k je biu cilindr že topu tok cajta sm ga rinu tut užgt ni mogu več sm gledu če je iskra je iskra sm menu svečko spet isto je bla iskra 3x svečke sm probu pa povsod je bla iskra pa nobena ni hotla kresnt motorja kompresije je čist zadost užigalna tuljava nemore bit ker da iskro navitje je vsemogoče da je razštelan sam NIMAM NOBENIH črtic da pač bi lahko nastavu zato sprašujem kako naštelat ane je pa brezplatinski 12V50W ane no in zdej me zanima a je iskra lahko tudi kljub temu da je navitje skurjen pomoje da ne o je logično če je razštelan to nimam ideje zakaj bi sploh biv če je nemogoče ni nobenih CAHNOV tko da ni možno da je razštelan AL JE KŠN STROKOVNAK TLE DA SPLOH VE SVETVT kr mi gre že počas tale moped čist na JETRA že :D:D in un k bi vedu prbližn kaj je ej vsaka mu čast !!!!

L.P

Alpino
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pomoje ni lih kriva elektrika
pa choke(zaug) dvigneš ko vžigaš hladnega ?

drugače pa nevem zdej točno k 2008 se mi zdi da ima že cdi s senzorjem(na zunanji strani magneta)

SLIKA
a je taka vžigalna tuljava ?
če je taka pol se da štelat pa to (samo useeno more užgat z elektronskim užge vedno, samo pol nima moči če ni naštelan)

če pa je tuljava taka kvadratna škatlca pol pa je verjtno cdi s senzorjem
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a pomartin »

link si malo falil. na koncu si dodal še "url"
tale je pravi ;) http://www.1977mopeds.com/PDGImages/197 ... --1270.jpg
bol star bol nor!
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

taka tuljava je men crknala pa še zdj newem od česa :?
Alpino
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 3:26 pm
Kraj: Okolica Lj =)

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a Alpino »

ne ni taka novejša različica špule ta je en model starejši od moje
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Ti si bat tu zamenjal ne?
Si ga kaj odrezoval? koliko časa si ga pa utekaval? Motor ima kompresijo?
Povedal si tudi da ti poka ven nad izpuh ne?
mogoče ti je magnet obrnilo, sem mel že primer takšen tudi, da je bilo vse super samo ni hotel vžgat ali pa je z velike muke vžgal, pa sekal ogenj nad izpuh pa ob dodajanju gasa crkoval.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Alpino
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 3:26 pm
Kraj: Okolica Lj =)

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a Alpino »

sales0 napisal/-a:Ti si bat tu zamenjal ne?
Si ga kaj odrezoval? koliko časa si ga pa utekaval? Motor ima kompresijo?
Povedal si tudi da ti poka ven nad izpuh ne?
mogoče ti je magnet obrnilo, sem mel že primer takšen tudi, da je bilo vse super samo ni hotel vžgat ali pa je z velike muke vžgal, pa sekal ogenj nad izpuh pa ob dodajanju gasa crkoval.



L.p!



Aleš!

jap veš da mi je magnet obrnil pa kajlco na glavni gredi čist obrnil da je vn padla pa je drajsala pol po magnetu ampak tut če se ti za milimeter premakne magnet so lahko problemi ane?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: VŽIG ALPINO brezplatinski

Odgovor Napisal/-a koroman »

ja. seveda. lahko ti glih tolko premakne trenutak vžiga da motor ne deluje več dobro
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori