Aprilia rs 80

Predstavite nam svoj moped
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a lucija »

Cestitke za zelo lep motorcek..
Sam imam rieju mrt supermotard z top perf gredjo in top 87ccm cilindrom in 24 delorto fergom+ izpuh narejen prav za ta cilinder in gre zelo lepo..kakorkoli cestitke
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

dej mi povej kje si kupu ta cilinder pa ostalo kar maš not v motorju?
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a lucija »

V gorici v italiji je trgovina motomarassi kjer imajo vse za tuning am6 motorjev..so tudi glavni promotor top performancea..pri njig sem kupil vse cilinder top tpr 87ccm motorno gred zojnico hoda 44mm od top..karburator in koleno sem narocil iz nemcije..izpuh pa sva izdelala s prijateljem..dal sem se elektronski CDI vzig od top..to je to..z prenosi 15/52 gre motor cca 110kmh o pospeskih pa raje ne govorim ker me je v prvih treh brzinah strah da me vrze iz sedla..prav zato sem narocil izdelavlo manjsega zadnjega zobnika -44-47 zob da zadevo malce umirim in ji dodam nekaj koncne hitrosti..

Lp
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a PVL »

Če imaš tako strašno predelavo nevem kaj pol dela gor 24 uplinjač?
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a lucija »

PVL napisal/-a:Če imaš tako strašno predelavo nevem kaj pol dela gor 24 uplinjač?
Naj najprej resimo glede te strasne predelave..ker je v tvojem postu cututi malce sarkazma in cinizma PVL..setup je taksen kakrsnega sem opisal 24 karburator je gor ker masina vozi vsak dan cca 40 km tko da je razmerje performance: poraba optimalno..po tvojih postih sklepam da je tvoje znanje o mopedih enormno in se s svojim postom niti v sanjah ne postavljam vzpored tebi ali drugim mojstrom znanja o predelavah..imam pac sreco da si zadevo lahko privoscim in sem zraven ko se zadeva sestavlja in tu in tam koga kaj vprasam..ce imate denar oz si lastite am6 masino bi tale setup priporocal vsakemu pa ceprav le z 24 mm karburatorjem..zardeva trga..



Lp
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a PVL »

Da se nebomo narobe razumel. Sem pristaš optimalnih velikosti uplinjačev na navitih motorjih,to je vse. Odločitev kaj boš vozil je tako ali tako tvoja,bi pa na tvojem mestu uporabil vsaj 28 uplinjač.
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

lucija napisal/-a:V gorici v italiji je trgovina motomarassi kjer imajo vse za tuning am6 motorjev..so tudi glavni promotor top performancea..pri njig sem kupil vse cilinder top tpr 87ccm motorno gred zojnico hoda 44mm od top..karburator in koleno sem narocil iz nemcije..izpuh pa sva izdelala s prijateljem..dal sem se elektronski CDI vzig od top..to je to..z prenosi 15/52 gre motor cca 110kmh o pospeskih pa raje ne govorim ker me je v prvih treh brzinah strah da me vrze iz sedla..prav zato sem narocil izdelavlo manjsega zadnjega zobnika -44-47 zob da zadevo malce umirim in ji dodam nekaj koncne hitrosti..

Lp
jst mam pa sam 80 top pa 21 ferg. pa dela odlično zlo dobr pospeški in končan je 120 več kot preveč! drugač pa že men velik žree kuk le teb more! aja kuk si dal za cilinder pa ostale dele? bi jst tut kej nabavu če bo tole ribnal :D
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a lucija »

Ja jaz sem prej tudi z 21ko vozil pa ni kaj dosti pilo..ne vem no..vse skupaj cilinder bat tesnila gred z ojnico je prislo cca 350e..plus cca 70e za membrane top v force + ene 130e za variabilen predvzig in 150 e za delorto VHST 24 in vsisno koleno od barikita..s tem da sem ene 300 e prisparal pri avspuhu ker mi ga je izdelal kolega- en najboljsih izdelovalcev high end avspuhov v slo oz v evropi..
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

lucija napisal/-a:Ja jaz sem prej tudi z 21ko vozil pa ni kaj dosti pilo..ne vem no..vse skupaj cilinder bat tesnila gred z ojnico je prislo cca 350e..plus cca 70e za membrane top v force + ene 130e za variabilen predvzig in 150 e za delorto VHST 24 in vsisno koleno od barikita..s tem da sem ene 300 e prisparal pri avspuhu ker mi ga je izdelal kolega- en najboljsih izdelovalcev high end avspuhov v slo oz v evropi..
lahk kako sliko od delov pa od motorja prevsem me vžig zanima! :)
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: Aprilia rs 80

Odgovor Napisal/-a lucija »

Bom jutri poslikal..vzig je enak kot tvoj ce mislis na magnet in navitje..le vzigalna tuljava- tista crna skatlica povezana z navitjem in svecko je druga..v italianscini se to imenuje anticipo variabile oz variabilen predvzig- sam spreminja predvzig na nizkih, srednjih oz visokih obratih..
Ce te bo zanimala nabava ti ga lahko grem iskat in posljem po posti ce nisi kje v blizini gorice..
Odgovori