nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Pozdravljeni!
Jaz pa že nekaj časa opažam na svoji apn6, da se mi nabere nekaj podobnega soli v uplinjaču pri dizi in v šalčki. Enkrat na teden, pa moram cel fergazer spucati, drugače začne motor dobivati premalo bencina in crkne (oziroma dela, dokler ne obrnem ročke za gas in crkne).Se mogoče komu dela isti problem in kako ga odpraviti?

Lp Denis
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

denis9194 napisal/-a:Pozdravljeni!
Jaz pa že nekaj časa opažam na svoji apn6, da se mi nabere nekaj podobnega soli v uplinjaču pri dizi in v šalčki. Enkrat na teden, pa moram cel fergazer spucati, drugače začne motor dobivati premalo bencina in crkne (oziroma dela, dokler ne obrnem ročke za gas in crkne).Se mogoče komu dela isti problem in kako ga odpraviti?

Lp Denis
sprazn tank pa ga spucaj ... da nimaš kak cuker not :?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a golnar »

ponavad to rata kadar je voda v tanku. pomoje je to neki oksid, nevem pa ali od mesinga (diza) ali zamaga (ohišje ferga)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Danes sem spucal tank in v njem je bil zamašek od steklenice in še nekaj oranžnega :roll: . Bom dal v tank drugo mešanico in videl, če se kaj spremeni.

Hvala za odgovore
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a buhti »

denis9194 napisal/-a:Danes sem spucal tank in v njem je bil zamašek od steklenice in še nekaj oranžnega :roll: . Bom dal v tank drugo mešanico in videl, če se kaj spremeni.

Hvala za odgovore
Še vseeno ti priporočam filter goriva ;)
Slika
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a z@n »

Ja spuci kestel pa fergazer pa nalij nov bencin pa dej še gor filter za bencin, pol pa more štimat :D
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Filter je gor že kakšne 4 mesece, ker sem mislil, da bo kaj pomagalo ampak ni. Drugače fergazer in tank sem pa že spucal. Sporočim, če se bo kaj spremenilo.

Hvala za odgovore.
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: nekaj podobnega soli v uplinjaču?

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Danes sem se vozil kakšne 2 uri in potem razšraufal fergazer, kjer nisem našel več te soli. Sedaj moram pa samo še porabit 4 litre mešanice, ki so bili v tanku :x

Hvala vsem za odgovore
Odgovori