Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
luka33
kriva felna
Prispevkov: 73
Pridružen: Če Avg 27, 2009 11:41 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a luka33 »

Mene pa zanimata dve stvari:

1. če ve kdo kje v kranjse izdelujejo nalepke za mopede starejše...( majo tut za atxe)

2. kje kupt ključavnico za balanco zaklent
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

luka33 napisal/-a:Mene pa zanimata dve stvari:

1. če ve kdo kje v kranjse izdelujejo nalepke za mopede starejše...( majo tut za atxe)

2. kje kupt ključavnico za balanco zaklent

za keri model rabiš ključavnico? ja lahko kupiš v vleotu ali tomosu, drugače pa če maš klučavnico pa nimaš ključa daš delat sam ključ(sam glede cene ne vem)
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
esypoba
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: So Avg 15, 2009 12:37 pm
Kraj: Jesenice

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a esypoba »

amm dejansko se ne spoznam na notranjost mopeda prav veliko, prijatelj k ma ful mopedov in ful šravba to se res spozna na to........ že od kar sem ga kupil 2 leti gre isto, torej slabo, problem je biv pa v tem da nism imel mopeda in sem ga tako preizkusil pelat, in sem mislil da dobro gre, mi je potem ta frend dal pelat negovga apn4 k ima 60l notr to so mi kar lasje nazaj šle. je reku moj gre 5x bolš k tvoj kako se ti lahko voziš tako sploh. mopeda pa nikol nisem odpiral tako da nism jaz nič poškodoval bat, takšen je že bil sigurno. drugač cly je pa malo kriv pa tud mal je biv popajsan samo ne tolk. :D ja potem bom pa kar 50l kupil pa bo v vsakem primeru bo bolš šu kot do zdaj ;) je reku ta frend glede na stanje bata če je moped kej zaribal že pa nism vedu men je skoz delal. tako da ja prejšni lastnik se ga ni nič pazu. :evil:
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a z@n »

esypoba napisal/-a:amm dejansko se ne spoznam na notranjost mopeda prav veliko, prijatelj k ma ful mopedov in ful šravba to se res spozna na to........ že od kar sem ga kupil 2 leti gre isto, torej slabo, problem je biv pa v tem da nism imel mopeda in sem ga tako preizkusil pelat, in sem mislil da dobro gre, mi je potem ta frend dal pelat negovga apn4 k ima 60l notr to so mi kar lasje nazaj šle. je reku moj gre 5x bolš k tvoj kako se ti lahko voziš tako sploh. mopeda pa nikol nisem odpiral tako da nism jaz nič poškodoval bat, takšen je že bil sigurno. drugač cly je pa malo kriv pa tud mal je biv popajsan samo ne tolk. :D ja potem bom pa kar 50l kupil pa bo v vsakem primeru bo bolš šu kot do zdaj ;) je reku ta frend glede na stanje bata če je moped kej zaribal že pa nism vedu men je skoz delal. tako da ja prejšni lastnik se ga ni nič pazu. :evil:

Pa drgač ti 50l alpa 60l bata ziher nimaš notr!!!
Uporabniški avatar
TOMOSRIDER
glava cilindra
Prispevkov: 506
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:56 pm
Kraj: Kočevje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a TOMOSRIDER »

esypoba napisal/-a:amm dejansko se ne spoznam na notranjost mopeda prav veliko, prijatelj k ma ful mopedov in ful šravba to se res spozna na to........ že od kar sem ga kupil 2 leti gre isto, torej slabo, problem je biv pa v tem da nism imel mopeda in sem ga tako preizkusil pelat, in sem mislil da dobro gre, mi je potem ta frend dal pelat negovga apn4 k ima 60l notr to so mi kar lasje nazaj šle. je reku moj gre 5x bolš k tvoj kako se ti lahko voziš tako sploh. mopeda pa nikol nisem odpiral tako da nism jaz nič poškodoval bat, takšen je že bil sigurno. drugač cly je pa malo kriv pa tud mal je biv popajsan samo ne tolk. :D ja potem bom pa kar 50l kupil pa bo v vsakem primeru bo bolš šu kot do zdaj ;) je reku ta frend glede na stanje bata če je moped kej zaribal že pa nism vedu men je skoz delal. tako da ja prejšni lastnik se ga ni nič pazu. :evil:
hahaha 60l dej mau razmišlej no :lol:
Stojim ob motorju, točm bencin in mislim na tebe, ko te jebe!
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a z@n »

Verjetno je mislu 42l----->60ccm
esypoba
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: So Avg 15, 2009 12:37 pm
Kraj: Jesenice

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a esypoba »

Pa dobr zdej je biv 50 bat not zdej bom pa 50l dav not :!: :!:
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

Mi lahko kdo pove kakšna je razlika med običnim batom in batom L?

Lp
Lp
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a z@n »

Nisi meu ti 50 bata notr no kaj ti ni jasn, mogoče ti misls če rečš 50 bat kot 50ccm
ker mislm da ma ctx okol 48 bat (popravte me če mam narobe)
v navadni šterki org. maš ti 38 bat.....
razlika med L batom in pa navadnim batom je v zgornjem obročku, pri L batu je zgornji obroček v obliki črke L
to naj bi povečalo kompresijo se mi zdi
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a buhti »

esypoba napisal/-a:Pa dobr zdej je biv 50 bat not zdej bom pa 50l dav not :!: :!:
Pa kakšn 50l al 60l? Piše se fi cilindra ne pa ccm-je no!! Seprav 38L mm--> 50ccm (po tvoje 50L) in še 42L mm --> 60ccm ( po tvoje 60L). Dej si to zapomn!
Slika
Odgovori