apn bt mašinca

Predstavite nam svoj moped
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a buhti »

pomartin napisal/-a:
buhti napisal/-a:Ja fajn zadevca, more bit pa kr cly piljen, da maš gor 28 ferg!
pa tut auspuh maš kr konkrekten, sklepam da maš notr kr dva spelana da maš potem kr dve resonanci al kako? :? :lol:
tole s fergom ni res... lohk daš tud 50ko na original apn in če dize uloviš bo špilalo kokr je treba....

Drgač pa zgleda zlo znimivo... neusakdanje :D
nalož kšn filmček če se da. Resonanca pa tud men zgleda mal prevelika za 50ccm...

aja pa glede kerozina... fantje to je parafinsko olje in letala ga uporabljajo ker je poceni... ne si mislt da ma kšno zlo veliko moč u primerjavi z benzom... smo se pa tut pr gefi učili d se u revnejših predelih amerike ogrevajo na kerozin... :P

LP
no dej prosim ti bom prleplu uriginal 4ko, pa mi našteli 50 ferg. Ker vem da ga neboš nikol! ;)
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jah, tudi res ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a pomartin »

buhti napisal/-a:
pomartin napisal/-a:
buhti napisal/-a:Ja fajn zadevca, more bit pa kr cly piljen, da maš gor 28 ferg!
pa tut auspuh maš kr konkrekten, sklepam da maš notr kr dva spelana da maš potem kr dve resonanci al kako? :? :lol:
tole s fergom ni res... lohk daš tud 50ko na original apn in če dize uloviš bo špilalo kokr je treba....

Drgač pa zgleda zlo znimivo... neusakdanje :D
nalož kšn filmček če se da. Resonanca pa tud men zgleda mal prevelika za 50ccm...

aja pa glede kerozina... fantje to je parafinsko olje in letala ga uporabljajo ker je poceni... ne si mislt da ma kšno zlo veliko moč u primerjavi z benzom... smo se pa tut pr gefi učili d se u revnejših predelih amerike ogrevajo na kerozin... :P

LP
no dej prosim ti bom prleplu uriginal 4ko, pa mi našteli 50 ferg. Ker vem da ga neboš nikol! ;)
verjem da se da. sam prpel mi še 50 ferg in svedre od 0,05 naprej :P
To sm tou dat sam za primer... če se da 50ko nevem.. sam če nam je ratalo ferg od fičota dovol zamašit da je delu na lami... pol nevem zakaj se neb dalo 50-ke porihtat :P
bol star bol nor!
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a buhti »

Lej ni fore, da maš tok velk uplinjač gor no. Samo bencin ti v potokih teče direkt v auspuh ;)
Slika
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a golnar »

bedarija je dajat velike ferge na mašine ki nemorejo požret tolk. in s prevelikim fergom gre motor slabše kot z primerno velikim. pa če ga še tako dobr naštelaš. da se naredit tko da laufa, več pa ne

aja pa glede tega atxa, sj kanali so morda res dobro narejeni, morda tudi dejansko lahko ta cilinder požre recimo cca 25 mm fergazer, ampak auspuh... tole je pa mimo vsekano :roll:
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Recimo jaz imam na ctxu BING 53 to je 24mm fergazer, pa 105 diza in ga čisto dovolj nasiti bi temu rekli, moped gre res do 3 brzine na zando komot pa tudi obrate takoj zagrabi ga nič ne zaliva ali kaj podobnega, imam pa mikunija 28 doma pa not 120 dizo pa še nisem imel časa probat kako bi se mikuni obneso, ali pa bi mogoče samo teko bencin not kot je omeni zgoraj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a KVAS »

pomartin napisal/-a:
buhti napisal/-a:Ja fajn zadevca, more bit pa kr cly piljen, da maš gor 28 ferg!
pa tut auspuh maš kr konkrekten, sklepam da maš notr kr dva spelana da maš potem kr dve resonanci al kako? :? :lol:
tole s fergom ni res... lohk daš tud 50ko na original apn in če dize uloviš bo špilalo kokr je treba....

Drgač pa zgleda zlo znimivo... neusakdanje :D
nalož kšn filmček če se da. Resonanca pa tud men zgleda mal prevelika za 50ccm...

aja pa glede kerozina... fantje to je parafinsko olje in letala ga uporabljajo ker je poceni... ne si mislt da ma kšno zlo veliko moč u primerjavi z benzom... smo se pa tut pr gefi učili d se u revnejših predelih amerike ogrevajo na kerozin... :P

LP
To glede da ni važn kolk velk ferg je na motorju se ne strinjam. Velikost vplinjača lahko večaš do neke mere potem pa bo delovanje čedalje slabše(večji ferg večja=glavna diza). Govorimo seveda o original cilindru.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a pomartin »

ja sej sm napisu da morš lout dize... mi smo to nrdili z 0,1 svedrom.. in je delalo...
Zdej pa pomoje bo zadost offa... ker je že skor več k pou teme o fergu :P
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a si_me »

lepa :mrgreen:
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: apn bt mašinca

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kje je zdaj človek ki je dal temo gor da vidimo kak posnetek ali pa slike ??
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Zaklenjeno