Predelava original APN izpuha!

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

No to temo sem ustvaril z tem namenom, da se razpišete o različnih predelavah apn izpuhov, to pa zato, ker ima marsigdo old school okus in so mu razni športni(šminkerija) izpuhi grdi ali pokvarijo izgled motorja, pa bi si rad predelal originalnega in se ne spozna na zadevo.

Prosim za lepo razlago in postopek predelave, če se komu da se naj razpiše.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

na koncu izpuha je potrebno vstaviti storzec (konus) ki se ga baje da dobiti v velotu....
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Jaz sem ga vedno predeloval po sledečem principu:
Sem odstranil koleno iz izpuha, nato sem odrezal koleno(tisti del, ki je v izpuhu)+ 10cm kolena(kar je že izven izpuha).
Ko sem to naredil sem odstranil šipko z navojem na katero se privije dušilec, nato pa sem z cevjo in kladivom izbil vse notranje prekate.
Ko sem to naredil sem pa vstavil dušilec nazaj v izpuh in izvrtal dve luknjici v izpuh in dušilez in ga zakovičil v izpuh.
Ko sem še to predeloval sem bil dost mlajši in nisem nikjer vedel kje dobiti protikonus katerega bi vstavil v izpuh, zato je bil pač na žalost brez tega in kar se je seveda posledično poznalo na performansu.

Ne dolgo nazaj sem pa predeloval tudi en org apn izpuh v katerega sem pa vstavilrotikonus in stinger(kateri je bil dolg 12cm in navrtan).
Protikonus sem pritrdil v izpuh tako, da sem zarezal z flex-om v izpuh(2 cm dolga zareza) z zgornje strani in z spodnje strani, potem sem vstavil protikonus do te zareze in na koncu samo na teh dveh mestih zavaril, tolko da se je prijel protikonus v izpuh. Ko je bilo to narejeno je iz zadnje strani štrlel stinger za slab cm iz izpuha.
Nato sem povrtal glavno luknjo od dušilca na tako luknjo kot ima premer stinger.
Sledilo je vstavljanje steklene volne okrog stingerja in na koncu prikovičenje dušilca.

Rezultat:
Odličen zvok in več kot odličen preformans od originalnega apn izpuha.
Zadeva je na eni 14tls od očetovega prijatelja,katero sem sestavljal jaz, je pa čisto vsaki del originalen.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a golnar »

super! to se bom pa tudi jaz spravil narest na moji 14ki. sam, kakšen kot konusa si naredil? ter približno na kakšni dolžini od konca auspuha?
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Veš to bo pa zdaj tombola ker nevem.
To je bil prvi in zadnji izpuh katerega sem delal z protikonusom, ostale prej sem pa delal brez protikonusa.
Ti bom povedal na pamet kolko je bil dolg zavit protikonus, 15cm se mi močno zdi.
Sedaj pa vzami premer apn izpuha in premer stingerja pa si lahko narišeš na papir plašč protikonusa in ga nato zviješ pa je.
nimam nikjer nič napisano in nič, te mere sem povedal iz glave(če se prav spomin).
Bom pa ob prvi priliki, ko bom spet pri tem izpuhu, celotnega izmeril in ti pol dam točne podatke.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
nrossi
zobnik
Prispevkov: 199
Pridružen: Ne Avg 01, 2010 11:00 am

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a nrossi »

mene pa zanima kko predelati nov alpino auspuh(ki ima še tko krivino oz. blokado narjeno)??

ker sm mislil sam krivino odrezat, pa vidm da se da še kej druzga. sprašujem, zato ker se tega auspuha ne da podret
Rajko, Rajko kak si lep,
manjka ti še svinjski rep,
manjka ti še svinjska glava,
pa boš svinja čisto prava!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a golnar »

tist auspuh je pa tok v k.. da se ga ne da nč poštimat. če ga samo zamenaš za tastarga s skrajšano cevjo ki pride iz krivine, bo razlika ogromna
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a z@n »

Zdej js notr nebom daju protikonusa, pa me zanima, pol ostaneta dve luknji v dušilcu(ena od une šipke pa pol še ena)
sepravi pustim obedve odprti, pa če se jih splača še kej povrtati?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a golnar »

ma saj to me je nekako okvirno zanimalo, koti naj bi bli (po jeningsu) nekje med 13 in 20
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

nrossi napisal/-a:mene pa zanima kko predelati nov alpino auspuh(ki ima še tko krivino oz. blokado narjeno)??

ker sm mislil sam krivino odrezat, pa vidm da se da še kej druzga. sprašujem, zato ker se tega auspuha ne da podret
tu je pa res, ni se treba sploh ukvarjat iz tem izpuhom, direkt dej gor lipnika pa se ti bo poznal za 10km/h zihr, garantiram ;) če se pa zarad policaju bojiš to gor dat dej pa tku k je golnar reku, od tastare šterke avspuh je tut kar vredu, sm nwm kk boš dav gor ga, nism še probov najbrš boš mogu mal predelat :)
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Odgovori