Kateri bencin tankate v vaš moped?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a janim8 »

mi smo u frčije tankali najprej čist mau benza lih tuk da je užgau pol pa kurilca notr :lol: kadilu ku zmešanu :shock: tu morte probat kok hudič kadi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: pol pa usi bati črni ko črnci ... :roll:

drgač pa nimam kej rečt čez petrol,vednu u use motorje tankam 95,u ATX 90 (ubistvu CTX) delam mešanco 1:50 čeprou naj bi blu z CTX-a predvideno 1:33 ... ampak ni posledic nobenih,olje za mešanco pa dam al tistu petrolovo ku je skutr gor narisan al pa tistu ku piše gor mix,sm primerjou; tisto ku je skutr gor je dost bl gostu :) aja un mix je nevem nek čz 5€ un ku je pa skutr gor narisan je pa 6,50€ :D enkrat sm pa tankou neko olje od kolega ku u DT 50 jamaho tanka,neko yamalube :? motor nikamr ej ... :? :? ku sm dau pa spet moje dobro staro olje kot vedno je pa spet šlu tok ku treba,pa barva svečke je bla prej čist neka čudna :?
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Točim avgas 100 LL.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
tomosaki484
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Mar 03, 2011 5:54 pm
Kraj: Sevnica

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a tomosaki484 »

Petrolov 95 :D
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

tomosaki484 napisal/-a:Petrolov 95 :D
Lp, Maks
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pich napisal/-a:Točim avgas 100 LL.
Jaz sem 1x nalil super so na MOLu, mešanco enako kot z 95, pa mi je dosti bolj šel moped, malo bolj se je grel se mi zdi pol pa še mi je obročke zjebalo...zakaj, pa smo se pol pogovarjali da naj nebi bil ta 100 najbolj za tomose 2T???
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

DaNiLo napisal/-a:
Pich napisal/-a:Točim avgas 100 LL.
Jaz sem 1x nalil super so na MOLu, mešanco enako kot z 95, pa mi je dosti bolj šel moped, malo bolj se je grel se mi zdi pol pa še mi je obročke zjebalo...zakaj, pa smo se pol pogovarjali da naj nebi bil ta 100 najbolj za tomose 2T???
ti lahk daš 126 oktanski (al kok je) od teh lahkih letal pa dirkalni ... sam problem je v nastavitvah :) ker moreš vse druače nastavit :) pa močnejšo mešanco seveda
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Več oktanski bencin pomeni samo to, da lahko motor deluje na višjem kompresijskem razmerju ne da bi motor pri tem utrpel škodo. mazanje ostaja enako. torej če v motor natočiš visoko oktanski bencin, ne da bi motorju povečal kompresijo ne bo nobene razlike v moči motorja, ker tak bencin ni nič bolj exsploziven od običajnega bencina, je samo bolj stisljiv.
EDIT: z več oktanskim bencinom se motor manj segreva in lepše teče, kot z navadnim bencinom.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Aha, hvala za boljšo razlago ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
rossekdj
zobnik
Prispevkov: 191
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 8:37 pm
Kraj: Maribor - Hoce

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

1x sem tankal n a tusevi pumpi in sem natankal 5l od tega 2l vode cista resnica nikoli vec ne tankam na tus pumpi samo na petrolovi se pa tts olje in je to to .
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Pich oprosti samo to kaj si napisal enostavno ni res!
Odgovori