V poplavah zalilo mašino a3

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
peugeottori
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jul 17, 2010 10:39 pm

V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a peugeottori »

Lepo pozdravljeni!

Imam resno težavo! Med poplavami mi je voda zalila torija da je samo tank vn gledu (mašina pod vodo). Ko sm ga vn dubu sem dakoj snel in presušil elektriko in dela. Snel cilinder in auspuh, odprl pokrov menjalnika, vse opral z bencinom, do zadnje kaplice vode vse posušil. In sedaj moj problem! V karterju (to je tam kjer je gred) je voda in nevem kako jo spravt vn ne da bi podiral menjalnik. Prosim pomagajte preden vse skupaj zarjavi!!!! :cry:
[color=#FF0000]Pravkar si izgubil dragocene trenutke svojega življenja z branjem mojega podpisa[/color]
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a golnar »

ja se pa tut ne znajdeš. vzemi cilinder dol in spihaj s kompresorjem :roll:
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a filius »

Enako se nardilo s frendom in jegovo 6... veš kaj je model naredu... porinu ga je na hrib, dal v 2 in se zapeljal dol, proti koncu hriba mu je vžgal, voda je špricala iz avspuha kot gejzir... Lavfa mu pa normalno :D
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a tomosak »

sej to neki podobnega naredi nekje se čimprej spusti pa vozi neki časa drugač pa še menjalnik razdri :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
peugeottori
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jul 17, 2010 10:39 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a peugeottori »

Tisti dan mi je (preden sem kaj odprl) užgal in sem se peljal cca 150m in je crknil.Sem snel cilinder, ven (iz karterja) je steklo vsaj 1 deci vode. Vse sem lepo presušil s fenom in na koncu notr nalil bencin in na roko prakrat obrnil. Ker sem mel lih cilinder dol snet sem zamenjal še batne obročke. Spet imam nov problem (neizkušenost pač :P). Ne dobim bata v cilinder. treba je stisnit obročke do konca samo mi nikol ne rata. Kakšen predlog? :oops:

p.s

Hvala vsem za odgovore! :mrgreen:
[color=#FF0000]Pravkar si izgubil dragocene trenutke svojega življenja z branjem mojega podpisa[/color]
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a pristavc »

peugeottori napisal/-a:Tisti dan mi je (preden sem kaj odprl) užgal in sem se peljal cca 150m in je crknil.Sem snel cilinder, ven (iz karterja) je steklo vsaj 1 deci vode. Vse sem lepo presušil s fenom in na koncu notr nalil bencin in na roko prakrat obrnil. Ker sem mel lih cilinder dol snet sem zamenjal še batne obročke. Spet imam nov problem (neizkušenost pač :P). Ne dobim bata v cilinder. treba je stisnit obročke do konca samo mi nikol ne rata. Kakšen predlog? :oops:

p.s

Hvala vsem za odgovore! :mrgreen:
morš pogledat tm v utoru na batu,more bit ena taka čist mejhna palčka,in tko zravn morš dt obročk da se lepo stisne.Pač tko notr se more usedt.

Upam da si me kej razumeu :D
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

peugeottori napisal/-a:Tisti dan mi je (preden sem kaj odprl) užgal in sem se peljal cca 150m in je crknil.Sem snel cilinder, ven (iz karterja) je steklo vsaj 1 deci vode. Vse sem lepo presušil s fenom in na koncu notr nalil bencin in na roko prakrat obrnil. Ker sem mel lih cilinder dol snet sem zamenjal še batne obročke. Spet imam nov problem (neizkušenost pač :P). Ne dobim bata v cilinder. treba je stisnit obročke do konca samo mi nikol ne rata. Kakšen predlog? :oops:

p.s

Hvala vsem za odgovore! :mrgreen:

brez zamere in ti naj bi imel narejeno avtomehanično šolo?
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a dolinar »

klemenm2 napisal/-a:
peugeottori napisal/-a:Tisti dan mi je (preden sem kaj odprl) užgal in sem se peljal cca 150m in je crknil.Sem snel cilinder, ven (iz karterja) je steklo vsaj 1 deci vode. Vse sem lepo presušil s fenom in na koncu notr nalil bencin in na roko prakrat obrnil. Ker sem mel lih cilinder dol snet sem zamenjal še batne obročke. Spet imam nov problem (neizkušenost pač :P). Ne dobim bata v cilinder. treba je stisnit obročke do konca samo mi nikol ne rata. Kakšen predlog? :oops:

p.s

Hvala vsem za odgovore! :mrgreen:

brez zamere in ti naj bi imel narejeno avtomehanično šolo?
ja tale je res močna. pač stišneš obročke ali pa enmu reč da ti pomaga.
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a si_me »

ne ne ne in ne!... fora v tem da so v kanalčkih obročkov saje in zato novi ne sedejo do konca v kanalček in bat ne gre v cilinder! kanalčke lepo ščisti s kakšnim nožkom ali vodobrusni paper (pazi da kanalčkov ne razširiš) da nebo več črno in polno saj, potem se bodo obročki usedli lepo do konca notr in bat bo šel v cilinder! nikakor ne delaj nič na silo vse more lepo sesti pa pazi da bata ne obrneš narobe...

pa vi ki tukaj napadate (dolinar, klemenm2, ki sta ponavadi najbolj glasna) vidim da ravno vi2 nimata dosti izkušenj saj bi to morala vedeti.....

lp!

Sime!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ja tud meni ni uspelo prvič dat notr bata


moreš postavit obročke pravilno z utori in pol prvo prvi obroček stisneš,drugega malo držiš da je še vedno na pravem mestu in bat daš malo v cilindr in potem še drugega stisneš in bi moral it bat notr
Odgovori