Lipnik

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
green_ripper
vplinjač
Prispevkov: 326
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 7:44 pm

Lipnik

Odgovor Napisal/-a green_ripper »

mene pa zanima ka bi naredu če bi tam na koncu dušilca odrezu lipnika da bi dav stran na koncu tisto da bi bil sam dušilec ka bi s tem naredu?
TO-to MO-more S-sekat

Tomos<3
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a pomartin »

hočeš rečt da bi odrezal cev in pustil le tisti pleh okoli? s tem bi ZELO poslabšal derlovanje.

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
green_ripper
vplinjač
Prispevkov: 326
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 7:44 pm

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a green_ripper »

ja da bi bil samol dušilc, sem pa slišu da je notr tut blokata taka pena al nevem kaj ali je to res in kk naj to vn vzamem? :P
TO-to MO-more S-sekat

Tomos<3
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

green_ripper napisal/-a:ja da bi bil samol dušilc, sem pa slišu da je notr tut blokata taka pena al nevem kaj ali je to res in kk naj to vn vzamem? :P
tista pena more bit notr jz jo mam na tecnotu ven pa je drek ... teče skoz pod dušilcem pa iz auspuha olje vn ... dere se ko pra____ gre pa isto oz slabš ....
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a TheLord »

aljo69 napisal/-a:
green_ripper napisal/-a:ja da bi bil samol dušilc, sem pa slišu da je notr tut blokata taka pena al nevem kaj ali je to res in kk naj to vn vzamem? :P
tista pena more bit notr jz jo mam na tecnotu ven pa je drek ... teče skoz pod dušilcem pa iz auspuha olje vn ... dere se ko pra____ gre pa isto oz slabš ....
ja tist ni blokada je zato da gre tišje, pust not in uglaunm pust use tko kot je bo plo še najbolje
Slika
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a pomartin »

pena ni blokada. nabita je okoli naluknane cevke da vpija zvok. ker je nabita- se pravi v kompaktnem stanju bol al manj nič ne upliva na pretok zraka. če jo daš ven boš mel tak zvok kot da bi s 5ih metrov scal po 0.8mm debelmi plehi ;)

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
green_ripper
vplinjač
Prispevkov: 326
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 7:44 pm

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a green_ripper »

aha hvala nebom razdiral ;) samo da ne odpiram nove teme me zanima kje dobim exaust calculator takšnega ko mate vi ( če ga mate)
TO-to MO-more S-sekat

Tomos<3
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Lipnik

Odgovor Napisal/-a pomartin »

tukaj:
http://fpp.hamradio.si/roost/software/index.html
http://www.kreidler-verein.de/reso.html
drugače pa pridejo zelo dobri če jih sam zračunaš po navodilih v MF priročniku za predelovanje dvotaktih motorjev

LP
bol star bol nor!
Odgovori