Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

So enake, ni razlik
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

Sem želel testirati na novo napeljano elektriko ampak se mi motor ne obrne :/ natančneje "kick ne dela".

Kick gred je nepremična. Lahko bi stal ali skakal po zagonski ročki ampak ne obrne mašine.

Z roko lahko obračam magnet (bat ni zariban).

Sem odstranil desni pokrov in sklopko. Brez sklopke, zagonska gred obrne srednjo gred. Takoj, ko vrnem sklopko na glavno gred, nastane zadeva nepremična.

V mašino nisem od lani posegal nič. Je delala BP.
Letos sem štimal elektriko (stator/ magnet in predvžig) ter na sprednjem kolesu pogon za števec.
Ko sem imel sneto prednje kolo mi je moped zlezel naprej s stojala - in butnil ob mizo - takrat sem imel odstranjeno kick ročko - bi lahko tak sunek povzročil kakšne premike v mašini?

Glede na "moped army" sem upal, da bo težava z vzmetjo na sojemniku, ampak deluje, da je vse na pravem mestu. Vprašaj feder sem zamenjal lani.

Je kdo že naletel na kaj podobnega?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

A kdo ve, kak fi so luknje v original sl izpuhu, tako tiste 4 v konusu, kot potem v štirjih cevkah?
Imam kopijo in bi rad vedel original mere.
Hvala,
lPR
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

yack_ass napisal/-a: So Apr 13, 2024 3:44 pm Sem želel testirati na novo napeljano elektriko ampak se mi motor ne obrne :/ natančneje "kick ne dela".

Kick gred je nepremična. Lahko bi stal ali skakal po zagonski ročki ampak ne obrne mašine.

Z roko lahko obračam magnet (bat ni zariban).

Sem odstranil desni pokrov in sklopko. Brez sklopke, zagonska gred obrne srednjo gred. Takoj, ko vrnem sklopko na glavno gred, nastane zadeva nepremična.

V mašino nisem od lani posegal nič. Je delala BP.
Letos sem štimal elektriko (stator/ magnet in predvžig) ter na sprednjem kolesu pogon za števec.
Ko sem imel sneto prednje kolo mi je moped zlezel naprej s stojala - in butnil ob mizo - takrat sem imel odstranjeno kick ročko - bi lahko tak sunek povzročil kakšne premike v mašini?

Glede na "moped army" sem upal, da bo težava z vzmetjo na sojemniku, ampak deluje, da je vse na pravem mestu. Vprašaj feder sem zamenjal lani.

Je kdo že naletel na kaj podobnega?
Se lamele prosto vrtijo v sklopki? Kaj je A3 motor?
Nekdo500
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 11, 2023 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Nekdo500 »

Pozdravljeni,
imam Tomos a3, fergazer encarwi in zadnji zobnik ima 22 zob. Gre za težavo da moped zelo slabo speljuje se moram z nogami poganjat da gre to mal hitrej in pa v klanec res zelo izgubi na moči takoj ko je malo hriba. Drugače je pa končna hitrost dobra tm okol 50kmh. Kaj bi mogu menjat da bo to mal bl speljeval?
Retro321
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Apr 28, 2024 11:06 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Retro321 »

Pozdrav mene zanima če slučajno ima aprilia rx 50 (am6) isto vodno črpalko kot naprimer drugi isti agregati(am6). Na internetu nikjer nisem zasledil. Ko pa gledam naprimer na frco moto pa nikjer ni za rx 50 2017 vodne črpalke. Hvala.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Retro321 napisal/-a: Ne Apr 28, 2024 11:16 am Pozdrav mene zanima če slučajno ima aprilia rx 50 (am6) isto vodno črpalko kot naprimer drugi isti agregati(am6). Na internetu nikjer nisem zasledil. Ko pa gledam naprimer na frco moto pa nikjer ni za rx 50 2017 vodne črpalke. Hvala.
A nima RX50 2017 Derbi agregat?
MrDog
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Jul 31, 2022 11:27 am
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MrDog »

Pozdravljeni,
mi keri lahko pove katere dize ima na dellorto 19mm pri 15slc-u. Trenutno imam 90 glavno, pa mi pri več kot pol gasa slabo laufa.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

MrDog napisal/-a: Po Apr 29, 2024 4:59 pm Pozdravljeni,
mi keri lahko pove katere dize ima na dellorto 19mm pri 15slc-u. Trenutno imam 90 glavno, pa mi pri več kot pol gasa slabo laufa.
Okrog 72
Odgovori