Apn6 končna hitrost

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
zigaziga
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Feb 21, 2019 10:28 pm

Apn6 končna hitrost

Odgovor Napisal/-a zigaziga »

Zdravo,

zanima me kakšno končno hitrost imate na svojih apn?
Imam 39L bat, nižana glava, 5.Prestava, protikonus, zobniki 11/32, pa mi gre motor cca 63kmh.. zdi se mi da bi moral it vsaj 70.. navor ima kar OK.

Kakšni so vaši setupi in končne hitrosti?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Apn6 končna hitrost

Odgovor Napisal/-a Berty »

imel sem 40 cilinder s piljenimi kanali, nekje je tudi portmap...
zobniki 13/31, bing povečan na 14,2mm, v 5. je šel max 86km/h (ravnina).
Sedaj PVLjev cilinder, squish glava, drug izpuh drug štrom, bing 17, na ravnem gre cca.90, sklonjen 117 max...
To kar imaš se mi zdi normalno
APN4M 83'
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Apn6 končna hitrost

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

zigaziga napisal/-a: Če Apr 11, 2024 8:38 pm Zdravo,

zanima me kakšno končno hitrost imate na svojih apn?
Imam 39L bat, nižana glava, 5.Prestava, protikonus, zobniki 11/32, pa mi gre motor cca 63kmh.. zdi se mi da bi moral it vsaj 70.. navor ima kar OK.

Kakšni so vaši setupi in končne hitrosti?
...mislim, da ni potrebno za isto stvar odpirat več tem.. ali pa pisati v več temah.

Sem že odgovoril v prejšnji temi, ko si spraševal... pa odgovorim še enkrat.

Če imaš 39L bat, ne pomeni kaj dosti...
... nižana glava tudi ne pod temi pogoji, kot si navedel, lahko je pa še slabše, če je preveč...

Že prestavno razmerje me zmoti, če imaš to kombinacijo verižnikov. To verjetno pomeni, da ti 5. prestave ne "zvleče", zato si skrajšal prestavno razmerje. Najverjetneje imaš prekratko resonančno dolžino (protikonus), če nimaš nič dvignjenih kanalov. Poskušaj protikonus maksimalno potegniti ven (podaljšati resonančno dolžino), pa poskusi (sem že pisal).
Po napisanem sklepam, da imaš originalen cilinder, nič piljeno. ... kar pomeni, da boš imel max moč in navor pri nizkih obratih....in če boš pustil tako in ko boš ujel resonančno dolžino, motor vseeno ne bo hotel razviti visokih obratov, ampak, kot sem že napisal, bo imel navor in moč na nižjih obratih in boš moral izkoristiti to kombinacijo s podaljšanjem verižnega prenosa ( dati spredaj večji verižnik).
Če imaš zgrešen položaj protikonusa, bi bilo načeloma lahko še slabše, kot z navadnim izpuhom.

Tudi meni se zdi, da je na osnovi tega, kar si napisal, 63km/h spodobna hitrost.

Berty.... sem se kje kaj zmotil? :D
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Apn6 končna hitrost

Odgovor Napisal/-a Berty »

Živnorc napisal/-a: Pe Apr 12, 2024 10:20 am Berty.... sem se kje kaj zmotil? :D
Ma meni se zdi to to ;)
APN4M 83'
Odgovori