APN z BT cilindrom PROBLEM

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Jah vem kako je če delaš za druge. Ti naprimer poširiš karburator kot se zagre in potem pni ne znajo ga nastavit in si potem ti kriu da si naredu nekej narobe.
Nekaj dni nazaj sem našel 1mm pleh na kašči in bok počasi zvil in poskusil narediti izpuh. Ampak saj po izračunih naj bi imeu samo tisoč vrtljajev več kot BT tako, da upam da nebo problemov z gredjo. Se še učim variti z žico brez argona in bi poskusil narediti tudi sesalno koleno za nek karburator za kros ki mi ga da prijatel za 15e. :D
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Berty »

Jaz sem pilil samo enkrat svojega fi40 APN cilinder, še to samo vsis in izpuh (14mm vsis in malo poširal izpušni kanal) :?
Potem sem ga dal še dopilit ker no bilo veliko razlike, namesto 55 je šel 65 in imel malo več navora v nižjih obratih :lol:
Ko ga je dobil malo boljši majstr v roke pa ga je napilil samo še malo in je šel 80 po ravnini, navor pa samo v visokih tako da ni vse samo plus...

Potem je PVL prišel z izdelavo njegovih cilindrov in sedaj uporabljam tega :mrgreen:
APN4M 83'
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Berty napisal/-a: Če Apr 04, 2024 10:52 pm Jaz sem pilil samo enkrat svojega fi40 APN cilinder, še to samo vsis in izpuh (14mm vsis in malo poširal izpušni kanal) :?
Potem sem ga dal še dopilit ker no bilo veliko razlike, namesto 55 je šel 65 in imel malo več navora v nižjih obratih :lol:
Ko ga je dobil malo boljši majstr v roke pa ga je napilil samo še malo in je šel 80 po ravnini, navor pa samo v visokih tako da ni vse samo plus...

Potem je PVL prišel z izdelavo njegovih cilindrov in sedaj uporabljam tega :mrgreen:
Tudi jaz ko sem pilil mok prvi cilinder sem pilil 40L bat in samo z piljenim izpušnim in sesalnim je šeu 80. zdaj pa je biu to moj 1. ki sem pili preročne tako da upam da bo uredu
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

No, lepo, da lepo stopnjuješ...
..edino pazi pri pretočnih, ker kaj hitro narediš narobe, ker je pomemben kot vstopa pretočnega kanala v valj...
...jaz raje podložim cilinder za tisti milimeter, dva, da dobim željeni kot odprtja pretočnih kanalov..pa potem še prilagodim izpuh in sesanje. Res pa da je to, kar delam jaz, 1. stopnja "frizure" (kaj več se ne grem...ker ne rabim, niti ne znam...), ti pa si se lotil bolj ekstremne "frizure".
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Do 180° izpuha ni nič ekstremno in z pravimi ostalimi koti, pravo nastavitvijo in pravim izpuhom, je to čisto ok za vsak dan.
Pri 190 se začne veselica :)
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..imaš prav.
...ampak zame je že 180 stopinj veliko...tko da je to moj max.... nimam želje niti volje za kaj več, ker to potem zahteva že precej znanja in časa. Ok...če je volja, pridobiti znanje ni problem...samo časa zmanjka...🤪
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Jah bo moped bol za tiščanjen. Danes dobim bat in tesnila pa cilinder pride iz brušenja. Bom poskusil urediti prvi štart. Kako pa izračunaš izpuh po korakih na papir?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...ja...izračunaš korak po korak na papir...pa je. Simpl :D
...še prej pa pojdi v tehnični arhiv, kjer boš našel kaj zanimivega za prebrat o preračunu izpuha..in ti bo potem precej lažje.
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Zdaj sem zacel prebirat knjigo o grahamu bellu o izpuhih. Počasi počasi bo haha.
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Tako je zdej... Motor vžge ma ga zaliva in dela samo ma štantgasu(minimumu). Ko daš gas ga takoj zamori, ma ce ga se ne zamori gre zelo zelo pocasi na obrate samo ko pride na obrate takrat dela ok, dokler ne obrati padejo. Samozanimivo je to, da ko je 1. Užgau sun na novo sestavljen je deloval več kot odlično. Nevem kaj bi bilo. Upajmo da ta teden bo posodil prijatel dellorto 19 če dela bolše. Lp
Odgovori