Tomos a3 problemi

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Nikes12112
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Feb 05, 2024 5:43 pm

Tomos a3 problemi

Odgovor Napisal/-a Nikes12112 »

Imam tomos a3 prižge use lepo in lavfa pod štantgasom lepo problem je pa to da ko spustim čok in se probam peljati dam gas in ugasne
0603
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Apr 17, 2024 2:01 pm

Re: Tomos a3 problemi

Odgovor Napisal/-a 0603 »

Zdravo,

imam Tomos A3, 1987. Original stanje...vendar je 20 let stal v garaži. Moped je precej ohranjen...tako, da ni bil zgonjen pred 20 leti.


Moped vžge vedno v prvo ali drugo. Po ravnini vleče...zdaj kak hitro bi mogel iti ne vem...ampak po ravnini je zadovoljivo. Problem je v klanec...že manjši klanec, moraš pomagati z nogami, da dobi "ture" in potem vleče ravno toliko, da ne crkne...ampak še vedno zelo slabo. Občutek imam, da z polovico gasa prevozi hrib, z polnim gasom pa ostaneš na začetku hriba. Kar hoče ugasniti...in takrat spustim gas in ne ugasne..ampak takoj, ko daš ponovno gas hoče ugasniti.
Zanimimo je, da če takoj, ko hoče ugasniti obrneš in greš dol po hribu...takoj dobi moč...nič ne cuka...po ravnini nikoli ne izgubi moči ali da bi cukal.

Ker me to ni dalo miru sem postopoma menjal že vse tole:

Bat
batne obročke
cilinder
spihal in popucal auspuh...odstranil in skrajšal dušilec
večkrat očistil uplinjač...ima Encarwi in noter je diza 50
menjal svečko
menjal levi in desni semering
večkrat očistil filter mrežico v rezervoarju..vedno čista
zamenjal vse 3 lamele na prvi prestavi in vse 3 na drugi
zamenjal vprašaj vzmet
mešanica 2%...vendar ni razlike če dam 3%
zamenjal platine in kondenzator
nastavil predvžig
zamenjal vžigalno tuljavo



Vse to sem zamenjal, vendar problem ostaja popolnoma enak. Kot, da sem vse to brezveze menjal.


Moped nima moči....lahko ga dejansko z nogami brez problema zadržim pri polnem gasu.
Po ravnini spelje...in dobi mislim, da normalno pospešuje...

Ampak hrib je zanj konec...isto kot po ravnini, ce ga skusas z nogami zadrzati.


Pri fergazerju nisem nic zamenjal...samo spucal vse 3x in sestavil nazaj. Zaug ima na ročki in ta zaug gumbek mislim, da ne deluje pravilno.


Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe...ker sem res ze zmetal denarja noter in mi ne da mira..ker ne vem kaj se lahko ostane...sem pa mnenja, da tak iz "fabrike" ni bil...da si ga lahko z nogami zadrzal brez problema.

Cudno mi je, da z pol gasa prevozim vec klanca kot z polnim gasom...

Filter na fergazerju kot nov....gumica lepo sede na airbox...probal sem tudi s štumfo, vendar je isto.


Nič od naštetega kar sem naredil ni izboljšalo stanja.


Ima kdo še kaksno idejo?
Odgovori