Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

telekotki napisal/-a: Po Sep 18, 2023 6:26 pm Živjo, zanima me če kdo ve kaj več o tem vžigu namreč zanima me ali je fiksen ali se zamika ter kvaliteta tega.
Gre se pa za hpi 210 40w
Lp.
Hpi 2ten ima variabilno krivuljo maš na njihovi strani kakšna je osnovna krivulja vžiga.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Ojla.
Verjetno tudi na tem forumu že kje piše, pa da ne porabim preveč časa z iskanjem po celotnem forumu...al pa če se je med tem že kaj spremenilo, bi vprašal glede oblike "squish glave".
... sem nekaj gledal tudi na forumu pri sosednjih hrvatih, pa tudi tam nisem dobil čisto točnega oz. konkretnega odgovora.

Upam, da si bom lahko končno vzel malo časa to zimo, da zaključim "Gilardoni projekt"... pa da končno sestavim mašinko.
Kot je znano, ima Gilardoni orig. glava premalo volumna, oz. močno preveliko kompresijsko razmerje. Na hitro sem izmeril razmerje 1:18. ... zdaj pa moram seveda to zmanjšati.
Zanima me, katera oblika izgorevalnega prostora je najbolj učinkovita, da dobro deluje v celotnem območju delovanja motorja.
..na ATX (BT mašina) imam v glavi vložek "ala Pukac" ... to se pravi lepo zaobljen radius proti svečki. Se mi zdi, da ta glava "začne delati" šele pri visokih obratih.... in se potem medlo (brez neke dodatne moči) vrti v zelo visoke obrate (verjetno bi moral preračunati izpuh... sedaj imam kopijo ATX)
..kaka je prednost recimo "toroid" ali pa Top Hat oblike izgorevalne komore v glavi. Katera da več navora skozi celotno območje.... oz. katera oblika naj bi bila "univerzalna".
Je mogoče kdo od tu prisotnih že poskusil izdelati različne oblike glave in če lahko iz lastnih izkušenj pove kaj bi bilo najbolje?
Mislim pa pustiti original porting cilindra in najverjetneje bom obdržal isti izpuh... če pa ne bo dobro, ga naredim po meri.

... kot sem že omenil, sem že iskal po spletu, pa ne najdem nič konkretnega.
Če na tem forumu že obstaja taka tema, bi prosil, če kdo ve, da napiše, v kateri temi je kaka debata o tem (kot pravim, sem bil neuspešen pri iskanju)...

Hvala.
vargga
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Sep 30, 2021 2:03 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vargga »

Zdravo, zanimam se za izdelavo izpuha za airsal 74, zanima me kako se obnese kalkulator v tehničnem arhivou, ali se bolj splača računati po Bellovi knjigi?
vargga
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Sep 30, 2021 2:03 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vargga »

Ima mogoce kdo naraje 3d model mopeda za lazje dimenzionirajne izpuhov in kolen za uplinjace?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ali je kdo meril moč z airsal 65cc cilindrom? Sem ga dal sinu gor, pa se mi zdi, da gre slabo....
https://www.puchshop.de/en-gb/airsal-65cc-44mm.html
Tomosapn64
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 23, 2024 2:42 pm

Bat flexer

Odgovor Napisal/-a Tomosapn64 »

Pozdravljeni
Zanima me kje bi dobil bat za Tomos flexer z luknjami.lp
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Živjo koliko bi dobil na hitrosti če bi na tomos flexerja namestil frgazer delorto 15/15 in športni filter. Sedaj imam na motorju izpuh lipnik , zadnji zobnik 26 in frgazer 14/12.
Tomosapn64
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 23, 2024 2:42 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Tomosapn64 »

pozdravljeni
zanima me ce mi lahko gdo razloži te boost kanale.
kakšna slika bi prišla prav.
lp.
Odgovori