Deljiv izpušni kanal

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Deljiv izpušni kanal

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Žiu

Mene zanima je kdo delal deljiv izpušni kanal na tomosovem cilindru kak materjal mi mogu uporabit če ga bi žeizdeloval in bi bilo uredu če bi švasal s tigom ?

Prosim za kakenasvete, slike, itd...
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Deljiv izpušni kanal

Odgovor Napisal/-a apn4m »

https://mopedist.si/viewtopic.php?t=19281

Tukaj je en način, drugače rebro cilindra lasersko zavariš, še ena opcija je komplet puša, in še ena je, da s tigom zavariš z niklijevo elektrodo, ki jo seveda olupiš in tako zavariš.

Delim še moje osebno mnenje, deljiv kanal s prečko je skoraj najslabša opcija, prečka se zelo greje, rado ribne, sploh če ni prav narejeno in težko je za naredit. Veliko boljša opcija je kanal z dvema boostoma ob strani, kar se seveda skriža z stojnimi vijaki. Nevem kaj misliš delat in na kakšnem cilindru.
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Deljiv izpušni kanal

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Drgač lamo brust na 45mm ene bloke porezkat tknde lamo paše not pa lamota odpret na ene opasne mere k sm jih najdu na forumu
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Deljiv izpušni kanal

Odgovor Napisal/-a apn4m »

JureKastelic napisal/-a: Po Jan 15, 2024 9:34 pm Drgač lamo brust na 45mm ene bloke porezkat tknde lamo paše not pa lamota odpret na ene opasne mere k sm jih najdu na forumu
Lamo ima izpušni kanal na stran in je malo problem to pilit, ker prideš skozi steno hitro, tako da moraš pazit, vem katere mire misliš, vseeno bi šel raje nižje, vse te bo zajebavalo, sploh če neboš gredi balansiral, brez taprave glave, uplinjača, izpuha in vžiga bo motor nevozen. Cenej prideš skozi z giliardonijem, ki se ga da še zrihtat.
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Deljiv izpušni kanal

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Užig mam hpi cdi, avspuh po merah mi ni priblem nardt k nebo prvi ne zadni kapo bi naredu sam svojo po merah oz. Po izračunih s knjige k sm jo prebrau na forumu...ka pa bi pol pasal gruntov sm tut senior kote mrde v tak cilinder nardit...
Odgovori