Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Falkrum38 napisal/-a: Po Jan 01, 2024 8:03 pm Eno vprašanje. Imam Avtomatik A35, ko motor zalaufam, mi začne zraven še kurbl vrtet, v nasprotni smeri startanja kurbla. Pomoje je nek ležaj zablokiral sam ne vem kateri. Desno stran sem že vse podru in vse lepo laufa tudi ležaj od sklopke.
Pri startu kurbl tako cukne, da mi je zlomil pokrov od bloka magneta😖
Ima kdo idejo ali pokrov od magneta za A35?😊
Tam okrog vprašaj vzmeti, venca z valjčki in verige za zagon bi moral pogledat 🤔 uglavnem na sredinski gredi.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

S čim rezervar za gorivo notri mažejo (sprejajo) proti rji, v primeru da stoji dalj časa in da nimajo bencina not ?
zerjavist
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Jul 30, 2010 6:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zerjavist »

ATF olje za avtomatske menjalnike, je to za dati v menjalnik APN 6? Eni pravijo da je boljše za sklopko.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Jaz dajem motorna olja za morna kolesa z mokro sklopko, pa dela b.p. Ta olja imajo aditive za boljši oprijem sklopke... ala Motul...Eni...BP... Shell... ma karkoli za motorna kolesa ...sintetiko ali polsintetiko.. zlijem not, kar mi ostane od "tavelkih" motorjev..

...sicer je vse to kompliciranje...v ceni pa ni bistvene razlike za tiste 400ml olja, kot če kupiš najcenejše olje v Hoferju, ki bo verjetno tudi več kot v redu.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

zerjavist napisal/-a: To Jan 09, 2024 8:52 pm ATF olje za avtomatske menjalnike, je to za dati v menjalnik APN 6? Eni pravijo da je boljše za sklopko.
Boljše kot da daš navadno motorno olje.

Iz mojih izkušenj je seveda najboljše olje za motocikle ki je za mokro sklopko, sledi ATF nato sae30 olje za kosilnice.
Ostalo odsvetujem.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ali zadnja feltna od hiphopa paše na Flexer (da paše od flexerja plošča s paknami not, pa zobnik od flexerja gor)?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zobnik paše (tisti z dvojnimi luknjami), plošča s paknami pa zaradi debelejše osi ne. Pesto je precej širše, tudi utor za gumo je širši.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

andraz1002 napisal/-a: Sr Jan 10, 2024 11:14 am Ali zadnja feltna od hiphopa paše na Flexer (da paše od flexerja plošča s paknami not, pa zobnik od flexerja gor)?
Ne paše.
zanborst
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Avg 05, 2023 7:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanborst »

Obnavljam apn6s in sem opazil da zadnji amortizerji ne delujejo kot bi morali. Sem jih razstavil in opazil da je počena gumica v obeh amortizerih. Kje bi se te gumice dalo kupit, in kero olje/mast gre not in koliko? :|
Priponke
17005904652943081627383542712892.jpg
17005905475388885255387483639594.jpg
Andrej666
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Jan 13, 2024 10:07 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Andrej666 »

Zdravo,

V načrtu imam prenovo Tomos Colibri 12. Zdi se mi, da je bil motor malo predelan, malo ga tudi manjka, zato imam precej vprašanj, za katere vas prosim za pomoč.

- Ali je imel Colibri 12 (ne T12) ščitnike za noge ter nožni zagon ali pedala?
- Ali je imel Colibri 12 dekompresijo na motorju?
- Ali je imel Colibri 12 samo "smetišnico" izpušni lonec ali je imel celo izpušno cev?
- Ali je možno pri verziji motorja z dvema prestavama nadgraditi notranjost menjalnika na tri prestave?
- Ali je možno zamenjati iz pedal na nožni zagon motorja?
- Ali je možno na tem bloku povečati cilinder in bat za večjo moč?
- Ali ima ta blok kakšno posebno oznako-ime po katerem bi bilo lažje iskati podatke in dele?
- Ali je možno montirati pnevmatike 2.50x19 namesto 2.25x19?
- Kateri fergazerji so bili originalni, na motorju je namreč Dellorto T4 12 S1 za katerega ne verjamem, da je originalen?
- Kateri fergazer bi bil najboljši za maks moč?
- Je kakšna pametna trgovina, ki jo priporočate, da je ok cena (lahko tudi tujina)?

V naprej vsem hvala za pomoč.
Hkrati pa se opravičujem za nevednost, sem nov v tem hobiju. :)
Odgovori