Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

citroen94 napisal/-a: Ne Nov 12, 2023 6:42 pm a ima kdo kaksna navodila kako s stroboskopom nastaviti vzig?
Na magnetu in na bloku si naredi oznako v poziciji ko je bat 1.5mm pred ZMT.
Nato zalaufaš motor in s stroboskopom opazuješ oznaki če se prekrivata, po potrebi zamikaš plato in ponovno opazuješ, ponoviš tolikokrat da se poravnata oznaki.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... pa mislim da je pomembno v katero smer obrneš tiste indukcijske klešče na vžigalnem kablu, da ne boš obupal, če kaj ne dela. Vsaj pri mojem stroboskopu je tako.
Nekdo500
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 11, 2023 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Nekdo500 »

Pozdravljeni,
ali kdo ve kje bi lahko dobil tole barvo za tomosa?
Priponke
1064307.jpg
hrastar
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 10:56 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hrastar »

Lp, a bi mi kdo vedel pomagat kaj bi bilo z apn6s, ko grem v dolino nekje pri 70kmh crkne kot bi zmankalo bencina samo umre, ko malo zabremzam se prižge nazaj in gre normalno, vglavnem nemore doseči takih obratov kot jih je včasih. Prej je šel 77 kmh, če pa zamenjam svečko je 1 dan vredu potem isto. Ima kdo kakšno idejo? Hvala vam.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hrastar napisal/-a: Pe Nov 24, 2023 10:30 pm Lp, a bi mi kdo vedel pomagat kaj bi bilo z apn6s, ko grem v dolino nekje pri 70kmh crkne kot bi zmankalo bencina samo umre, ko malo zabremzam se prižge nazaj in gre normalno, vglavnem nemore doseči takih obratov kot jih je včasih. Prej je šel 77 kmh, če pa zamenjam svečko je 1 dan vredu potem isto. Ima kdo kakšno idejo? Hvala vam.
Svečka Ngk ali bosna?
hrastar
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 10:56 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hrastar »

automatic_7 napisal/-a: So Nov 25, 2023 4:23 pm
hrastar napisal/-a: Pe Nov 24, 2023 10:30 pm Lp, a bi mi kdo vedel pomagat kaj bi bilo z apn6s, ko grem v dolino nekje pri 70kmh crkne kot bi zmankalo bencina samo umre, ko malo zabremzam se prižge nazaj in gre normalno, vglavnem nemore doseči takih obratov kot jih je včasih. Prej je šel 77 kmh, če pa zamenjam svečko je 1 dan vredu potem isto. Ima kdo kakšno idejo? Hvala vam.
Svečka Ngk ali bosna?
Ngk. Imel sem prej 3 leta isto (bp6hs), zdaj sem jih zamenjal že 5 in naredi enako zmeraj. Ampak se pa lahko vozim potem naprej z isto svečko samo pač v dolino me muči to kar sem napisal, drugače deluje normalno.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Preveč bencina?
hrastar
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 10:56 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hrastar »

ro-bi napisal/-a: So Nov 25, 2023 10:48 pm Preveč bencina?
Sem že poizkušal spreminjati dizo, in je enako. Ampak mi je nelogično da bi bilo kaj povezanega z nastavitvijo frgazerja, ker sem na istih nastavitvah vozil 3 leta delalo odlično in nisem premikal nič kar naenkrat pa začne delati to. Pa še čudno mi je da je z novo svečko 1 dan vredu. Pomoje je tulaj nekaj z elektriko, nevem pa kaj bi bilo
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Tomos umo 8 je imel 2 različna cilindra, en ma začetek izpušnega kanala 3 rebra pod vrhom drugi pa 4. Je možno da se kanal dvigna za tistih 5mm. Ali so tudi ostali kanalli postavljeni nižje?
Morda kdo ve ali so bile na obeh cilindrih enake glave ali ne?
Hvala
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Je mozno umo motor ki se sedaj vrti levo gledano s strani odjema moči, prerihtat da se vrti v desno, kaj vse je potrebno zamenjati, magnet je potrebno zamenajti tudi glavno gred?
Odgovori