Tomos T12 1965 krmilo

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
MarMal
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 6:49 pm

Tomos T12 1965 krmilo

Odgovor Napisal/-a MarMal »

Pozdravljeni,
na mojem T12 se krmilo ne more sneti z vilic, vse vijake okoli sem že odvil, je možno, da je na vrhu krmilo zavarjeno na vilice?
Lep pozdrav
Priponke
20231022_184636.jpg
20231022_184643.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos T12 1965 krmilo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Če se ne motim moreš vijak zgoraj pod števcem samo malo odviti in potolč noter, da odpusti konus.
MarMal
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 6:49 pm

Re: Tomos T12 1965 krmilo

Odgovor Napisal/-a MarMal »

automatic_7 napisal/-a: Ne Okt 22, 2023 10:50 pm Če se ne motim moreš vijak zgoraj pod števcem samo malo odviti in potolč noter, da odpusti konus.
Sem to naredil, ampak balanca še zmeraj noče it z vilic. Konus je spustil, ampak balanca noče it dol, var ki je okoli pa poka.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos T12 1965 krmilo

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... 50 + let stare zarustane zadeve je potrebno najprej fino odmočiti z odvijačem, ali pa WD-40... pa ne to našpricati, pa poskusiti odviti... postopek je treba ponoviti parkrat...namakati kak dan, dva... pogreti z vročim fenom...itd.
..in pa še nekaj zelo pomembnega. Pri takih stvareh ne boš dosegel nič z uporabo sile. V tem primeru je dosti bolj učinkovita uporaba ostrih udarcev, kot pa da hočeš nekaj na silo premakniti. Nekaj moraš nastaviti (najbolje kak bakren kos, da ne poškoduješ dela, ki ga hočeš izbiti) na del, kjer boš udaril s kladivom. Ostri kratki udarci.... v glavnem, če ne gre, ne na silo... uporabi večje kladivo.. :D

Najboljši odvijač, kar sem jih kdajkoli uporabil je odvijač od firme NCH in to je proizvod K RELEASE AEROSOL. ... včasih se ga je dobilo pod imenom YIELD. Ima neverjetno sposobnost penetriranja skozi rjo, tesne nalege..itd.
Odgovori