Tomos ATX (BT agregat)

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Da poročam malo dogajanja, sem se odločil, da povem kaj sem naredil v času od nakupa:
Razstavil sem cel motor, razen mašine še ne, ker potrebujem izvaklač magneta. Kupil sem tudi BT cly fi 38, nov Meteor bat, 12 sorno gred CM, set tesnil, Dellorto 19 (Italijanski), dogovoril sem se za izpuh...
Potreboval bi pa sledeče dele (če ima kdo naj mi piše na zs):
- ATX sprednji blatnik in zadek,
- BT koleno za ferg,
- ATX tačko.
Okvir pripravljen na varjenje nosilca za tačko.
Okvir pripravljen na varjenje nosilca za tačko.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mikša08 napisal/-a: Ne Okt 15, 2023 8:01 pm Da poročam malo dogajanja, sem se odločil, da povem kaj sem naredil v času od nakupa:
Razstavil sem cel motor, razen mašine še ne, ker potrebujem izvaklač magneta. Kupil sem tudi BT cly fi 38, nov Meteor bat, 12 sorno gred CM, set tesnil, Dellorto 19 (Italijanski), dogovoril sem se za izpuh...
Potreboval bi pa sledeče dele (če ima kdo naj mi piše na zs):
- ATX sprednji blatnik in zadek,
- BT koleno za ferg,
- ATX tačko.
IMG_20231014_185852.jpg
Tačke nove izdeluje uporabnik @apn4m.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Aljaž555 napisal/-a: Ne Okt 15, 2023 8:10 pm
Mikša08 napisal/-a: Ne Okt 15, 2023 8:01 pm Da poročam malo dogajanja, sem se odločil, da povem kaj sem naredil v času od nakupa:
Razstavil sem cel motor, razen mašine še ne, ker potrebujem izvaklač magneta. Kupil sem tudi BT cly fi 38, nov Meteor bat, 12 sorno gred CM, set tesnil, Dellorto 19 (Italijanski), dogovoril sem se za izpuh...
Potreboval bi pa sledeče dele (če ima kdo naj mi piše na zs):
- ATX sprednji blatnik in zadek,
- BT koleno za ferg,
- ATX tačko.
IMG_20231014_185852.jpg
Tačke nove izdeluje uporabnik @apn4m.
Hvala za informacijo!
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Ali kdo mogoče ve, kje se lahko dobi gumo, ki povezuje airbox z fergazerjem?
Pa še ali se mi cilinder splača dati peskat in na novo barvat, ker se originalna barva lušči ali bo to poslabšalo hlajenje?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Mikša08 napisal/-a: Po Okt 16, 2023 8:28 pm Ali kdo mogoče ve, kje se lahko dobi gumo, ki povezuje airbox z fergazerjem?
Pa še ali se mi cilinder splača dati peskat in na novo barvat, ker se originalna barva lušči ali bo to poslabšalo hlajenje?
... jaz sem kupil gumo na obnovi.si. https://www.trgovina.obnovi-si.si/index ... uct_id=530

... kaj pa je narobe s cilindrom? ... a je rjav, da se barva lušči? Če ga boš dal peskat, glej, da fino zaščitiš notranji del cilindra.

Glede hlajenja je nekje tu na forumu napisano, do katere temperature cilindra in obtočne hitrosti zraka (vsaj mislim, da je tako) bolje hladi črn cilinder.... in kako se glede hlajenja obnaša svetel (alu) cilinder. Vsekakor pa ima ATX-BT črn cilinder.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Živnorc napisal/-a: To Okt 17, 2023 10:56 am
Mikša08 napisal/-a: Po Okt 16, 2023 8:28 pm Ali kdo mogoče ve, kje se lahko dobi gumo, ki povezuje airbox z fergazerjem?
Pa še ali se mi cilinder splača dati peskat in na novo barvat, ker se originalna barva lušči ali bo to poslabšalo hlajenje?
... jaz sem kupil gumo na obnovi.si. https://www.trgovina.obnovi-si.si/index ... uct_id=530

... kaj pa je narobe s cilindrom? ... a je rjav, da se barva lušči? Če ga boš dal peskat, glej, da fino zaščitiš notranji del cilindra.

Glede hlajenja je nekje tu na forumu napisano, do katere temperature cilindra in obtočne hitrosti zraka (vsaj mislim, da je tako) bolje hladi črn cilinder.... in kako se glede hlajenja obnaša svetel (alu) cilinder. Vsekakor pa ima ATX-BT črn cilinder.
Hvala za informacijo.
Cilindru se pa lušči barva in zaradi tega rjavi in bi ga rad prebarval, ker bi imel izgled mopeda bp.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Speskaj in pobarvaj ne bo nobenih problemov
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

A5f napisal/-a: To Okt 17, 2023 4:11 pm Speskaj in pobarvaj ne bo nobenih problemov
Bom, hvala.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...če morda iščeš kak kontakt, kdo to lahko naredi, kontaktiraj Koritnika v Depali vasi, ti naredi v kompletu... speska in prašno pobarva. ...edino, kot sem že napisal, dobro zaščiti notranjost cilindra, da se ne bo poškodovala drsna površina valja, če ne misliš dat brusit. ...in TEMELJITO oprati in spihati cilinder, ker pesek se zavleče v vse morebitne pore...vogale...itd. ...
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Živnorc napisal/-a: To Okt 17, 2023 8:16 pm ...če morda iščeš kak kontakt, kdo to lahko naredi, kontaktiraj Koritnika v Depali vasi, ti naredi v kompletu... speska in prašno pobarva. ...edino, kot sem že napisal, dobro zaščiti notranjost cilindra, da se ne bo poškodovala drsna površina valja, če ne misliš dat brusit. ...in TEMELJITO oprati in spihati cilinder, ker pesek se zavleče v vse morebitne pore...vogale...itd. ...
A je uredu če zaščitim z ličarskim lepilnim trakom za barvanje (rumen) ali obstaja prav posebna reč za to?
Hvala!
Odgovori