Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Večina teh hup ki se prodajajo so za DC tok in zato ne delajo.
MrDog
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Jul 31, 2022 11:27 am
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MrDog »

Ima kateri izkušnje z led žarnicami?
Na 15 slc-ju bi rad zamenjal sprednjo žarnico z ledico (ta je okoli 18w https://www.ebay.com/itm/293738878304?m ... media=COPY) ostale pa bi pustil halogenske. Motor še ima original štrom
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

Elektrika (Inel 12V 80W) na Tomosakiju je zdržala ravno čez poletje - skurjena tuljava za luči + ostale težave z žarnicami. Glede na objave na forumu sem slutil, da bo prej ali slej prišel čas, ko se bom moral ukvarjati s tem in sedaj sem tu.

Na internetih sem iskal in gledal za Kokusan elektriko. To je najbolje?

Ali je to ustrezna zadeva za Tomos A3 makino (piše, da je za Tomos AT /ATX / NTX)
https://www.puchshop.de/ignition-kokulu ... h-12v.html

Imajo tudi to (piše, da je za Tomos AT / ATX / NTX in Tomos 2L / 3L / 4L)
https://www.puchshop.de/ignition-kokusa ... h-12v.html

Sprejemam tudi alternativne predloge/trgovine, samo da bo delalo BP.

Želja je po 12V brezplatinskem vžigu s čim večjo močjo.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ti kar, pa še problemov z vetrnico ne boš imel, kot jih imamo na prisilcih. Pozicija navitja, imaš slike v moji temi, za fino nastavitev pa stroboskop. Pa kakšno zunanjo vžigalno tuljavo imej na lagerju, "just in case". Meni sta odpovedali na obeh mopedih, ok na APNju je razumljivo, sem narobe priklopil, na štirinajstki pa nekak nimam da bi kaj čudnega počel ob priklopu, morda je ob preverjanju iskre svečka kdaj zgubila stik z maso.
branevrankar
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 19, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a branevrankar »

Pozdravljeni

Pred časom sem že pisal tukaj gor, da mi moped ne vžiga, nisem pa vedel, da moram za vsak mrzel vžig "poplaviti" vplinjač. To sedaj vem, in moped vžiga, ter dela nekako normalno.
Sedaj pa nov problem, da ko se peljem z neko normalno hitrostjo pri nekih pol gasa (50km/h), in v peti prestavi, mi na vsake toliko moped zatrokira ozr občutek je, kot da bi prijelo bat, sliši se pa tudi nek cuden cvileč zvok.
Če v tem trenutku stisnem sklopko in šaltam v nižjo prestavo, moped spet zalaufa in skoči v obrate, kot da se ni nič zgodilo. Moped ne doseže večje hitrosti kot 70 km/h, in pri polnem gasu deluje normalno. Se pa nabira "ivje" na kolenu med vplinjačem in cilindrom.

Moped ima 42L bat, predelan lamo cilinder, 15slc auspuh, ter bing 18.

Vsak nasvet ozr pomoč bi bila dobrodošla, ker se enostavno ne upam več kam dalje peljat.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pelji se 50 z pol gasa nekaj časa, potem ugasni in poglej svečko. Če je presuh, boš moral iglo prestavit (predvidevam, da pod polnim gasom gre vredu)
branevrankar
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 19, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a branevrankar »

ro-bi napisal/-a: Ne Okt 08, 2023 10:14 pm Pelji se 50 z pol gasa nekaj časa, potem ugasni in poglej svečko. Če je presuh, boš moral iglo prestavit (predvidevam, da pod polnim gasom gre vredu)
Pod polnim gasom gre normalno.

Nekdo mi je rekel, da bi zamenjal bing 18 z dellorto 19. Pa da je problem ker je bing 18 neoriginal (kupil prek spleta novega)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pol dvigni iglo za en zob
citroen94
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

preden boš nastavil binga ti bodo pošli živci. Problem z bingom je 1. da je to bing, 2. velikokrat ne tesni med fergom in kolenom, se pravi tam kjer je ferg pritrjen na koleno (če imaš brake cleaner, pošpricaj med obratovanjem motorja tam kjer prideta skupaj koleno in ferg pa boš hitro videl ali tesni ali ne), 3. problem binga je filter. Zame večno vprašanje, kakšen filter naj dam..
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Ali ima ključavnica krmila in kontaktna ključavnica enak ključ, moped tomos racing 25
Odgovori