PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

Pozdravljeni. imam problem na svojem apn 6s. motor sem si obnovil in ga bom registriral. sedaj je problem v lučeh in sicer luči nesvetijo . pri obnovi sem napeljal novo 6V napeljavo. prednja in zadnja žarnica sta NOVI. moped vžge normalno in tudi ugasne se lepo na stikalu. stvar je taksna da ce vzamem prednjo žarnico dol potem zadnja luč gori normalno, ko sta obe notri potem nesevit nobena. kolega mi je rekel naj zamenjam tuljavo za luči in sem tudi jo ampak luči še vedno nesvetijo(nova tuljava). sumim da je mogoče magnet že slab ampak nisem prepričan zato se obračam na vas.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Zračna reža med magnetom in navitjem je še za preverit da ni prevelika.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a franc »

Ozemljitev prednje luči?
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Žarnica spredaj je 6V 15/15W in zadaj 6V 2W ? Če je predvsem spredaj močnejša, potem tuljava več toka ne zmore in napetost se sesede.
Če sta žarnici pravi je možno tudi, da v grlu sprednje žarnice pride do kratkega stika na maso, ko daš žarnico not. Preveri če oba kontakta grla lepo sedeta na kontakta žarnice in da se nikjer ne dotakneta mase.
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 21, 2023 7:06 am Zračna reža med magnetom in navitjem je še za preverit da ni prevelika.
MED magnetom in navitjem ni skoraj da nic prostora, naglihal sem navitje tako da magnet ne drgne po navitju
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

sg1 napisal/-a: Pe Jul 21, 2023 2:36 pm Žarnica spredaj je 6V 15/15W in zadaj 6V 2W ? Če je predvsem spredaj močnejša, potem tuljava več toka ne zmore in napetost se sesede.
Če sta žarnici pravi je možno tudi, da v grlu sprednje žarnice pride do kratkega stika na maso, ko daš žarnico not. Preveri če oba kontakta grla lepo sedeta na kontakta žarnice in da se nikjer ne dotakneta mase.
da žarnice so takšne not kot ste napisali. bolše sveti predvsem zadnja luč. sprednja sploh ne zasveti
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

franc napisal/-a: Pe Jul 21, 2023 8:15 am Ozemljitev prednje luči?
ozemljitev je
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

Re: PROBLEM Z LUČMI APN6S 6V ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

Zdej je stvar taka. Zamenjal sem magnet 6V 17W in zdej luci svetijo. Ko je na stikalu vzgana kratka luc sveti vse normalno. Ko pa prestavim na dolge luci pa nic. Sepravi je tezava v šalterju? Hvala lp
Odgovori