Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
void
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Flexer1234 napisal/-a: Če Jul 13, 2023 3:21 pm Trenutno stanje motorja je dobro samo batni obročki so mi šli ba sem zato naročil l bat.drugače je motor predelan
Napaka, L bat se daje izključno na sveže brušen cilinder.
Plus flexer ma luknje v batu, L bati pa nimajo.
Nekdo500
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 11, 2023 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Nekdo500 »

Živjo,
Meni zadnja luč skos gori ko imam ugasnjene luči na stikalu ampak sklepam ker se mi stikalo za zadnjo bremzo ne dotika geštela zarad neorginal auspuha in je skos štoplampa aktivirana. A bi pršu čez tehničnega tkole.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5232
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nekdo500 napisal/-a: Pe Jul 14, 2023 11:02 am Živjo,
Meni zadnja luč skos gori ko imam ugasnjene luči na stikalu ampak sklepam ker se mi stikalo za zadnjo bremzo ne dotika geštela zarad neorginal auspuha in je skos štoplampa aktivirana. A bi pršu čez tehničnega tkole.
Kateri motor?
Tomos Colibri A5 .
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Apr 30, 2023 4:50 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos Colibri A5 . »

Dober dan. jaz imam doma tomos flexer. Ga hočem registrirat a nevem kateri letnik je. Nima tiste klasične tablice na kateri bi pisalo. Ima samo serijsko številko. Me zanima če se da razbrat iz serijske številke kateri letnik je.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5232
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

12 znak VIN številke je letnik.
Je pa to letnica izdaje naloga za izdelavo, izdelan je bil lahko tudi leto kasneje, če je bil nalog odprt pred novim letom.
Oznaka pa pomeni:
1=2001, 2=2002, 3=2003, 4=2004, 5=2005, 6=2006, 7=2007, 8=2008, 9=2009, A=2010, B=2011, C=2012, D=2013, E=2014, F=2015, G=2016, H=2017, J=2018
Nekdo500
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 11, 2023 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Nekdo500 »

automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 14, 2023 5:53 pm
Nekdo500 napisal/-a: Pe Jul 14, 2023 11:02 am Živjo,
Meni zadnja luč skos gori ko imam ugasnjene luči na stikalu ampak sklepam ker se mi stikalo za zadnjo bremzo ne dotika geštela zarad neorginal auspuha in je skos štoplampa aktivirana. A bi pršu čez tehničnega tkole.
Kateri motor?
Tomos avtomatik
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5232
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nekdo500 napisal/-a: So Jul 15, 2023 12:06 pm
automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 14, 2023 5:53 pm
Nekdo500 napisal/-a: Pe Jul 14, 2023 11:02 am Živjo,
Meni zadnja luč skos gori ko imam ugasnjene luči na stikalu ampak sklepam ker se mi stikalo za zadnjo bremzo ne dotika geštela zarad neorginal auspuha in je skos štoplampa aktivirana. A bi pršu čez tehničnega tkole.
Kateri motor?
Tomos avtomatik
Prej bi rekel da imaš stop stikalo blokirano v vklopljenem položaju, ker za delovanje stop stikalo se ne rabi dotikat geštela.
Odklopi stop stikalo in luč bi morala ugastnit. Včasih stop stikalo začne spet pravilno delat če ga z WD40 našpricaš in malo razgibaš.
Tomos Colibri A5 .
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Apr 30, 2023 4:50 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos Colibri A5 . »

Zivjo jaz sem menjal batne obročke pri apn 6. Pa k sem hotel dati gor nove mi bat ni hotel skočit gor v cilinder in ka sem ga malo porinil so mi bitni obročki počili. A lahko kašen pove kako dat nazaj bat v cilinder.
Tomos najaci
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 17, 2018 8:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos najaci »

Pozdravljeni. imam problem na svojem apn 6s. motor sem si obnovil in ga bom registriral. sedaj je problem v lučeh in sicer luči nesvetijo . pri obnovi sem napeljal novo 6V napeljavo. prednja in zadnja žarnica sta NOVI. moped vžge normalno in tudi ugasne se lepo na stikalu. stvar je taksna da ce vzamem prednjo žarnico dol potem zadnja luč gori normalno, ko sta obe notri potem nesevit nobena. kolega mi je rekel naj zamenjam tuljavo za luči in sem tudi jo ampak luči še vedno nesvetijo(nova tuljava). sumim da je mogoče magnet že slab ampak nisem prepričan zato se obračam na vas.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 276
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Tomos Colibri A5 . napisal/-a: Če Jul 20, 2023 1:50 pm Zivjo jaz sem menjal batne obročke pri apn 6. Pa k sem hotel dati gor nove mi bat ni hotel skočit gor v cilinder in ka sem ga malo porinil so mi bitni obročki počili. A lahko kašen pove kako dat nazaj bat v cilinder.

..če ne gre, NE NA SILO!!! ....ampak vzemi večje kladivo!

...to je rek starih majstrov... :D :lol:



Hja... to pa moraš imeti malo občutka. Najprej mora biti batni obroček na pravem mestu, torej prekinjeni del obročka na zatiču-štiftu v batu in seveda obroček pravilno obrnjen. Cilinder ima na spodnjem delu vratu iz notranje strani postruženo v konus, da lepo poravna in stisne obroček, ko daješ gor cilinder in ga moraš dajati gor z občutkom in naravnost, ne da ga "kajlaš" levo-desno , med tem pa z nohti tiščati obroček v utor za obroček v batu skozi tiste "utore " od pretokov pod pretočnimi kanali in paziti, da je tisti zatič - štift res v zarezi obročka.....in majčkeno porukaš in mora skočiti bat v cilinder... postopek ponoviš še za drugi obroček.
...a bat si odmontiral... si ga pravilno obrnil pri montaži?
Odgovori