APN 6 (motor se duši)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sisigal
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jun 23, 2022 6:32 pm

APN 6 (motor se duši)

Odgovor Napisal/-a sisigal »

Zdravo, imam problem. Pred kratkim sem vgradil 5 prestavo in očistil fergazer (BING). Pred kratkim sem zmontiral mašino, danes pa še fergazer. Kupil sem novo gumo, ki gre na vrat oz. na tisti del kjer motor vleče zrak, prej pa je na tistem delu bila mrezica ki je že bila gor, ko sem motor kupil, služila je namesto te gume. Sedaj, ko sem motor sestavil in fergazer z novo gumo, se motor prižge in deluje nekaj časa v "štangasu" potem pa vedno slabše do točke kjer ugasne. Nato sem se probal peljati malo po travi in motor že pri speljevanju komaj gre. Je tako kot bi hotel z normalnim motorjem speljati v drugi z mesta. Torej motor se dusi in nevem kaj storiti, sem že dvakrat očistil fergazer v celoti spihal. Igla v fergazerju je na najvišji točki, diza je 60 in cilinder je original. Motor je brez filtra v fergazerju. Svečka deluje oz. ima iskro bila je tudi zamenjana. Sem pa že razmišljal da bi lahko bil problem v tej mreži, ki je bila prej na na tem mestu kjer je zdaj nova orig. guma tako kot mora bit :(
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: APN 6 (motor se duši)

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

kaj pa semeringi na gredi? Če podiraš motor, je vseeno če še tedva zamenjaš
sisigal
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jun 23, 2022 6:32 pm

Re: APN 6 (motor se duši)

Odgovor Napisal/-a sisigal »

Se opravičujem za pozen odgovor. Situacija skratka ista, glede semeringov na žalost je bila mašina že sestavljena pred to težavo. Mogoče še kakšna ideja.
Odgovori