Tomos BT50s 1990

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

Da predstavim moj novi projekt po dolgem času, ki se je začel že julija 2022, ko se mi je zasanjal "Tomos BT50s". Začelo se je z deli na spodnji sliki, ki sem jih našel doma
330273343_905239047283812_6349381498766178523_n.jpg
Šele pred kratkim sem uredil prepis tako, da je motor uradno pisan name in lahko brez skrbi začnem z obnovo. Motorja se bom lotil malo drugače. Žal ne bo cel v original stanju (prtljažnik, vezir bom probal zatemnit, števci, barva, zlate nalepke, gume sem gledal Continental Conti City in na koncu CTX mašina)

Motor je bil original svetlo modre barve. Jaz ga bom prebarval na rdečo barvo, felge bodo črne barve, števci pa bodo podobni kot BT-jevi le da je stil drugačen. Za prtljažnik se pa še odločam med original BT50s in BT/AT50N prtlažnikom. V planu imam dodati še plastiko, ki pride pod tankom in nad mašino pri ATX-ih. Pa zih sm še kej pozabu :roll:
Takole je zgledal, ko sem dokupil vse dele in ga probno sestavil.
Takole je zgledal, ko sem dokupil vse dele in ga probno sestavil.
Takile bodo števčki. Armatura je žal 3D print.
Takile bodo števčki. Armatura je žal 3D print.
tukaj sem ga razstavljat začel
tukaj sem ga razstavljat začel
Okvir bo treba malo pošvasat, ker je polno lukenj (nevem kaj so vrtal), par repkov manjka kateri držijo napeljavo po okvirju, na zadnjih nihajkah moram dodati nosilce za zadnje tačke sopotnika, odrezat moram grde in sfaljene nosilce za monofedr. Zamenjati moram tudi ščit, ki pride za airboxom, ker je prekratek in zlomljen. Novega mi je izdelal @apn4m Hvala !
stari ščit
stari ščit
Novi ščit
Novi ščit
ATX Plastika pod tankom
ATX Plastika pod tankom
Motor je že cel v delih.
IMG_20230103_151310.jpg
Nekaj stvari sem že obnovil kot so žmigavci, sedež je na novo preoblečen, prednjo luč sem dobil novo ! Hvala Petru za žmigavce in njegovemu očetu za luč (nevem če je na forumu).
Sedež
Sedež
Zrihtati moram tudi izpuh, ki ima eno manjšo udrtino pa nekaj ropota notri.
Bolj me skrbi vzmetenje (spredaj in zadaj). Sprednji teleskopi so površinsko že malo zarustali, ponekod je že malo globoko, pravtako batnice pri zadnih amortizerjih imajo globoke rise :cry:

To je zaenkrat to.. Čakam še da se okvir popravi in potem gre vse skupaj na peskanje in barvanje.
Na facebooku sem zasledil sliko, kako sem si zamislil motor+ moje predelave :)
FB_IMG_1675407898810.jpg
Nejc
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo, kdo ti pa vilce obnavlja? Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

apn4m napisal/-a: Po Feb 13, 2023 6:15 pm Zdravo, kdo ti pa vilce obnavlja? Lep pozdrav.
Oj, enmu možakarju iz ajdovščine sem pelou komplet teleskope pa batnice od amortizerjev pa prav da ni panike ! Bo zrihtu ;)
Nejc
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a apn4m »

nejc780 napisal/-a: To Feb 14, 2023 9:47 am
apn4m napisal/-a: Po Feb 13, 2023 6:15 pm Zdravo, kdo ti pa vilce obnavlja? Lep pozdrav.
Oj, enmu možakarju iz ajdovščine sem pelou komplet teleskope pa batnice od amortizerjev pa prav da ni panike ! Bo zrihtu ;)
O super, kej lahko kontakt :mrgreen: ?
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

Novi deli se že nabirajo :D Vizir sem dobil kar že zatemnjen (replika). Nova CEV stikala in CEV lučke za armaturo. Sedež na novo preoblečen. In itak novi števci :P Nekaj nove robe pa še pride 8-)
340612090_1272235946982633_9052676806074665148_n.jpg
Nejc
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

kje si stikala dobil? Iščem za atxa
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Stikala tudi v Motosu, v Kopru
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

citroen94 napisal/-a: Sr Maj 24, 2023 7:22 am kje si stikala dobil? Iščem za atxa
Če imaš stari tip CEV na domino ročkah kot jaz, poglej na ebay-u.. V mojem primeru sem vzel stikala brez konektorjev, ker jih bom itak iz starih prelotal :D
Primer desnega stikala z kablom:
https://www.ebay.it/itm/264284787900
Pa pazi pri levih stikalih, ker nekatera na hitro izgledajo enaka pa niso..

Če imaš pa novi tip-plastika pa kot je že omenjeno v motos-u.
https://www.motos.si/index.php?route=pr ... ch=stikalo
Nejc
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

No končno je spet nekaj napredka z mopedom po več kot pol leta :D Vbistvu gre že skoraj proti koncu.. Kljub težavam, ki so se pojavile vmes :x Predvsem pri vzmetenju :? . Ko smo amortizerje odpriral je blo spet vse zanič- no nekaj se je dalo rešiti. Potem pa ko sem dal peskat šalčke prvih vilic se je pokazalo dejansko stanje- za v smeti :o

Teleskope prvih vilic smo "odprli" da smo lahko dal kromirat cevi ter da smo spucali notranjost od usedlin olja in rje.. zaprli smo jih na podoben oz. enak način kot pri teleskopih starega tipa vilic pri BT-50 z čepom na vrhu. Bom verjetno naredil posebej temo in opisal postopek.
Zadnje amortizerje moram še sestavit. Je vse obnovljeno. Zamenjana so bila tesnila v "maticah"

Speskane šalčke.. Izgleda da je moped gorel ker je bil cel prvi konec čuden :lol:
Speskane šalčke.. Izgleda da je moped gorel ker je bil cel prvi konec čuden :lol:
Razdrti amortizerji ( v tehničnem arhivu napisan postopek)
Razdrti amortizerji ( v tehničnem arhivu napisan postopek)
Čep vilic
Čep vilic
"švasarija" :D
"švasarija" :D
Razdrte vilice novega in starega tipa da smo jih primerjali.<br />Roka je od @apn4m
Razdrte vilice novega in starega tipa da smo jih primerjali.
Roka je od @apn4m
Nekaj slik mi še fali ker sem vmes fon menjal :?: Vglavnem okvir in vse kar je bilo črno sem dal peskat in prašno barvat. Plastike so bile kar slabe sploh zadnji blatnik in maska. To se je vse pošvasalo nato pobarvalo v RAL 3020. Vijake matice šponerje ipd sem dal cinkat. Robe kar se je dalo sem kupil original nekaj pa sem tudi obnovil. Hotel sem čim manj novodobne "srbske robe". Sem imel par stvari iz srbije ma je bila škoda dnarja, čeprav sem večkrat kupil za druge motorje pa enkrat paše enkrat ne :?:

No zdaj pa malo lepše slikce:
Nova stikala &amp; ročke z prevlekami
Nova stikala & ročke z prevlekami
Polimana maska z zatemnjenim vizirjem.
Polimana maska z zatemnjenim vizirjem.
Vmes sem sicer dobil še nove števce sam gredo na polico pomoje :D Bom obstoječe montiral.
Vmes sem sicer dobil še nove števce sam gredo na polico pomoje :D Bom obstoječe montiral.
Kolesa obnovljena z novimi ležaji, paknami, zobnik vijaki ipd NOVE gume dunlop TT900. Dobil sem tudi boljši polž oznake 224.
Kolesa obnovljena z novimi ležaji, paknami, zobnik vijaki ipd NOVE gume dunlop TT900. Dobil sem tudi boljši polž oznake 224.
Pa dobil sem tudi NOV nerabljen izpuh sicer malo slabše skladiščen
Pa dobil sem tudi NOV nerabljen izpuh sicer malo slabše skladiščen
Na novo barvan komplet cly in pobrušen na 39mm ter bat vertex 39L
Na novo barvan komplet cly in pobrušen na 39mm ter bat vertex 39L
Armatura CEV nova.
Armatura CEV nova.
Sestava mašine
Sestava mašine
Za probo bom dal BING 19 ker izgleda manj strošen kot 18ka xD
Za probo bom dal BING 19 ker izgleda manj strošen kot 18ka xD
Obnovljena Zavornja čeljust (gumice, batki, nov odzračevalni čep, nova zavorna cev)
Obnovljena Zavornja čeljust (gumice, batki, nov odzračevalni čep, nova zavorna cev)
Novo ogledalo TOMOS<br />V škatli so pa releji smernikov. NOVO
Novo ogledalo TOMOS
V škatli so pa releji smernikov. NOVO
To je to zaenkrat.. zdaj pa čakam da bo plac v garaži da se hitro lotim sestave. V planu imam da bo nekje do aprila vozen ;) Bom še kaj objavil samo upam da ne spet čez pol leta :)
Nejc
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT50s 1990

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Lepo videt da se obnavlja z čimveč original deli 8-)

Na zadnji sliki v tisti škatli pri ogledalu je rele smernikov? me malo čudi da je 12V v tako starem dizajnu embalaže :roll: ga lahko slikaš kako izgleda?
Odgovori