Obnova motorja

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Pozdravljeni.
Na vrsto je prišel moj ATX. Odločil sem se da prvo obnovim motor. Kar se tiče drobovja, tesnil in ležajev sem vse ven pobral, bloke do potankosti opral in očistil. Ker pa je barva dokaj dotrajana sem se odločil da jih na novo pobarvam. Glede barvanja in lakiranja sem totalen idiot in bi mi prav prišla vaša pomoč. Kako izpeljati projekt od začetka do konca?
Najlepša hvala za vse nasvete :D
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Še najlažje boš prišel skozi če jih daš fino peskat in potem na prašno barvanje. Seveda prej zaščitiš vsa ležišča in naležne površine. Tako so bili barvani (beri prašno) tudi iz fabrike :D
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

a to kdo počne na gorenjskem? Da bi speskal in pobarval?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

citroen94 napisal/-a: Po Maj 22, 2023 1:48 pm a to kdo počne na gorenjskem? Da bi speskal in pobarval?
Koritnik Depala vas.
lslabe
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: So Maj 28, 2022 10:39 am

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a lslabe »

Pri prašnem barvanju pride dokaj debel nanos barve, zato boš moral potem večino lukenj pobrusiti, da bodo šli vijaki spet noter.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... zdaj, jaz ne vem, no... ampak po mojih izkušnjah in logiki, to ne gre kar tako....al pa sem prevelik komplikator.. :D

...take stvari moraš sam delat, ali pa dat nekomu, ki dela točno to in ve kaj dela.
Koritnika dobro poznam, smo kolegi...itd... ti bo speskal in pobarval vrhunsko..... ampak ko boš pripeljal k njemu bloke mašine, boš fantu v sprejemu lepo razložil kako in kaj.... in napisal bo delovni nalog za peskarja. Peskar bo dobil bloke v roke in po vsej verjetnosti speskal, kot mu bo pasalo...

Če boš že dal rihtati recimo da Koritniku, bi jaz pripravil tako:
-Očistiti bloke v nulo, da ni nobenih sledi česarkoli (visokotlačni čistilnik.... topila...itd).
-Zaščititi vse luknje s kakimi čepki...navoje...itd..
-ležaje in gredna tesnila pustiti v blokih!, da ti ne speska ležišč ležajev, kot sem prej omenil!
-zaščititi tiste luknje, kjer so puše (kurbel...itd).

...ko ti speska, greš po bloke, izvlečeš ležaje, gredna tesnila ... preveriš, če je vse o.k. kaj pobrusiš... popraviš, če je treba, še enkrat razmastiš, nič ne bi bilo narobe če bi čez noč namočil v raztopino citronske kisline (100g v 10l vode). ...in čim manj šlatati z masnimi rokami.
Zaščitiš z ličarskim trakom, kot sem napisal prej... kar prelepiš čez in čez čez delilno ravnino in obrežeš s skalpelom po bloku, da ti ne barva notranjosti mašine, zaščitiš vse luknje.....itd., kjer ne želiš barve in neseš nazaj na prašno barvanje. Itak se ličarski trak med peko barve delno skuri in odstopi...ampak imaš potem vseeno ful manj dela z odstranjevanjem barve, kjer ni treba.

Kot pravim, tako bi na tvojem mestu naredil jaz, sem pa, kot sem že omenil, komplikator.. :P
lslabe
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: So Maj 28, 2022 10:39 am

Re: Obnova motorja

Odgovor Napisal/-a lslabe »

Bloki še niso tak problem, grušt pa je, in tam ko boš zaščitil luknjo, ne bo pobarvano ali bo pa predebel nanos, z navoji ni problem.
Odgovori