Tomos umo06 senior

Predelave pogonske sile mopeda
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Pozdravljeni,
Jaz bi pa predstavil en projekt namen imam napiliti umo06 na senior kanale pa me zanima če je kdo to že delal in kako se obnese kaj, so mogoče junior kanali kaj bolši ?....kitov nebi kupovau oz. Kupil bi takega ki paše pod pokrov saj bi rad ibdržau org. Izgled 14tls ampak bi tudi rad de gre malo hitreje oz. De imam malo več moči
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Če hočeš da gre "malo hitreje" ti močno odsvetujem senior mere, to so že zelo visoki koti kjer je potrebno vse v piko uskladit če hočeš da gre dobro. Poleg tega bo imel motor z takimi koti max moč na 10k+ to bo treba stalno tiščat v obrate da bo šlo dobro.
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Ma vem saj to de ga tiščim ni problema rad slišim de motor zapoje, samo zanima me kako si pocahnate kaj kanale kr s tisto papirnato šablono nebi rad neki telovadu bi jst to orng zrihtov
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...hmmm...
..a si ne bi raje prej pogledal kak projekt, kako to sploh zgleda, preden nam predstaviš svojega...da sploh veš, kaj bi rad...oz. kje začeti?
...vsaj malo prebrskaj forum...recimo v tehničnem arhivu imaš kar nekaj tega...tudi priročnik o "friziranju"...sicer v "našem bivšem jeziku" ...ampak, saj se mladinci znajdete... Tam lepo piše po korakih, kaj, kako in na kak način je treba predelati...dodelati...itd., kot ti je že napisal Aljaž. Niso to samo kanali v cilindru...
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Vem prirocnik sem že doskat prebrau vrjameš al pa ne marsikaj....vem da se dosti skriva v izpuhu ter v pravilno narejeni glavi cilindta....squiš pas....sam sem tudi že naredil par izpuhov po meri in vem kako se stvari streže mi pa edino malo znanja fali pri piljenju kanalov ostalo za podlaganje cilindra, izdelavo kape in izpuha mi ni priblem rad bi malo več oz. Nadgradiu znanje k sm tale forum dosti že prebrau in sam sem spravil sl cilinder na 90kmh s izpuhom po meri ter pravo kapo ter z dellorto us19s in bi rad samo andgradil znanje glede piljenja kanalov...😁
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Evo bom še malo slik priloziu kaj ta "mulc" zan oz. Je že naredu sam to je samo malenkosti...na linku so slike ajd res de ni neki slik samo to mam na fonu naložen drgač mam še ene par izpuhov terter kap.... https://photos.app.goo.gl/1RvjXggoLcCG6SLY9

Lažje tu na forumu pišem kot na fb k te usi najprej skurcajo čist po domace povedan k največ sm se s tga foruma nauču in upam de se bom čimveč in bi vam tut rad pokazau kaj 19 letni mulc že naredu tut to de motorje obnavlam pa popravlam kot hobi se mi zdi že nekej.... :D
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... no, lepo, da se kot "19-letni mulc" spraviš takele stvari delat, ne samo na kauču furat safr in drajsat po founu in compu... :D

glede papirnate šablone z narisanimi odprtinami kanalov in potem risanje kanalov s flomastrom ....jaz tudi nisem najbolj navdušen nad tem.

Ti povem en trik, ki mi ga je povedal en majstr, ki je tudi tu na forumu. Magnet je premera 116mm. .... kar pomeni, da je obseg 364mm... kar (spet) pomeni, da je en mm ločno po obodu magneta skoraj enako eni kotni stopinji (razlika za faktor 1,011). Z merilno urico natančno ujemi Zgornjo Mrtvo Lego (ZML) bata .... označi na magnetu z risalno iglo, ... na bloku (na vrhu) pa z ostrim izvijačem in lahkim udarcem malega kladiva narahlo usekaj črtico, ki se natančno pokriva s tisto črtico na magnetu. To ti vedno prav pride.... tudi pri nastavljanju predvžiga. ... no in potem označiš še na nasprotni strani magneta Spodnjo Mrtvo Lego (SML) bata
...in če hočeš recimo odprt kot izpuha 180* .... pomnožiš s tistim faktorjem 1,0111...in dobiš 182mm ločno na magnetu. ..91mm levo in 91mm desno od srednje črtice.... pa malo napni možgane, s katere strani moraš cahnati katere kanale...iz ZMT... ali SMT....Naprej upam, da ti je jasno.
Pa pri piljenju večkrat probat, da se ne "zaglodaš" že na začetku. ... pa cilinder vsakič privijačit, ko rišeš in probavaš med piljenjem!
... da lažje ugotoviš, kdaj kanal zapre, daš vmes 1 cm širok listek.... in, ko ga bat prime, ko vrtiš magnet, veš, da takrat zapre kanal.

Pa ful debeli flomaster vzemi za risat robove kanalov :D ...HEC. ....

meni je to najbolj simpl.

...bo pa še kateri majster tuninga kaj več napisal....
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Najlepša ti hvala use zastopm kako in kaj in danes si že grem sposodt kotni biax samo se nebom še lotu dokler še kdo na razloži kako se stvari streže k več k bom zvedu lazi bo :D

Sej morem it rejs še po flomastr :lol:

Drgac pa hvala za razlozitu
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Zanima me če ima kdo kote odperanja kanalov za senior k tole k si ti napisov ŽIvnorc sm mau gruntov in zdj bu rabu še kote odperanja kanalov k vidm de je to sploh osnovna stvar de začneš pilit kanale
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos umo06 senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...kot ti je že Aljaž povedal,
NE DEAJ SENIOR KOTOV, KER TI BO ŽAL!!!
vrgel boš stran cilinder...živce in še kaj.

...pa mislim da na lamo cilindru niti fizično ne moreš narediti optimalno senior kanalov.

Pojdi postopoma. Za začetek nareredi osnovni trik za lamo cilinder. Podloži pod cilinder in znižaj cilinder na vrhu...izmeri oz. izračunaj kompresijo... optimiziraj prenose...
Odgovori