Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

apn4m napisal/-a: Če Jan 05, 2023 12:00 pm Tudi dellorto 21 gre pod okvir..
Screenshot_20230105-115807.png
hahha wtf :shock:
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Se je kdo kdaj lotil izračuna izpuha po FOS konceptu. Namreč izračun primerjam z enim dobrim izpuhom za nek setup pa dobim dimenzije zelo drugačne (dosti daljše) od tistega izpuha ki vem da se dobro obnese. Obomčje maksimalne moči in Hp na gredi sem uzel po dynografu.
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Aljaž555 napisal/-a: So Jan 07, 2023 5:27 pm Se je kdo kdaj lotil izračuna izpuha po FOS konceptu. Namreč izračun primerjam z enim dobrim izpuhom za nek setup pa dobim dimenzije zelo drugačne (dosti daljše) od tistega izpuha ki vem da se dobro obnese. Obomčje maksimalne moči in Hp na gredi sem uzel po dynografu.
ja a ni dalsi izpuh nizji obrati?
juzyHD
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Okt 05, 2021 11:05 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a juzyHD »

Pozdravljeni! Imam uprašanje glede piljenja kanalov in sicer na atx cilindu imam namen napilit kanale na junior mere. Stvar je taka, da sem mere z foruma natancno narisal na milimeterski papir, izrezal odprtine, ustail tulec v cilinder ter z alkoholnim flomastrom preslikal odprtine na steno cilindra. Vendar, ko sem kote odpiranja preveril z degree wheel šablono se prišli koti izpuha na 186°, koti pretoka pa na 126°. V mero je bila všteta tudi višina cilindra, katera je na nekem portmapu napisana kot 66.3mm. Zanima me, kje je nastala napaka. Hvala!
juzyHD
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Okt 05, 2021 11:05 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a juzyHD »

En popravek, pretok mi pride 136°...
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Če že noče nihče odgovoriti, bom pa napisal jaz.

... včasih so takemu delu na tak način majstri rekli, da si izmeril z mikrometrom, zacahnal s kredo, potem pa odbil s sekiro....
...in tako pride do napake..

... že od začetka bi moral uporabiti kotomer šablono in natančno odmeriti kote kanalov glede na polžaj cilindra in bata na tvoji mašini. To s striženjem papirja in cahnanje s flomastrom ni lih natančno.
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

ja tud to in pa lahk si se tud zmotu pri merjenju kotv. plus cilinder je biu nizan iz portmapa k si ti gledal tvoj pa ni bil, probaj vse eno ce sploh uzge
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Živjo imam Tomos Flexerja ki mi gre 40.Na njemu imam lipnika in zadnji zobnik 26.Sedaj imam namen da bi ga še kaj predelal da mi gre 50.Če bi dal dellorto 15 15 bi šel 50?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Pe Apr 28, 2023 6:39 pm Živjo imam Tomos Flexerja ki mi gre 40.Na njemu imam lipnika in zadnji zobnik 26.Sedaj imam namen da bi ga še kaj predelal da mi gre 50.Če bi dal dellorto 15 15 bi šel 50?
Ne, manjkajo ti obrati. Z večjim uplinjačem neboš pridobil nič na original cilindru.
Original 45ke so imele zadej zobnik 22 tako da najprej to. Ali pa avspuh ki vleče bolj na obratih.
Aja pa tesnilo glave si odstranil?
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Ja tesnilo glave sem že enkrat odstranil samo je motor šel slabše, pa sem dal nazaj tesnilo.Ali bi se dalo motor nekako predelati da ne rabim menjat zobnik ker ko sem dal zobnik 26 sem rabil 3 dni da že skrajšal kotno.lp pa hvala za odgovor.
Odgovori