Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

hvala
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Živjo kupil sem tomosa youngster racing za 300€ in motor ni v najboljšem stanju in obnovil ga bom.pobarval ga bom in naredil generalko.Zanima me če kdo ve kako najbolj bredelati youngster racinga da gre zelo dobro hitro jst sm na svojem flexerje zamenju avspuh in zobnik.
lslabe
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: So Maj 28, 2022 10:39 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lslabe »

Flexer1234 napisal/-a: Ne Jan 22, 2023 8:45 pm Živjo kupil sem tomosa youngster racing za 300€ in motor ni v najboljšem stanju in obnovil ga bom.pobarval ga bom in naredil generalko.Zanima me če kdo ve kako najbolj bredelati youngster racinga da gre zelo dobro hitro jst sm na svojem flexerje zamenju avspuh in zobnik.
Ja pa to mu sam daš eno mašino od gokarta gor, najman stu kubikou, eno velko dizo u frgazr ušraufaš, povrtaš diske pa avspuh, pa bo letel ko sneta skira do ta prvih malin! Pa paz pr barvanju, da ti barva ne steče, k ga boš čist zjebou.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Ne Jan 22, 2023 8:45 pm Živjo kupil sem tomosa youngster racing za 300€ in motor ni v najboljšem stanju in obnovil ga bom.pobarval ga bom in naredil generalko.Zanima me če kdo ve kako najbolj bredelati youngster racinga da gre zelo dobro hitro jst sm na svojem flexerje zamenju avspuh in zobnik.
Tudi na youngster racing z naštetim ne zgrešiš nič.
Za kaj več je še tanjše tesnilo glave in večji uplinjač.
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Ok hvala
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

Lep pozdrav, rihtam si moped - Tomos Automatik, ki ga imam namen tudi prebarvati.

Ima kdo izkušnje iz prve roke, koliko barve bi potreboval?

Ideja/želja je naročiti barvo v spreju po naročilu, se pravi 400ml na sprej. Nekdo na tem forumu je napisal, da je za 15 SLC porabil 2 barvna in en brezbarvni sprej (sklepam, da je slednje lak). Bi bilo to primerljivo za avtomatik?

Platišča bodo drugačne barve kot okvir, mislim, da bi 1 sprej (400ml) zadostoval za obe kolesi in nekaj detajlov na preostalih kovinskih delih. Bi želel biti na varni strani, raje malo več kot malo premalo.

A je s primerjem enako kot z barvo - če potrebujem 2 spreja za okvir in ostale kovinske dele ter 1 sprej za feltne, potrebujem 3x primer in 2x lak?

Zadeve bodo speskane in razmaščene :)
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Živjo jst mam pa en problem na tomosu flexerju moj motor ima zelo slabo izgorevanje svečka je vedno zelo črna in mastna in mokra nikoli ni rjave barve kot bi mogla biti.Na motorju imam uplinjač 14/12 z dizo 53 in filtrom brez trnka svečko imam super Bosno F75. na motorju imam tudi izpuh lipnik in manjši zobnik. Mešanico delam točno in vonj je lep samo se mi vedno avspuh zamaši in mi ga zabija nazaj.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Pe Feb 10, 2023 1:42 pm Živjo jst mam pa en problem na tomosu flexerju moj motor ima zelo slabo izgorevanje svečka je vedno zelo črna in mastna in mokra nikoli ni rjave barve kot bi mogla biti.Na motorju imam uplinjač 14/12 z dizo 53 in filtrom brez trnka svečko imam super Bosno F75. na motorju imam tudi izpuh lipnik in manjši zobnik. Mešanico delam točno in vonj je lep samo se mi vedno avspuh zamaši in mi ga zabija nazaj.
Letnik? Je elektrika Ducati india?
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 10, 2023 8:57 pm
Flexer1234 napisal/-a: Pe Feb 10, 2023 1:42 pm Živjo jst mam pa en problem na tomosu flexerju moj motor ima zelo slabo izgorevanje svečka je vedno zelo črna in mastna in mokra nikoli ni rjave barve kot bi mogla biti.Na motorju imam uplinjač 14/12 z dizo 53 in filtrom brez trnka svečko imam super Bosno F75. na motorju imam tudi izpuh lipnik in manjši zobnik. Mešanico delam točno in vonj je lep samo se mi vedno avspuh zamaši in mi ga zabija nazaj.
Letnik? Je elektrika Ducati india?
Moje letnik 2010
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jah lahko da se poslavlja navitje. Ma probaj tudi NGK svečko raje.
Odgovori