APN CILINDER KIT

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a filius »

Aljaž555 napisal/-a: Sr Dec 07, 2022 5:38 am
ro-bi napisal/-a: To Dec 06, 2022 8:53 pm nima deljenega izpušnega
55cc
"Optimalno nastavljen komplet doseže 2.9 KM na zadnjem kolesu. "
in 65cc:
"Optimalno nastavljen komplet doseže 6,7 KM na zadnjem kolesu."
Me zanima če bo kdo kak dober portmap objavil ampak če so te podatki resnični (6.7hp ?) se že bolj splača od Vida kit vzet cena je tamtam. Pri temle 55cc mi je tudi zanimivo samo 2.9hp bi rekel da nekaj ne štima.
Ne štima nč. Ta kit niti ne paše pod klasični APN pokrov cilindra, je treba požagat rebra, ker je predelan iz cilindra za scooter.

V1 frčomoto cilindra ste verjetno tut vidli? na zračno obtočno hlajenem cilindru postružena rebra :lol:
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Majo ze kapo odlitek zadnic so mi jo pokazali 3d ko sem sel prevzet ampak se ni odlita . Tak da bo slo pod tisto kapo bp 🤷‍♂️

No ce je ze skuter cilinder pol nevem zaka ze niste pred 10 leti vi struckoti to ugotovili, glavno da pase 🤷‍♂️

Moje mnenje je tako da ce se trg zaradi takih butlov manjsa, vsi neke pametni da bi pa kdo pripomogel k temu k nekemu razvoju al obstoju tomosa pa kaj pa nic, sam jamrat znate 🤷‍♂️ vcasih so se originalni deli dobli ste jamrali da so drago zaj se sobijo kopije jamrate da ni kvalitete zjasnite se ze enkrat tak je 😂

Upam da PVL se naredi kako serijo ceprav kolko vem bo cena nekje 380-420€ ce se ne motim tak da tisti ka nimate za burek bols da obidete temo 🤷‍♂️
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Link Frcomoto cilindra ga mam doma sveza slika

39mm dimenzija

https://ibb.co/9ZcrpFh
https://ibb.co/BzM65t2
https://ibb.co/xXf9zYn
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

tomosprinter18 napisal/-a: Sr Dec 07, 2022 3:47 pm Majo ze kapo odlitek zadnic so mi jo pokazali 3d ko sem sel prevzet ampak se ni odlita . Tak da bo slo pod tisto kapo bp 🤷‍♂️

No ce je ze skuter cilinder pol nevem zaka ze niste pred 10 leti vi struckoti to ugotovili, glavno da pase 🤷‍♂️

Moje mnenje je tako da ce se trg zaradi takih butlov manjsa, vsi neke pametni da bi pa kdo pripomogel k temu k nekemu razvoju al obstoju tomosa pa kaj pa nic, sam jamrat znate 🤷‍♂️ vcasih so se originalni deli dobli ste jamrali da so drago zaj se sobijo kopije jamrate da ni kvalitete zjasnite se ze enkrat tak je 😂

Upam da PVL se naredi kako serijo ceprav kolko vem bo cena nekje 380-420€ ce se ne motim tak da tisti ka nimate za burek bols da obidete temo 🤷‍♂️
Ma saj nobeden ne pljuva, je pa dejstvo da se velikokrat pod temi opisi na FM pišejo razne traparije. Za enako ceno je PVL-jev kit dejansko za tomosovca zasnovan pa tut konjev kar nekaj več da ven. Daj naredi en portmap da se vidi če je kaj vreden tale cilinder.
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Pa no sej se negre za pluvanje ampak tak nasplošno pravim

Nwm no dvomim da bi bil cilinder od skuterja ker skuterji so čisto xy zasnovani , niti nimajo intake na cilindru razen Minareli Vertical . Je pa res da je tu glava zraven no mislim mene ne moti nič če bi me nebi dal 750e za dva cilindra .

Bom dal ja kak bo mal več časa za projekt .
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Gus cilinder sem imel narejen na 8,6hp. Za skoraj 400 euro in 7km jaz ne bi dal nikoli.
Vidov ima bolje narejene pretoke in deljen izpušni, ki ga lahko raztegneeš...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a filius »

tomosprinter18 napisal/-a: Sr Dec 07, 2022 3:47 pm Majo ze kapo odlitek zadnic so mi jo pokazali 3d ko sem sel prevzet ampak se ni odlita . Tak da bo slo pod tisto kapo bp 🤷‍♂️

No ce je ze skuter cilinder pol nevem zaka ze niste pred 10 leti vi struckoti to ugotovili, glavno da pase 🤷‍♂️

Moje mnenje je tako da ce se trg zaradi takih butlov manjsa, vsi neke pametni da bi pa kdo pripomogel k temu k nekemu razvoju al obstoju tomosa pa kaj pa nic, sam jamrat znate 🤷‍♂️ vcasih so se originalni deli dobli ste jamrali da so drago zaj se sobijo kopije jamrate da ni kvalitete zjasnite se ze enkrat tak je 😂

Upam da PVL se naredi kako serijo ceprav kolko vem bo cena nekje 380-420€ ce se ne motim tak da tisti ka nimate za burek bols da obidete temo 🤷‍♂️
Vidim d aje tvoj komentar namenjen meni.

Oseba A iz Frčomoto se je pred časom v eni temi izpostavila in pljuvala čez PVL kit, njegove besede so bile da dela na razvoju kita, ki bo boljši kot PVLjev. Po parih letih prvo pride ven s postruženim zračno obtočno hlajenim cilindrom in potem s tem. Pač glede na posmeh v njegovem komentarju imam sedaj tudi sam moje osebno mnenje o njegovem kitu. Oz o kitu ki ga je zunanji izvajalec naredil po naročilu za FM.

Nebi pa o ostalem delu tvojega komentarja ker, se ne mislim spuščat na tvoj nivo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a franc »

Mene tale "kit" spominja na cilinder (stare) "motorke" .
lp
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

filius napisal/-a: Če Dec 08, 2022 6:18 am
tomosprinter18 napisal/-a: Sr Dec 07, 2022 3:47 pm Majo ze kapo odlitek zadnic so mi jo pokazali 3d ko sem sel prevzet ampak se ni odlita . Tak da bo slo pod tisto kapo bp 🤷‍♂️

No ce je ze skuter cilinder pol nevem zaka ze niste pred 10 leti vi struckoti to ugotovili, glavno da pase 🤷‍♂️

Moje mnenje je tako da ce se trg zaradi takih butlov manjsa, vsi neke pametni da bi pa kdo pripomogel k temu k nekemu razvoju al obstoju tomosa pa kaj pa nic, sam jamrat znate 🤷‍♂️ vcasih so se originalni deli dobli ste jamrali da so drago zaj se sobijo kopije jamrate da ni kvalitete zjasnite se ze enkrat tak je 😂

Upam da PVL se naredi kako serijo ceprav kolko vem bo cena nekje 380-420€ ce se ne motim tak da tisti ka nimate za burek bols da obidete temo 🤷‍♂️
Vidim d aje tvoj komentar namenjen meni.

Oseba A iz Frčomoto se je pred časom v eni temi izpostavila in pljuvala čez PVL kit, njegove besede so bile da dela na razvoju kita, ki bo boljši kot PVLjev. Po parih letih prvo pride ven s postruženim zračno obtočno hlajenim cilindrom in potem s tem. Pač glede na posmeh v njegovem komentarju imam sedaj tudi sam moje osebno mnenje o njegovem kitu. Oz o kitu ki ga je zunanji izvajalec naredil po naročilu za FM.

Nebi pa o ostalem delu tvojega komentarja ker, se ne mislim spuščat na tvoj nivo.
A to je kje po fb-ju govoril čez pvl-jev kit ? Saj nič ne rečem lahko da je ok cilinder sam se že po slikah vidi da pretoki niso tako dobro speljani izpušni ima pa tudi manj potenciala cena pa bolj al manj enaka. Sej v zadnjih letih je od tam prišlo kar nekaj produktov cilindri,gredi...me zanima kdo to konstruira.
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

tomosprinter18 napisal/-a: Sr Dec 07, 2022 3:54 pm Link Frcomoto cilindra ga mam doma sveza slika

39mm dimenzija

https://ibb.co/9ZcrpFh
https://ibb.co/BzM65t2
https://ibb.co/xXf9zYn
cilinder zgleda kot iz motorke pretocni so pa zlo mansi od PVLjevga :lol:
Odgovori