Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Primzi71
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Nov 22, 2022 9:41 pm

Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Odgovor Napisal/-a Primzi71 »

Zdravo mojstri! Sin je potarnal, da moped ne spelje in se vrti v prazno. Iz mašine se je slišalo občasno škripanje. Ocenil sem, da bi lahko šlo za lamele sklopke, zato sem jih danes zamenjal. Dal sem tudi novo vzmet (barva zelena) sklopke. Ko sem sestavil, je bilo praktično isto. Ko dam ful gas, se vrti v prazno in moped ne spelje. Če dam gas počasni in nežno občasno nekako spelje in moped lepo prestavi v 2. prestavo, ki pa lepo vleče. Ko sem sestavljal sklopko sem imel občutek, da je precej trda in da se lamele težko premikajo. Berem o atf olju, jaz sem dal neko navadno olje - v mojih časih smo nalivali kar smo našli pri fotru v garaži, pa je vse špilalo :D Kaj bi to lahko bilo? Hvala za vsak nasvet!
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Preveri še vprašaj vzmet in menjaj olje. ATF je vseeno bolje kot nekaj iz garaže ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Koliko so bile izrabljene lamele? Če se preveč izrabijo se lahko poškoduje tudi boben sklopke in postane "spoliran" in zato tudi nove lamele ne grabijo dobro. Lahko pa tudi nove potrebujejo malo speljevanj da se udelajo.

Olje pa res dej raje ATF in ustrezno količino.
Primzi71
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Nov 22, 2022 9:41 pm

Re: Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Odgovor Napisal/-a Primzi71 »

Hvala, bom menjal olje za ATF.

Lamele so bile pravzaprav še debele, so bile pa nekoliko oškrabane. Boben zgleda lep, nimam pa feelinga, če je spoliran.

Če dam ful gas in sedim na motorju, se vrti v prazno, kot bi bil v "leru". Če ga pa malo drmam s po malo gasa, pa imam občutek da enkrat nekaj klikne in zagrabi. Sicer po tem ko zagrabi ni čisto OK, kar bi pa lahko pripisal neulafanim lamelam. Tako da je nekaj narobe, da ne premakne iz lera v prvo. Je to namen vprašaj vzmeti?

Kaj je pravzaprav funkcija vprašaj vzmeti - vem kje je, je pa nisem preverjal.
Primzi71
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Nov 22, 2022 9:41 pm

Re: Avtomatik (Flexer) A35: prva prestava ne prime

Odgovor Napisal/-a Primzi71 »

Zrihtano. Epilog: zlomljen venec in brez vprašaj fedra. Takle prodajajo...
Priponke
Počen venec
Počen venec
Odgovori