Youngst'r racing 25

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
matt79
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 04, 2022 10:20 am

Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Živjo,

nabavili smo Tomos youngst'r racing 25 in ker se mi nič ne sanja o tem tipu mopeda imam en par vprašanj. Ta model ima vžig tudi na zaganjač.

- luč je samo kratka ali je ena za dolgo in druga za kratko, trenutno tipka na krmilu deluje OFF/ON na obe žarnici.

- čep za rezervoar je navaden taki da se samo porine v luknjo ali mora imeti ključavnico?

- ko se stisne prednjo ali zadnjo zavoro se prižge lučka za olje, je to normalno ali nekje dobiva nek kontakt?

- pri prednji luči sta dve žici v luftu, kaj je to??

- na krmilu je rdeča tipka za ugasnit motor, to mora delovati ali se ugasne izključno preko ključa, ki je pri sedežu (je za kontakt)?

To je to zaenkrat, bo pa sigurno še kaj.

Hvala in lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matt79 napisal/-a: To Okt 04, 2022 10:38 am Živjo,

nabavili smo Tomos youngst'r racing 25 in ker se mi nič ne sanja o tem tipu mopeda imam en par vprašanj. Ta model ima vžig tudi na zaganjač.

- luč je samo kratka ali je ena za dolgo in druga za kratko, trenutno tipka na krmilu deluje OFF/ON na obe žarnici.

- čep za rezervoar je navaden taki da se samo porine v luknjo ali mora imeti ključavnico?

- ko se stisne prednjo ali zadnjo zavoro se prižge lučka za olje, je to normalno ali nekje dobiva nek kontakt?

- pri prednji luči sta dve žici v luftu, kaj je to??

- na krmilu je rdeča tipka za ugasnit motor, to mora delovati ali se ugasne izključno preko ključa, ki je pri sedežu (je za kontakt)?

To je to zaenkrat, bo pa sigurno še kaj.

Hvala in lp
Živjo,

-Luč je samo kratka, žice ki so viška so zato ker je napeljava standardna za več modelov. Lahko se poveže tako da imaš na kratki samo eno na dolgi pa obe ampak načeloma nima smisla. Original svetita obe hkrati.

-Čep je navaden, mislim da se da dokupit takega na ključavnico

- To da posveti lučka od olja ko stisneš bremzo nekaj ni uredu. Verjetno je zadnja luč narobe povezana, ali pa je prekinjena/slaba masa na zadnji luči.

- Ja rdeča tipka tudi ugasne motor, lahko pa tudi preko ključa.
matt79
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 04, 2022 10:20 am

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Hvala za odgovor.

Mi je bilo rečeno od prodajalca da je normalno, da ta lučka od olja zasveti, kar mi je bilo čudno.

Kaj ta lučka od olja mora zasvetit ko se da kontakt, tako kot pri avtu in potem ugasne ko se motor prižge? Ali??

In mi je bilo rečeno da tipka za ugasnit motor ne deluje saj ima ta model z zaganjacem samo na ključ. Tisti pa ki nimajo zaganjaca pa imajo samo tipko.

OK se bom poigral malo z elektriko pa da vidim.


Lp
matt79
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 04, 2022 10:20 am

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Ena nova zadeva...... Moped je registriran na 25km/h, že ko smo ga kupili je šel 35km/h, danes pa brez da bi ga karkoli tikali gre 45 km/h.

Ve kdo kaj se dogaja? In pa kako je pri tej zadevi sploh narejena blokada.

Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matt79 napisal/-a: Pe Okt 28, 2022 6:29 pm Ena nova zadeva...... Moped je registriran na 25km/h, že ko smo ga kupili je šel 35km/h, danes pa brez da bi ga karkoli tikali gre 45 km/h.

Ve kdo kaj se dogaja? In pa kako je pri tej zadevi sploh narejena blokada.

Lp
Blokade so opisane tukaj:
https://mopedist.si/viewtopic.php?p=78227#p78227
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Lučka za olje samo na hitro utripne, ko daš kontakt. in pa med vožnjo, ko je premalo olja v rezervarju pod sedežem. Tipka za izklop pa mora delovati, malo preverite maso na balanci.
matt79
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 04, 2022 10:20 am

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Ker mi je bilo rečeno da naj tocimo raje mešanico, tega rezervoarja za olje ne uporabljamo, verjetno zato sveti konstantno rdeča lučka.

Ker pa so kabli in elektrika ena majhna žalost in pregorevajo žarnice me zanima kakšno napetost daje ven motor, je to AC ali DC? Če merim na lučeh je istočasno 6Vdc in 17Vac kar je preveč. Je mogoče problem v regulatorju?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

matt79 napisal/-a: Po Jan 16, 2023 9:18 pm Ker mi je bilo rečeno da naj tocimo raje mešanico, tega rezervoarja za olje ne uporabljamo, verjetno zato sveti konstantno rdeča lučka.
:roll:
matt79
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 04, 2022 10:20 am

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a matt79 »

ro-bi napisal/-a: Po Jan 16, 2023 11:00 pm
matt79 napisal/-a: Po Jan 16, 2023 9:18 pm Ker mi je bilo rečeno da naj tocimo raje mešanico, tega rezervoarja za olje ne uporabljamo, verjetno zato sveti konstantno rdeča lučka.
:roll:
Ne razumem tega smeškota...... raje vidim odgovore z uporabo besed ;)

Dejstvo je da nazadnje sem imel opravka s temi motorčki pred več kot 20 leti in takrat je bil to APN 6. Kasneje sem prešel na resne težke motorje, kateri niso potrebovali šraufanja po elektriki, saj je zadeva delovala. Posledično nimam pojma glede teh novotarij in rabim odgovore.

Hvala.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Youngst'r racing 25

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matt79 napisal/-a: Po Jan 16, 2023 9:18 pm Ker mi je bilo rečeno da naj tocimo raje mešanico, tega rezervoarja za olje ne uporabljamo, verjetno zato sveti konstantno rdeča lučka.

Ker pa so kabli in elektrika ena majhna žalost in pregorevajo žarnice me zanima kakšno napetost daje ven motor, je to AC ali DC? Če merim na lučeh je istočasno 6Vdc in 17Vac kar je preveč. Je mogoče problem v regulatorju?
Prej si pa pisal da lučka od olja sveti ko stisneš bremzo 🤔

Elektrika je AC (sej nimaš zaganjača?), kaj to si meril v prostem teku?
Odgovori