Tomos flexer izgubi moč

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tadotadottomic
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Maj 31, 2022 12:00 am

Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a tadotadottomic »

Pozdravljeni, pred kratkim mi je tomos flexer zaribal zato sem mu zamenjal cilinder in bat kupil sem isti bat in cilinder kot prej, 1 teden sem se peljal u izi da ga ulaufam zdaj pa me zanima zakaj gre počasneje (30km/h) prej je šel 35/37 km/h in ne vleče v klanec tako močno ter speljuje in šalta bolj počasi, na končni hitrosti trokira, ko pospešuje(tam nekje nad 22km/h) se začne slišati neko ropotanje v cilindru, kot da bi se neki kovinski koščki premetavali notri.
Pa še fergazer mam od automatika 14 12 in brez puše v kolenu.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a A5f »

Ojnico si preveril da nima zračnost. Cilinder si kupil kateri? Če si kupil ponaredek je zelo verjetno da kanali niso isti kot na originalu.
tadotadottomic
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Maj 31, 2022 12:00 am

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a tadotadottomic »

Nima nič, je ponaredek bom pogledal kanale hvala
tadotadottomic
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Maj 31, 2022 12:00 am

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a tadotadottomic »

Cilinder pa sem kupil na cilinder.si
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a A5f »

Javi kako boš rešil
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Kako se vidi, da je cilinder od flexerja ponaredek, če zraven nimaš originala?
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

tadotadottomic napisal/-a: Sr Nov 09, 2022 3:55 pm Pozdravljeni, pred kratkim mi je tomos flexer zaribal zato sem mu zamenjal cilinder in bat kupil sem isti bat in cilinder kot prej, 1 teden sem se peljal u izi da ga ulaufam zdaj pa me zanima zakaj gre počasneje (30km/h) prej je šel 35/37 km/h in ne vleče v klanec tako močno ter speljuje in šalta bolj počasi, na končni hitrosti trokira, ko pospešuje(tam nekje nad 22km/h) se začne slišati neko ropotanje v cilindru, kot da bi se neki kovinski koščki premetavali notri.
Pa še fergazer mam od automatika 14 12 in brez puše v kolenu.
Živjo jst sem Mel isti problem na flexerju ki mi je zaribal. ko sem zamenjal bat mi je motor delal slabo in trokiral pri 30 kmh prej mi je pa šel 40 in problem je bil auspuh ki se je zamašil ko sem očistil auspuh je motor delal spet odlično kot prej jast ti predlagam da očistiš izpuh ali ga zamenjaš ker je bilo por meni isto .100% ti bo motor delal ko boš očistu auspuh
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Tomos flexer izgubi moč

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Primer: flexer laufa. Ce se peljem se komaj premika. Auspuh in frgazar in cevka in bencin niso vzrok. Kaj je še lahko?
Odgovori