avtomatic A3

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
avtomatic
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jun 28, 2022 1:32 pm

avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a avtomatic »

koliko olja se vlije v agregat Tomos avtomatic A3?
Hvala
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

toliko, da na stranskem šraufu, k ga prej ven odviješ, ne začn tečt ven ;)
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
avtomatic
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jun 28, 2022 1:32 pm

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a avtomatic »

hvala, sem "dedoval" avtomatica pa se ne spoznam, specifikacij pa tud nisem našel.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pa olje mora biti ATF
Uporabniški avatar
jakajuka
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 09, 2022 7:49 am

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a jakajuka »

Da ne odpiram nove teme za A3...

V garaži sem našel avtomatik A3 od tasta. Moped je l.1980 in zelo dolgo je miroval neuporabljen.
Sedaj sem ga poskušal oživeti, menjal elektroniko, ščistil uplinjač in deluje. Najbolj me pa moti to, da ko spustim gas podivja. Namesto da bi obrati padli, konkretno narastejo.

V drugi temi sem prebral, da so za to krivi stari, puščajoči semeringi? A se jih dobi v kompletu kot kit + tesnila? A bi bilo dobro tudi ležaje menjati, že ko bo mašina podrta? LP
Automatic 3m l.1980
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

jakajuka napisal/-a: Če Sep 15, 2022 12:16 pm Da ne odpiram nove teme za A3...

V garaži sem našel avtomatik A3 od tasta. Moped je l.1980 in zelo dolgo je miroval neuporabljen.
Sedaj sem ga poskušal oživeti, menjal elektroniko, ščistil uplinjač in deluje. Najbolj me pa moti to, da ko spustim gas podivja. Namesto da bi obrati padli, konkretno narastejo.

V drugi temi sem prebral, da so za to krivi stari, puščajoči semeringi? A se jih dobi v kompletu kot kit + tesnila? A bi bilo dobro tudi ležaje menjati, že ko bo mašina podrta? LP
Semeringe se lahko dobi posebej le dimenzije moraš vedeti :D. Drugače pa odvisno v kateri trgovini boš vzel. Nekatere imajo že posebej set semeringi + ležaji (govorim o spletnih trgovinah- ekoteh, obnovi-si.si frčo moto ipd). Itak ma frčo (na kurbl) sam 3 semeringe (2 na gredi pa 1 pri zobniku). Ležaje menjaj če imajo luft ali pa se jih sliši kako roštajo :?:
Nejc
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jakajuka napisal/-a: Če Sep 15, 2022 12:16 pm Da ne odpiram nove teme za A3...

V garaži sem našel avtomatik A3 od tasta. Moped je l.1980 in zelo dolgo je miroval neuporabljen.
Sedaj sem ga poskušal oživeti, menjal elektroniko, ščistil uplinjač in deluje. Najbolj me pa moti to, da ko spustim gas podivja. Namesto da bi obrati padli, konkretno narastejo.

V drugi temi sem prebral, da so za to krivi stari, puščajoči semeringi? A se jih dobi v kompletu kot kit + tesnila? A bi bilo dobro tudi ležaje menjati, že ko bo mašina podrta? LP
Gumbek za zaug ti deluje prav?
Uporabniški avatar
jakajuka
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 09, 2022 7:49 am

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a jakajuka »

V bistvu nimam odgovora... v poletnem času, ko sem se z njim ukvarjal, je vžgal brez gumbka v drugo ali tretje. Verjetno ker je bilo toplo. A je kakšna povezava med njim in 'zaganjanjem' pri spuščanju plina? Lp
Automatic 3m l.1980
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jakajuka napisal/-a: Če Sep 15, 2022 6:05 pm V bistvu nimam odgovora... v poletnem času, ko sem se z njim ukvarjal, je vžgal brez gumbka v drugo ali tretje. Verjetno ker je bilo toplo. A je kakšna povezava med njim in 'zaganjanjem' pri spuščanju plina? Lp
Da, ker ponavadi če med ogretim delovanjem daš zaug (gumbek in gas ročica nazaj) motor najprej dvigne obrate nato ugasne.

Če počasi dodajaš gas obrati najprej padejo?
Uporabniški avatar
jakajuka
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 09, 2022 7:49 am

Re: avtomatic A3

Odgovor Napisal/-a jakajuka »

Bom preveril ob priliki.
A potemtakem tole nima veze s slabimi semeringi?
Lp
Automatic 3m l.1980
Odgovori