Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Berty napisal/-a:Se opravičujem za odsotnost :| Seveda sem vse spucal saj sm od foha, ni tale prvi vplinjač, samo prvi dokumentiran in objavljen ;) Slike so nastale takoj po piljenju, še predno sem ga opucal, vsisni del pa sem tudi spoliral z nastavkom na biaxu tako da se sveti :D
Deluje bolje kot tisti s počenim kolenom, bom pa moral še malo popraviti izhodni kanal, ni enake mere skozi cel kanal, na sredini je ožji za 0,2-0,3mm zaradi ročnega piljenja. :roll: Če se bo še kdaj kaj delalo na njem oz. popravljalo prejšnjega še objavim, drugače pa je to to z moje strani. :) Vprašanja dobrodošla.
če je to to ne vidim poante teme .. malo nabijanja malo slabih slik vmes in to je zdaj rezultat ? :roll:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

Lahko še objavljam, naredim več slik še ko je zmontiran, kakšen video samo pomoje je glavno zajeto v prejšnjih postih. Tema pa se je odprla, da slišim vaše predloge in odgovorim na kakšna vprašanja, ker kakor jaz vidim take teme še ni na tem forumu? :? Lahko se spremeni naslov teme v Piljenje vplinjačev in se tukaj nadaljujejo vsi pogovori o predelavah vplinjačev? ;) Nekaj je pa le za začetek :)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tema o predelavah uplinjačev že opbstaja ;)

viewtopic.php?f=14&t=7759

Drugač pa tole lih kakšen presežek ni...
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

zankrzan napisal/-a:Tema o predelavah uplinjačev že opbstaja ;)

viewtopic.php?f=14&t=7759

Drugač pa tole lih kakšen presežek ni...
Pff pa res, saj sem še jaz v začetku not pisal :lol: Se opravičujem za zmoto, potemtakem pa se tema lahko zaklene/pobriše. :mrgreen:
Nisem še prišel do piljenja na maximum do robov, delam počasi da nebo spet kaj počilo :|
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Berty napisal/-a:Lahko še objavljam, naredim več slik še ko je zmontiran, kakšen video samo pomoje je glavno zajeto v prejšnjih postih. Tema pa se je odprla, da slišim vaše predloge in odgovorim na kakšna vprašanja, ker kakor jaz vidim take teme še ni na tem forumu? :? Lahko se spremeni naslov teme v Piljenje vplinjačev in se tukaj nadaljujejo vsi pogovori o predelavah vplinjačev? ;) Nekaj je pa le za začetek :)
če si hotel bit nek vzor drugim ti ni ravno ratalo... niti navodila how to niso ker je bolj kaj ne delat kot kaj delat ... lahko bi to predstavu v temi mopeda na kerem imaš to ... bolje drugič take stvari vprašat predn se lotiš pa bi ti povedl da vzami sveder in prevrtaj ter na koncu samo popraviš, da ni ostrih robov in spoliraš... pametno je imet tudi pormašino na stojalu, da je zadeva ravna in se ne zatera postrani sveder notr ...
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aa no potem pa naj bo za vzor kaj ne delat :D sem pa probal pred par leti na samostoječem vrtalnem stroju z lepo vpetim vplinjačem v primež, kjer je bila zjebana diza (odlomljena, dobil zastonj ohišje vplinjača od prijatelja) pa mi je sveder ravno tako zapeljalo in zavrtalo postrani ker je ovalen kanal. :?
Imam pa okoli hiše dovolj strojnikov katere sem povprašal pa so mi svetovali to in ono, ampak da je najbolj sigurno (da ne zaje**m) na roke. Se bo pa v prihodnje bolj gledalo kaj se objavlja in kako zvenijo objave, mogoče še dal prebrati drugim predno objavim? :mrgreen:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Drugič poizkusi z nastavljivim povrtalom (rajbarjem)...
Tino nb nb
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jul 17, 2022 9:30 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Tino nb nb »

Pozdravljeni čeprav je tema rahlo zaprašena me zanima na kolikšen ø lahko piliš bing 12? Lp.
eusebio
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Nov 07, 2018 4:36 am

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a eusebio »

kar sem sam osebno probal pilit je maximum 13.8mm da ne vlece fovs zrak ob plovcku gasa😁
:D tomos 4ever :arrow:
Odgovori