Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

Kater semeringa pa je to tocno? To predvidevam da je kar orng poseg po motorju, da se vse razdre?
Kaj pa lamelni ventil?
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

Opazil sem, da mi manjka tesnilo št. 8, je mogoče to tudi stvar, ki bi vplivala na vlečenje zraka, glede na to, da ne tesni zgornji del, kjer pride potem gas zajla?
Slika

Menjava samih diz bi kaj pripomogla? Kolikor sem razbral je 49 diza v fergazerju.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

To tesnilo ne vpliva bistveno. Če se ne motim, je diza 49 predvidena za SHA 14-9 (za 25 km/h) Poskusi z večjo 52, 53,... V originalu je 51.
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

Sem zamenjal tesnilo zgoraj št. 8, tesnilo št. 19 in pa novo dizo, sem dal kar 55. Kolikor se poizkušal dela tako kot mora. Prej mi je že na položaju brez čoka takoj crknil, zdaj pa dela tudi ob dodajanju / zmanjšanju gasa ga ne zamori tako da predvidevam, da je bila to vse skupaj težava.
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Eno vprašanje, ali je normalno da se pri APNju križ dotika plastičnega tanka v skrajno desni legi? Bojim se da bo čez čas uničilo tank.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

void napisal/-a: So Apr 09, 2022 2:38 pm Eno vprašanje, ali je normalno da se pri APNju križ dotika plastičnega tanka v skrajno desni legi? Bojim se da bo čez čas uničilo tank.
Ni, Poglej tiste hakeljce za končno lego krmila. Lahko da je pokrivljen in se krmilo obrača predaleč.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Zdravo, na a35 z airsal kitom menjujem batne obrocke in sem opazil obrabljen rob bata, je se to ok za uporabo al nabavim novega?
PXL_20220415_194655238.jpg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

AsdAsd napisal/-a: Pe Apr 15, 2022 7:57 pm Zdravo, na a35 z airsal kitom menjujem batne obrocke in sem opazil obrabljen rob bata, je se to ok za uporabo al nabavim novega?
PXL_20220415_194655238.jpg
Tebi se je to nekaj hudega dogajalo. Vrh bata tudi napikan. Bat definitivno menjat, če še ne kaj drugega.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

prlek napisal/-a: Pe Apr 15, 2022 11:52 pm
AsdAsd napisal/-a: Pe Apr 15, 2022 7:57 pm Zdravo, na a35 z airsal kitom menjujem batne obrocke in sem opazil obrabljen rob bata, je se to ok za uporabo al nabavim novega?
PXL_20220415_194655238.jpg
Tebi se je to nekaj hudega dogajalo. Vrh bata tudi napikan. Bat definitivno menjat, če še ne kaj drugega.
Kaj bi pa lahko bil vzrok? Moped je delal 3 leta brez problema, cilinder zgleda ok
branevrankar
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 19, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a branevrankar »

Pozdravljeni

Trenutno imam problem pri tomos 14m, katerega sem kupil nedolgo nazaj. Par dni nazaj sem se zelel malo vozit, in moped ni vžgal (takoj ob nakupu je delal normalno), odvijacil sem svecko in odkril ogromno iglo vmes, ok, scistil sem in se malo vozil z otroci in parkiral moped. Ko sem ga želel kasneje spet vžgat, je bil kurbl popolnoma trd. Nato sem dal moped v prestavo in ga vzgal na porivanje. Moped je delal 100m, nato crknil. Spet pogledam svecko in spet svinjarija. Ker mi je bila ze epizoda s kurblom čudna, sem se odlocil malo raziskat zadevo, in ob odstranitvi pokrova ugotovil, da je tesnilo in rob pokrova cilindra dobesedno naglodan. Sedaj nevem, meril sem fi bata ozr cilindra in je točno 39, medtem ko sem nameril notranji rob pokrova 38 ne morembit pa preprican, ker je rob precej nagrizen.
Ker mi je bilo vse skupaj čudno, sem odstranil se cilinder in ugotovil, da ima ojnica luft naprej/nazaj. Sam bat in cilinder sta nepoškodovana.
Je možno da je obrabljena ojnica kriva, da je sel bat predalec in "ribnil" v pokrovu cilindra?

Namen imam menjat komplet gred z ojnico, kje priporočate, da jo nabavim?
Prav tako bom dal pa pohonat obstoječi cilinder na 40 in nabavil bom 40L bat.
Odgovori