Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
koti
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Jan 25, 2011 4:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a koti »

Zdravo. Pri apn 4 sem opazil, ko se peljem s 3. prestavo in lepo z gasom, da vleče je vse vredu....ko pa gas spustim in ga hočem spet dati mi vrže v ler. Ampak to se zgodi vedno samo v 3. prestavi.
Če normalno šaltam navzgor tega problema ni. Samo ko spustim gas in ga ponovno dodam. Kaj bi lahko bilo narobe?
Je lahko kajla na piramidi?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

koti napisal/-a: Pe Mar 04, 2022 7:01 am Zdravo. Pri apn 4 sem opazil, ko se peljem s 3. prestavo in lepo z gasom, da vleče je vse vredu....ko pa gas spustim in ga hočem spet dati mi vrže v ler. Ampak to se zgodi vedno samo v 3. prestavi.
Če normalno šaltam navzgor tega problema ni. Samo ko spustim gas in ga ponovno dodam. Kaj bi lahko bilo narobe?
Je lahko kajla na piramidi?
Če kajlo na piramidi obrne, tista prestava ne dela.

Prej bi rekel da nekaj ni vredu z menjalnikom.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...kuglice.... preveč znucani - zaokroženi robovi zobnika 3. prestave, kjer mora držat kajla....pa potem ven zdrsne, ko nima ravne opore v zobniku...
...pa tudi če v primarni piramidi lepo stojijo vsi zobniki, pa da samo malo čutiš luft pri enem zobniku je sigurno not zdrobljen moznik....
koti
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Jan 25, 2011 4:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a koti »

Živnorc napisal/-a: Pe Mar 04, 2022 7:39 am ...kuglice.... preveč znucani - zaokroženi robovi zobnika 3. prestave, kjer mora držat kajla....pa potem ven zdrsne, ko nima ravne opore v zobniku...
...pa tudi če v primarni piramidi lepo stojijo vsi zobniki, pa da samo malo čutiš luft pri enem zobniku je sigurno not zdrobljen moznik....
Se pravi lahko je znucana tista kuglica fi 5mm, ki je v pretikalu, zdrobljen prestavni moznik - trn.

Zaokroženi robovi 3. prestave, kjer je kajla.... to je mišljeno na tej piramidi, ki jo vstaviš s strani sklopke?
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Ne, to ni mišljeno na piramidi, temveč na notranji strani gnanega zobnika. Prestavni moznik pa je verjetno v redu, sicer bi bil problem tudi v ostalih prestavah.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

koti napisal/-a: Pe Mar 04, 2022 10:07 am
Se pravi lahko je znucana tista kuglica fi 5mm
Fi8mm
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... lahko je polno dejavnikov, kot so ti že napisali.

.... lahko da ti kuglica ne zaskoči... lahko da jo je kdo kdaj izgubil, pa dal kako drugo manjšo not.... lahko je karkoli... znucani robovi ploščic....

poglej:
https://www.youtube.com/watch?v=z2orR449dEM

Da, na primarni piramidi.... potrebuješ pa snemalnik (apciger) , da ne boš preveč v šraubštukih tolkel pa še kaj uničil..... Sem videl mnogo zdrobljenih moznikov..

... tale je samo na pol počil....
20220219_150942.jpg
sem ga pa zadnjič enega stresel ven v petih kosih...
...pa zobnik 3. brzine tudi moznik samo do polovice širine zobnika drži... se vidi, kako je utisnjeno v mozniku...
20220219_151013.jpg
...takole pa odstriže moznik pri 3. brzini, ko nalega samo do polovice pesta zobnika..
20220212_204234.jpg
20220212_204240.jpg
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Ali je lahko to tut problem pr pretikanju iz ene v drugo prestavo? Ne da vn vrže ampak da se samo mal zaskoč? Sva nazadnje pri kolegu montirala 5o pa spotoma zamenjala pretičen trn, kuglce so zgledale v redu ampak se napaka ni odpravla ampak ostaja taka kot je bla?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...tisti video poglej, ko sem ga prilepil v prejšnjem postu, pa se poskušaj spomniti, če je bilo tako zloženo....
plus vse ostalo... če je kaj znucano.. stolčeno.. premer kuglic.... itd... vse kar ni lepo videt, je lahko narobe...
Neyco46
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Jan 17, 2022 1:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Neyco46 »

Zdravo, lastim si tomos a35 letnik 2017 25kmh in imam sledeč problem namreč odstranil sem vse blokade razen z elektriko se nisem nič igral, fergazer je pa tudi original 14/9, izpuh imam kantor in nekako ga trokira v višjih obratih če imam nameščen org airbox če imam nameščen športni filter je bolje ampak tudi ne dobro probaval sem dize od 51 pa vse do 62 in nikakor ga ne spravim do optimalnega delovanja.
Je možno da je 62 še vedno premala diza?
Odgovori