Magnet in elektrika za E90

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a apn4m »

automatic_7 napisal/-a: Če Feb 17, 2022 9:32 pm
Aljaž555 napisal/-a: Če Feb 17, 2022 7:13 pm
Živnorc napisal/-a: Če Feb 17, 2022 12:56 pm ... ta stara navitja.... hmmm... (govorim za osnovno ploščo )
... sej tudi, če dela, ...kako pa je kaj z zanesljivostjo... je le to staro preko 40 let.
Pri mojem navitju so že vse tiste plastike na koncu preperele, da navitja že kar malo dol lezejo...in ko to pobrusi magnet, boš šel verjetno peš domov...
...pa tudi lak ni več tak, kot bi moral biti....
Tako sem šel jaz peš domov ko mi je prebijalo navitje na 73 avtomatiku ( iskra beli magnet) 😅. Če se ti gre za original pač previješ brez večjih težav al pa daš drug štrom pod pokrovom se itak nevidi pa danes dobiš že kakšne boljše z krivuljo.
Poznaš koga ki bi previl navitje?
Jaz sem iskal v naših koncih pa nisem našel nobenega mojstra ki bi to naredil...
Če te še zanima, poznam moža v Vrhniki. Lp.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... no, to sem hotel slišati, da je nekdo preskusil različne variante, pa kako se obnaša v praksi.

... drugače mi je vse kristalno jasno o lažjih/težjih magnetih, odzivnost...itd... razlika platinski, brezkonntaktni itd.... Hotel sem samo slišati, kako je to v praksi....

Hvala.

Verjetno kliknem kokusana, ker se ne mislim preveč zezat z raznimi nastavitvami.... vem, kako je to muka, sem včasih nastavljal resonance in predvžige na modelih letal, pa če nimaš pozlačenih jeklenih živcev in še kako aparaturo zraven, da ne delaš vse na uč, je to muka isusova...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živnorc napisal/-a: Pe Feb 18, 2022 8:54 am ... no, to sem hotel slišati, da je nekdo preskusil različne variante, pa kako se obnaša v praksi.

... drugače mi je vse kristalno jasno o lažjih/težjih magnetih, odzivnost...itd... razlika platinski, brezkonntaktni itd.... Hotel sem samo slišati, kako je to v praksi....

Hvala.

Verjetno kliknem kokusana, ker se ne mislim preveč zezat z raznimi nastavitvami.... vem, kako je to muka, sem včasih nastavljal resonance in predvžige na modelih letal, pa če nimaš pozlačenih jeklenih živcev in še kako aparaturo zraven, da ne delaš vse na uč, je to muka isusova...
Za optimalno nastavitev bi itak rabil dyno sploh če začneš malo predelovat...vse ostalo je na približno.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Živnorc napisal/-a: Pe Feb 18, 2022 8:54 am ... no, to sem hotel slišati, da je nekdo preskusil različne variante, pa kako se obnaša v praksi.

... drugače mi je vse kristalno jasno o lažjih/težjih magnetih, odzivnost...itd... razlika platinski, brezkonntaktni itd.... Hotel sem samo slišati, kako je to v praksi....

Hvala.

Verjetno kliknem kokusana, ker se ne mislim preveč zezat z raznimi nastavitvami.... vem, kako je to muka, sem včasih nastavljal resonance in predvžige na modelih letal, pa če nimaš pozlačenih jeklenih živcev in še kako aparaturo zraven, da ne delaš vse na uč, je to muka isusova...
Se mi je zdelo da tvoje ime poznam z modelarji.com.

S kokusanom ne boš zgrešil, tudi original obratomer, bi skoraj moral delovati na tem vžigu, saj deluje na 12V 4 in 6P vžigih BP.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... a tudi na 4P vžigu dela?
... je treba kaj "pretaknit" v obratomerju?

... ja ... bil sem na modelarskem forumu, pa ne vem več niti gesla.. moram enkrat spet aktivirati... al pa poklicati, da mi aktivirajo geslo....
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 866
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

4P obratomer dela tut na 6P elektriki, sam po novem se mi mopi zavrti na 12000 obratov :lol: (razlika med 4P in 6P je.... lih en tolk kolkr mi zej več kaže :lol: )
...čakam na BTjev turnceler (že tadrugega, tapruga mi je sosed splel :evil: ), pa upam da bom poj spet taprave cifre vidu :roll:
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

:D ...ko smo že tu..
..a mi zna kdo povedat, koliko ima e90 predvžiga pri elektronskem vžigu...
...ne najdem nikjer....da grem pa zdej ves forum prebrskat...pa raj tule vprašam... :D

...pa koliko naj bi imela 15slc ...isto z brezplatinskim vžigom...

...sej sem zasledil tule, da imajo 0,8mm
...nekje drugje da je enako kot pri platinah 1,3mm...

...če ima kdo izkušnje, kaj je res...pa kaj je najbolje...

Hvala.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..najdu.
1,5mm predvžiga ima electronic.

...zdej ne poznam, kako je original 6V 20W.. ko piše 1,5mm...
...moj je imel zamenjan štrom 12V 90W...isto brezplatinski. Tisti original 6V je verjetno tudi brezplatinski ( zato ima moped tudi verjetno ime electronic)...
...torej za bilokateri brezplatinski vžig s konstantnim fiksnim prevžigom je to-to verjetno?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živnorc napisal/-a: Ne Feb 20, 2022 7:45 pm ..najdu.
1,5mm predvžiga ima electronic.

...zdej ne poznam, kako je original 6V 20W.. ko piše 1,5mm...
...moj je imel zamenjan štrom 12V 90W...isto brezplatinski. Tisti original 6V je verjetno tudi brezplatinski ( zato ima moped tudi verjetno ime electronic)...
...torej za bilokateri brezplatinski vžig s konstantnim fiksnim prevžigom je to-to verjetno?
Tako je 1.5mm za vse tudi če bi bil navadni platinski. Če pa je predelano oz. ma krivuljo pa drugače.

btw a veš za kako e90 ki bi bla naprodaj za obnovo ? Iščem že dolgo pa se mi kar izmika...
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 285
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...hvala za odgovor za prvi del...
..verjetno je enako tudi za 15SLC...kot sem že zasledil tu na forumu?

...za 2. Del odgovora....hahahahaa...a se ti hecaš....prej na loto zadaneš.... noben noče prodat...tut če mu pod kozolcem gnije..
Odgovori