Tomos atx/senior

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, k si enkrat iskal števc...
https://www.scootertuning.ch/Tacho-CEV- ... 26976.html
vendar... M 11x1 je navoj na števcu; sicer maš spod tudi zajlo v ponudbi...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

KamiKaza napisal/-a: Po Feb 14, 2022 9:54 pm Evo, k si enkrat iskal števc...
https://www.scootertuning.ch/Tacho-CEV- ... 26976.html
vendar... M 11x1 je navoj na števcu; sicer maš spod tudi zajlo v ponudbi...
Sicer imam enega CEV do 100kmh samo še sestavit ga rabim. Samo vedno bolj razmišlam da bi vzel enega do 120kmh na foro tega na linku, sem gledal tudi po ebay pa sem naletel na tole: https://www.ebay.it/itm/124533532986?ha ... SwAtpgBb7X enak kot iz tvojega linka samo da ma zeleno številčnico pa tak cagar kot tomosovi....no pa da je dražji :lol: bo pa prišlo nekaj v tem stilu.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Jaz pa iščem enga na temo BT (kvadratnega) pa ga ko zakleto ni, sem lih naročil še enga (prejšnga mi je zgleda sosed plunu- mu nč ne morš, k ga "nisi vidu" :evil: , je pa poznan da take stvari počne) in sam upam da ga tokrat dobim.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

KamiKaza napisal/-a: To Feb 15, 2022 2:40 pm Jaz pa iščem enga na temo BT (kvadratnega) pa ga ko zakleto ni, sem lih naročil še enga (prejšnga mi je zgleda sosed plunu- mu nč ne morš, k ga "nisi vidu" :evil: , je pa poznan da take stvari počne) in sam upam da ga tokrat dobim.
Če ne dobiš pri nas se splača gledat IT ebay tam je kar nekaj robe od CEV ker itak ni samo tomos mel tega gor.

https://www.ebay.it/itm/165290935318?ha ... SwxB5h58r1

Tukaj je bil pred časom še glanc nov samo je zgleda že šlo....ni pa poceni. K sreči z sosedi nimam problemov če maš take je res za popizdit :x
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Ojla.
... da ne pade tema v zimsko spanje... :roll:

Za naslednjo zimo me čaka podoben projekt (letos moram dokončati še lanskega... :D )... torej, zanima me par stvari:

1. Prašno barvanje: ... je sicer super, dokler ne pride pod barvo skozi kako mikroporo vlaga. Ali si uporabil osnovno zaščito okvirja motorja s postopkom KATAFOREZA .... ali si dal osnovno zaščito s prašnim barvanjem in nato še črno prašno barvo, ali si dal samo črno prašno barvati brez osnovne zaščite?

2. Zadnji amortizerji: Ali si obnovil stare, ali si kupil nove? ...če novi.. mogoče kak link? :roll:

3. Na mojem ATX imam nekaj delov od BT... vilice in kolesa ... upam, da bodo alu lite feltne v redu za po makadamih..in po kaki hosti (lažji offroad)... ali je bolje, da dam gor klasična kolesa? Mika me, da bi (če bom slučajno menjal kolesa) dal gor alu obroče spredaj 19", zadaj 16" ... gor pa nataknil verjetno enake gume, kot ti. Shinko. ... kako se kaj obnesejo?

4. Glede motorja pa bom predelal eno mašino (originalne mi je škoda predelovat) na Gilardoni 74cc, 24mm uplinjač, menjalnik pa bom verjetno za začetek pustil 5-stopenjski, le da bom (spet verjetno) odstranil 1. brzino in dodal 6. ... torej se bo vse zamaknilo za eno prestavo. Stara druga bo potem prva .... nova šesta bo pa potem peta. . ..seveda bom precej skrajšal tercialni (verižni) prenos (bom probaval... verjetno spredaj 10 verižnik... pač... probati bo treba).. imam pa v planu 6-st. menjalnik... samo odločiti se moram še kaka prestavna razmerja bom uporabil. Najbolj se mi dopadejo od Minarelli AM6 originalna prestavna razmerja. Kako imaš rešeno ti?
Gred imam Rito.. pa mi je žal, da sem jo kupil... konus za magnet je zgrešen, ravno tako balans. ... mar bi obnovil staro s kako PROX ojnico od NSR50...al pa KX85... Nova gred, pa je treba popravljati konus in balans... :cry:
Elektriko imam Kokusan 12V in bom dodal akumulator. Malenkost manjši in lažji magnet... brez platinski vžig

5. Sprednje pesto: je to original Tomos... pa potem predelan za disk? (moram še enkrat podrobno pogledati tvoje slike)

...pa še kaj bi vprašal... pa se ne spomnim zdele.. :lol:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pazi pri 10 verižniku. Če ni kvaliteten, lahko gre na pol in potem so lahko posledice kar hude, če zablokira zadnje kolo.
Meni drži edino esjot od obnovi.si
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Hvala za info...ko smo ravno pri tem, rabim kvalitetne verige. Eno za 15SLC...eno za E90 in eno za tega ATX, ki bo imel cca 10-11..mogoče celo 12 KM.
Katera je v redu?...imajo jih kar nekaj tipov...
Hvala.
Snikey
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Dec 12, 2022 7:04 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Snikey »

Kero serijo gredi mas? Jaz mam oranzno pa je ok vse gre magnet gor pa balans ni slab

Veriga iris rx al pa DID na druga jaz ne prisegam.

Esjote se kupite dokler bojo nehali so jih delat lani praznijo zaloge kolko sem dobil na usesa, pol se bo kikiriki sam 🤦‍♂️

Zobnik za 6 pr ze mas?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Upam, da avtor te teme ne bo jezen, ker smetimo tu gor...

Mislim, da imam rdeče čepe.. al oranžne.. V glavnem, ko sem se "hvalil" kako hudo gred imam, sva s soforumašem gledala, kako je kaj z balansom za Gilardoni 74 bat.... pa je ugotovil, da bo potrebno kar precej popraviti (čeprav je bilo reklamirano, da je uravnotežena za tovrstne bate).... potem je nataknil še magnet, pa je bil sfaljen tudi konus. Torej je gred na "popravilu". Magnet je Kokusan, vendar ima identičen konus, kot orig, Tomosovi magneti. Sej magnet gre gor... ampak malenkost opleta na konusu... konusa nista enaka.

Da ne odkrivam tople vode.... kje se dobi te verige pri nas?... al e-bay.. recimo: https://www.ebay.co.uk/itm/175263682434 ... R7TGtP6gYQ

Bom kupil te zobnike, kot predlagaš...

Ne, zobnik za 6. prestavo moram še dobiti.... po Novem letu... ko grem še po popravljeno gred...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Živnorc napisal/-a: Po Dec 12, 2022 5:43 pm Hvala za info...ko smo ravno pri tem, rabim kvalitetne verige. Eno za 15SLC...eno za E90 in eno za tega ATX, ki bo imel cca 10-11..mogoče celo 12 KM.
Katera je v redu?...imajo jih kar nekaj tipov...
Hvala.
To ti bo vsaka veriga prenesla. Jaz sem jo kupil v bartogu, sploh ne vem firme in drži normalno na gilardoni kitu
Odgovori