Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Timigj
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Jul 13, 2021 7:07 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Timigj »

Imam tomos a3 in zmer je use lepo laufal zdej pa motor ko je na tackah se guma lepo vrti ko se pa usedem gor in dam gas pa motor nikamor ne gre in se masina zvrti v prazno ali je to tezava v sklopki?
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

filius napisal/-a: To Jul 06, 2021 1:35 pm 1) pri montaži gredi ste razcentrirali gred,
2) poškodovan konus magneta
3) skrivljen magnet, ker so ga pajsali dol brez ubcigarja.

Vsekakor dober magnet na dobri glavni gredi ne bo opletal niti par stotk.
No samo da podam epilog. Kupu sm original magnet, no AET je, ni Iskra, ampak je narejen v Iskri. Opleta glih ene 80% manj, ampak še zmeraj malenkost opleta, tako da je najverjetneje tudi problem v konusu na gredi - gred namreč ni nova, tako da je konus rahlo rabljen. Uglavnem, je boljše, vibracije so na istem nivoju kot prej, tako da zgleda da zvit magnet ne doda prakitčno nč vibracij.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

void napisal/-a: Pe Jul 16, 2021 7:39 pm , tako da zgleda da zvit magnet ne doda prakitčno nč vibracij.
Če opleta levo/desno, potem ni vibracij, če opleta gor/dol, potem so
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Točno tako, opleta levo/desno. Samo ne vem dolgoročno kolk je to dobro za ležaje na gredi, verjetno jih bo veliko prej uničilo. Mogoče sm naredit napako da nism kupu ganc nove gredi, ampak baje so zanič in je boljše preprešat staro :roll:
krevs
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jun 15, 2021 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a krevs »

Imam apn6 z cilindrom od bt, dellorto 21, bat 42.5 elko in pvl elektriko. Motor deluje vredu na višjih obratih pri majhnih pa nima nobene moči oz. če štartam na hribu težko prestavm v 2. Izpuh imam giannelli pa me zenima ce je problem v izpuhu oz. v čem je lahko problem?

slika je na tej povezavi:
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... G_0155.jpg

hvala za vse odgovore, lp
Priponke
IMG_0155.jpg
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Moped je narejen za visoke obrate... Kakšne maš zobnike?
Frčo
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Avg 27, 2014 2:08 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Frčo »

Pozdravljeni, mene pa zanima čemu služi to, kar je označeno na sliki?Imam navitje, ki tega nima.
Slika
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

Ima kdo voljo temeljito “step by step” opisati postopek nastavitve predvžiga za brezplatinski vžigalnik 12v 50w?!

Namreč, imam automatika letnik 97, ki sem ga moral podreti, sedaj pa ko sem dal nazaj gor magnet sem opazil, da se motor precej greje in je čisto brez moči.

Vem, da je že ogromno pisanega na to temo ampak prav za brezplatinski vžigalnik 12v 50w pa bore malo. Če ima kdo voljo bom res hvaležen. Pa prosim za temeljit postopek, ker bom to delal prvič. Hvala.

p.s. nagrada en krog s frčijem 😄
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

Falkrum38 napisal/-a: To Jul 20, 2021 6:25 pm Ima kdo voljo temeljito “step by step” opisati postopek nastavitve predvžiga za brezplatinski vžigalnik 12v 50w?!

Namreč, imam automatika letnik 97, ki sem ga moral podreti, sedaj pa ko sem dal nazaj gor magnet sem opazil, da se motor precej greje in je čisto brez moči.

Vem, da je že ogromno pisanega na to temo ampak prav za brezplatinski vžigalnik 12v 50w pa bore malo. Če ima kdo voljo bom res hvaležen. Pa prosim za temeljit postopek, ker bom to delal prvič. Hvala.

p.s. nagrada en krog s frčijem 😄
Stroboskop imaš?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

filius napisal/-a: Sr Jul 21, 2021 12:10 pm
Falkrum38 napisal/-a: To Jul 20, 2021 6:25 pm Ima kdo voljo temeljito “step by step” opisati postopek nastavitve predvžiga za brezplatinski vžigalnik 12v 50w?!

Namreč, imam automatika letnik 97, ki sem ga moral podreti, sedaj pa ko sem dal nazaj gor magnet sem opazil, da se motor precej greje in je čisto brez moči.

Vem, da je že ogromno pisanega na to temo ampak prav za brezplatinski vžigalnik 12v 50w pa bore malo. Če ima kdo voljo bom res hvaležen. Pa prosim za temeljit postopek, ker bom to delal prvič. Hvala.

p.s. nagrada en krog s frčijem 😄
Stroboskop imaš?
Lahko si ga sposodim. Tko da ja..
Odgovori