Tomos BT 50s

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a dox »

Da predstavim še moj projekt, ki sem se ga lotil letos. Gre se za Btja, letnik 88, dolgo časa je stal pri kolegu v garaži. Na začetku je izgledal tako, ko sem šel po njega
SlikaSlika
Nato sem doma vse razstavil, štel, felne, vilice so šle na peskanje, jaz pa v iskanje drugih plastik, ker so te ble preveč potrte da bi se jih dalo popravit. Tako sem nabavo novo masko, ki je sicer brez vizirja ampak me ne moti, je tudi dosti bolj trdna, nabavil sem lipnik izpuh, novo ploščo za števce, porihtal sem obratomer, tako da tudi obratomer deluje.
Slika
Potem se je počasi začelo sestavljanje.. deli so prišli iz plastificiranja, plastike z barvanja, nove gume .. Slika
Popravil sem prvo zavoro, novo hidravlično cev, nove gumice, tako da zavora prime kot more. Sledil je prvi vžig, morem povedat, da mašine nisem rihtal oz sem menjo samo bat in tesnila. Tako da zadeva je zalaufala, ampak me moti tale bing, ker 1x deluje vredu, 1x mi muka... tako da sem zdaj nabavil dellorta, katerega bom montiral na njega. Na montažo čaka tudi prtljažnik, katerega pa bom priredil, ker sem nabavil od atxa in mi ne paše, tako da bo potrebno malo popravkov. Pripravljen na tehnični pregled Slika
Evo in tako trenutno zgleda na koncu... odločam še se samo med barvo nalepke al naj dam zlate ali original ?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hmm zlate ali pa bele bi oboje pašale. Zelo lepo urejen, maska je od BTja al...? Nima vizirja pa nevem kako je to bilo pri teh modelih.
APN4M 83'
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a dox »

maska je bla narejena po kalupu s poliestra, je tudi dosti bolj trdna ko original. saj ce bom dobo kje vizir lahko komot odrezem masko pa narejim gor.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Original od 50s bi pašale ker imajo srebrno obrobljene črke ampak se takih nalepk žal ne dobi

Tako da raje zlate :)
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a dox »

Evo nabavil sem zlate nalepke. Niti malo mi ni žal..
SlikaSlika
Iščem pa izpuh po meri, če ga je kdo pripravljen naredit oz če ima kdo kaj od kakšnega projekta? Lep pozdrav.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a void »

O fak, kaj je dobr. Zdej me je pa zamikalo da bi js tudi si kaj takega omislu. Kakšna je to barva? Lahko koda?
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a dox »

Zdravo, barva je od toyote, tocne oznake pa nevem.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos BT 50s

Odgovor Napisal/-a filius »

dox napisal/-a: Če Sep 02, 2021 1:37 pm Zdravo, barva je od toyote, tocne oznake pa nevem.

Toyota 8P1 verjetno, podobna barvi od 15SLC
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori