Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Vem da je en kup majstrov tukaj, pa imate en kup izkušenj. Na svojega A3 sem namontirau novega Dellorto 14/12, diza je 54 in vidim po svečki da je zelo lean. Tudi ne zvrti se toliko koliko se je prej z bingom. Drugače pa dela zelo lepo pod nizkih in v štandgasu... Katero dizo naj kupim da bo mešanica ok? Vse je stock, bat 38.

Slika
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: Pe Avg 28, 2020 9:28 am Vem da je en kup majstrov tukaj, pa imate en kup izkušenj. Na svojega A3 sem namontirau novega Dellorto 14/12, diza je 54 in vidim po svečki da je zelo lean. Tudi ne zvrti se toliko koliko se je prej z bingom. Drugače pa dela zelo lepo pod nizkih in v štandgasu... Katero dizo naj kupim da bo mešanica ok? Vse je stock, bat 38.

Slika
Nimaš airboxa?
Probaj nekaj okrog 56 al 58, tako na pamet težko rečt.
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Imam airbox tudi, ampak sem zasledil nekje že da je 14/12 z stock dizo precej lean.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Breznik Jr. napisal/-a: Če Avg 27, 2020 3:42 pm Imam eno težavo: pri apn6 stari tip: sklopka je zelo trda, ne vrača zajle. Sem menjal feder spodaj tm k zajla not pride ampak nič ne pomaga. Problem je nastal ko sem stimal sklopko z nastavno matico. Prej je motor vlekel naprej tudi ce sm drzal sklopko, zdej je kar se tics tega vredu ampak je rocka za sklopko postala trsa in ne vraca zajle, jo mors rocno nazaj dat. Se komu sanja kaj nej naredim?
Lp klemen
TomosPower
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

automatic_7 napisal/-a: Pe Avg 28, 2020 8:43 am
hojnikb napisal/-a: Če Avg 27, 2020 10:36 pm rad bi na a3ju naredu na zajlo ta frgazer, da nerabim modificirat strnaskih pokrovov. Sprasujem pac, ce obstaja kaksna rocka, ki bi pasala na belanco ali kaj takega, da se lahko ponuca v kombinaciji s tem frgazerjom.

Ce ne, bom pac vzel navadnega na rocko in naredu kaksen improvizoris za zaug.
Od poniexpresov ročica za dekompresor bi ti prišla prav.
Oz kaj takega: https://www.frcomoto.si/si/karoseriski- ... ersal.html
to je to, to rabim :D
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

void napisal/-a: Pe Avg 28, 2020 9:28 am Vem da je en kup majstrov tukaj, pa imate en kup izkušenj. Na svojega A3 sem namontirau novega Dellorto 14/12, diza je 54 in vidim po svečki da je zelo lean. Tudi ne zvrti se toliko koliko se je prej z bingom. Drugače pa dela zelo lepo pod nizkih in v štandgasu... Katero dizo naj kupim da bo mešanica ok? Vse je stock, bat 38.

Slika
Nekje ti luft vleče. Z 54 dizo bi morala biti polna kapa. Mogoče imaš svečko z malo toplotno vrednostjo. Katero imaš, firma, oznaka???
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Na sliki je Bosna F75, ampak je isto z Championom L86. Motor dela v štandgasu in nizkih obratih super, veliko bolj vleče kot z bing. V obrate pa ne gre...

Sedaj razmišljam v smeri da podrem frgazer in pogledam dizo. Lahko da je kakšna smetka iz proizvodnje ujela v dizo, ker je uplinjač čisto nov.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Če se ne zvrti je prej prebogata mešanica kot prerevna. No svečka tega ne potrjuje. Je pa treba vsaj10 km peljat, da se na njej kaj vidi.
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Moči ni prave uglavnem, ko se zavrti se sliši kot blokada obratov, kot da bi bil izpuh zamašen npr.. Sem se vozil, svečka je tako čista in spucana kot da je nova. Keramika zgleda kot da je ožgana. Sedaj se več nočem voziti, ker se bojim da ga ne pregrejem, ker je očitno da je preveč lean. Probal bom rastaviti pregledati in noter dati kaksno večjo dizo.
Jabolko
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 07, 2018 6:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabolko »

Na Pony Express-u se mi je začelo dogajati, da se med vožnjo vrtijo tudi pedala. Je možno, da je kakšen problem pri sklopki? Nisem pa še razstavil mašine.

Kakšna ideja, kje bi lahko dobil tesnila?
Odgovori