Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Matico priviješ na roko
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

zivjo, mene pa zanima kaj je razlika med tema auspuhoma

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... ct_id=1136

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=402

a ma ksn dalso krivino al kaj je razlika
Tomos42
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 10:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos42 »

Živjo, js imam 42mm bat pa cilindr na avtomatiku a3 ms, pa sm zihr da bi mogu it več kukr 45km/h ampak ne gre čez. Se mi zdi da ne gre dovolj v obrate. Frgazer sm spucou, dizo mam pa 46 notr. Veriga je nova, auspuh spucan, elektriko sm dou novo gor komplet razn magnet je tastr. A kdo ve, kaj bi blo lohk še narobe?
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

Tomos42 napisal/-a: Po Avg 24, 2020 10:25 pm Živjo, js imam 42mm bat pa cilindr na avtomatiku a3 ms, pa sm zihr da bi mogu it več kukr 45km/h ampak ne gre čez. Se mi zdi da ne gre dovolj v obrate. Frgazer sm spucou, dizo mam pa 46 notr. Veriga je nova, auspuh spucan, elektriko sm dou novo gor komplet razn magnet je tastr. A kdo ve, kaj bi blo lohk še narobe?
ce se ne zavrti dokonca v obrate, je mrde predvzig slabo nastavlen
Tomos42
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 10:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos42 »

klemzi3 napisal/-a: Po Avg 24, 2020 11:05 pm
ce se ne zavrti dokonca v obrate, je mrde predvzig slabo nastavlen
Aha, mogoče je res predvžig potem, samo kako se pa to pravilno nastavi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Z original avspuhom nebo šlo. Ni narejen za visoke obrate. Kupi avspuh tecno crom ali biturbo.
Tomos42
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 10:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos42 »

automatic_7 napisal/-a: To Avg 25, 2020 7:26 am Z original avspuhom nebo šlo. Ni narejen za visoke obrate. Kupi avspuh tecno crom ali biturbo.
Verjetno za višje obrate to drži, samo mislim da je original auspuh dovolj, da bi dosegel okoli 55km/h, moj pa zdaj ne gre čez 45. Predvidevam da ni auspuh kriv, ker sem že šou par let nazaj z njem 55 na uro.

Sm pogledou zdej kakšno iskro daje svečka in je modra, mislm da bi mogla bit pa bela. Svečka je sicer nova od championa. Tako da verjetno je res predvžig? Sam ne vem kako se to naštela.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Iskra mora biti modra. A ti iskri med platinami?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tomos42 napisal/-a: To Avg 25, 2020 1:46 pm
automatic_7 napisal/-a: To Avg 25, 2020 7:26 am Z original avspuhom nebo šlo. Ni narejen za visoke obrate. Kupi avspuh tecno crom ali biturbo.
Verjetno za višje obrate to drži, samo mislim da je original auspuh dovolj, da bi dosegel okoli 55km/h, moj pa zdaj ne gre čez 45. Predvidevam da ni auspuh kriv, ker sem že šou par let nazaj z njem 55 na uro.

Sm pogledou zdej kakšno iskro daje svečka in je modra, mislm da bi mogla bit pa bela. Svečka je sicer nova od championa. Tako da verjetno je res predvžig? Sam ne vem kako se to naštela.
A3 ima krajšo drugo prestavo kot A5 in vsi novejši agregati, tako da se more več vrtet za 55km/h.
Večji bat ne pomeni, da bo se motor več vrtel ;)
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

BT, mi muka iz nizkih (na mestu), glavna diza je 88, stranska 40. Ce dam not 90 dizo mi potem na visokih trokira. Tudi ce odprem vijak za zrak do konca. Bom resil z stransko nastavljivo dizo za prosti tek? Vse je original / filter , bing .. Je mogoce kaksna stvar, ki sem jo spregledo? Hitrost normalno razvije - po gpsu 86 km/h .
Odgovori